IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Мода и убавина
  Активни теми Активни теми RSS - БИРАЈ, комотно, или убаво???
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

БИРАЈ, комотно, или убаво???

 Внеси реплика Внеси реплика страница  123 4>
Автор
Порака
kejt-d-grejt Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 05.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 6228
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kejt-d-grejt Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Тема: БИРАЈ, комотно, или убаво???
    Испратена: 15.Мај.2009 во 19:49
уф.... на маки големи сум
Ми се бендисаа едни сандали, ама ич не ми беа згодни, едвај се прошетав до огледалото
Продавачката се издроби да ми најде некои посоодветни и ми одбра едни кои навистина без многу удобни, ама хмммм.... не ми без баш по ќеф.
А таа ми вика, па што е поважно, да ти се удобни, или убави?
Јас мртва ладна викам, да ти се убави, нормално
Таа зачудено ме гледа, па како ќе одиш со нив????
Па викаааааам......, со кола ќе се возамсмешен
 
Ај кажете сега мои форумски пријателки, која од нас двете е во право????? збунетост
се' што е убаво во животот е поезија. сето друго е проза
Кон врв
fragola Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 02.Февруари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 3829
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај fragola Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Мај.2009 во 20:58
Ni ednata ni drugata Treba da se soedinat ubavoto i komotnoto vo eden proizvod
I get enough exercise...just pushing my luck.
Кон врв
La Ninja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
She Hulk

Регистриран: 13.Јуни.2006
Статус: Офлајн
Поени: 1605
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај La Ninja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Мај.2009 во 21:03
Jas iskreno iam edni crveni cizmi koi navistina gi obozavam bas zasto retko e da se najde crvena cizma so crvena stikla. se so crna stikla se. a tolku mi se nezgodni sto duri i da sedam cela nok abe posle toa ke me skinat noze. dodeka pak imam edni drugi sto se sigurno 2-3 cm povisoki a se polesni za nosenje.
Sepak bi ti rekla ako previse ti se svigaat zemi gi...barem ke gi nosis koa ke sedis голема%20насмевка
Ne sum pijan, samo lezam na zemja i se raduvam....
Кон врв
fragola Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 02.Февруари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 3829
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај fragola Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Мај.2009 во 21:07
Najubavo dvata para da si gi zemes pa da si gi menuvas,ednite za sedenje drugite za stoenje
I get enough exercise...just pushing my luck.
Кон врв
La Ninja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
She Hulk

Регистриран: 13.Јуни.2006
Статус: Офлајн
Поени: 1605
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај La Ninja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Мај.2009 во 21:10
bas taka голема%20насмевка
Ne sum pijan, samo lezam na zemja i se raduvam....
Кон врв
bijonse1 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
bella Madonna

Регистриран: 14.Јануари.2009
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 16521
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај bijonse1 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Мај.2009 во 22:15
pa kejt_d_grejt koga ke si napravis ............
nanaaaaaaaголемо%20гушкањеaaaaa zuljevi......
ke vidis koja bila vo pravo.........плазење


ama ako ti stoi top....
i pogledite na maskite ke ostanat zakovani na tvoite noze.....
ke vidis koja bila vo pravo..........плазење

ајде  elaaaaaa ајде  da ti sepnam.............

psssstt ..... размислување mislam pobitno da ostanat pogledite na tvoite noze......

губитник zuljevite se lecaaaaaaat za dva dena.......

голема%20насмевка голема%20насмевка   to je to.............намигнувањенамигнувањенамигнување




Изменето од bijonse1 - 15.Мај.2009 во 22:17
Кон врв
Анастеа Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПИПИ долгиот чорап

Регистриран: 07.Април.2008
Статус: Офлајн
Поени: 35441
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Анастеа Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Мај.2009 во 00:53
Кејт, па нормално дека си во право, ама и продавачката не е во кривонамигнување
А ти, за да не се мислиш многу, купи си ги тие убавите и прошетај го либето со нив 2-3 круга низ чаршија, пешкиголема%20насмевка, ќе издржиш толку деплазење
Е после, ќе му постенкаш малку дома од жуљеви, ќе се полигавиш како не можеш да одиш ни на работа од тешки болкиплачење, па сам ќе те натера да си ги купиш и тие покомотнитетрепкање
И ќе си имаш два пара: убавите на нозе, комотните во ташна или под седиште, за недај боже крвави ситуациибакнеж
Кон врв
Anarchy Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Фатенко

Регистриран: 19.Март.2009
Статус: Офлајн
Поени: 6676
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Anarchy Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Мај.2009 во 01:31
jas si biram komfort bred se....posle ako e ubo, ubo e....ama pak i ic na ne mi se dopaga nema sansi da kupam takvo nesto намигнување
Кон врв
Delicia Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
*dream catcher*

Регистриран: 20.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 10984
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Delicia Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Мај.2009 во 01:35
секогаш спојувам две во еднотрепкање
...It just takes a second to realize how wrong you are, about... everything...
Кон врв
Milaa Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
unique

Регистриран: 04.Јануари.2009
Статус: Офлајн
Поени: 1523
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Milaa Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Мај.2009 во 02:46
трпи моме за гиздус,трпам и јасголема%20насмевка
Кон врв
kejt-d-grejt Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 05.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 6228
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kejt-d-grejt Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Мај.2009 во 07:44
тетка ми, мојот животен духовен водич,
вака ми одговори на оваа дилема
,, тетиче, убавите да си ги купиш! Тогаш кога првпат ќе се одлучиш за ,,комотните,, знак е дека почнуваш да старееш,,среќа
се' што е убаво во животот е поезија. сето друго е проза
Кон врв
kejt-d-grejt Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 05.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 6228
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kejt-d-grejt Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Мај.2009 во 07:45
Originally posted by anastea anastea напиша:

Кејт, па нормално дека си во право, ама и продавачката не е во кривонамигнување
А ти, за да не се мислиш многу, купи си ги тие убавите и прошетај го либето со нив 2-3 круга низ чаршија, пешкиголема%20насмевка, ќе издржиш толку деплазење
Е после, ќе му постенкаш малку дома од жуљеви, ќе се полигавиш како не можеш да одиш ни на работа од тешки болкиплачење, па сам ќе те натера да си ги купиш и тие покомотнитетрепкање
И ќе си имаш два пара: убавите на нозе, комотните во ташна или под седиште, за недај боже крвави ситуациибакнеж


Анастеа другарка ми - умната бакнеж
се' што е убаво во животот е поезија. сето друго е проза
Кон врв
Omar Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Too young to die...

Регистриран: 22.Февруари.2009
Статус: Офлајн
Поени: 12633
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Omar Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Мај.2009 во 07:48
Dve vo edno... Se naogja i toa..среќа


Изменето од Omar - 16.Мај.2009 во 07:53
Кон врв
kejt-d-grejt Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 05.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 6228
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kejt-d-grejt Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Мај.2009 во 08:19
Originally posted by bijonse1 bijonse1 напиша:

pa kejt_d_grejt koga ke si napravis ............
nanaaaaaaaголемо%20гушкањеaaaaa zuljevi......
ke vidis koja bila vo pravo.........плазење


ama ako ti stoi top....
i pogledite na maskite ke ostanat zakovani na tvoite noze.....
ke vidis koja bila vo pravo..........плазење

ајде  elaaaaaa ајде  da ti sepnam.............

psssstt ..... размислување mislam pobitno da ostanat pogledite na tvoite noze......

губитник zuljevite se lecaaaaaaat za dva dena.......

голема%20насмевка голема%20насмевка   to je to.............намигнувањенамигнувањенамигнување




Ма јок, Бјонсе...појма немашма%20ајде
ние жените не се дотеруваме заради другите мажи, туку за инает на другите женисмеење
а што се однесува до моите нозе сосе сандали, ма нека ги забележат нив само еден пар очи и мене ми е доволно. иако да си кажеме право, дури не му ги покажам, нема ни да ги приметиизненадување оти нему сум му најубава босаплазење







се' што е убаво во животот е поезија. сето друго е проза
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  123 4>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,375 секунди.