IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Интима > Секс
  Активни теми Активни теми RSS - Жените се склони кон уништување на врските
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Жените се склони кон уништување на врските

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 78910>
Автор
Порака
Klapsomun Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 03.Јануари.2009
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 2050
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Klapsomun Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Мај.2009 во 14:18
Originally posted by Popi Popi напиша:

Originally posted by Klapsomun Klapsomun напиша:

tocno taka e za kavga treba dvajca ama i za muabet treba dvajca

 

A mozhe li jas da te prasham sega eve tuka te nachekav, голема%20насмевка Pred nekoj den shto imashe neshto napishano vo "sakam da ti kazham"....dali toa shto go napisha tuka i go kazha i na nejze ili pak samo nie od forumov razbravme? голема%20насмевка плазење

 

 

 


da
Кон врв
Popi Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Април.2009
Статус: Офлајн
Поени: 1664
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Popi Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Мај.2009 во 14:36
Originally posted by Klapsomun Klapsomun напиша:

Originally posted by Popi Popi напиша:

Originally posted by Klapsomun Klapsomun напиша:

tocno taka e za kavga treba dvajca ama i za muabet treba dvajca

 

A mozhe li jas da te prasham sega eve tuka te nachekav, голема%20насмевка Pred nekoj den shto imashe neshto napishano vo "sakam da ti kazham"....dali toa shto go napisha tuka i go kazha i na nejze ili pak samo nie od forumov razbravme? голема%20насмевка плазење


da
 
E taka e dobro. голема%20насмевка големо%20гушкање
 
Izvini shto vaka ti upadnav vo privatnost...ama navistina sochuvstvuvav so toa shto go imashe napishano, pa si rekov deka e sheta ako toa ostane samo tuka napishano...a ne otide na pravoto mesto za koe beshe nameneto. Se nadevam deka namenetata strana imala i sluh za seto toa. големо%20гушкање
 
Кон врв
Kali Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Storyteller

Регистриран: 30.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4947
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Kali Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Мај.2009 во 15:16
lele lele temavaплачење.

da da najverojatno e tocno: nesigurnosta na zenata ja unistuva vrskata.
a zosto e toa taka?
zasto zenata RAZMISLUVA
mnogu e lesno da si spontan, da si gi teras rabotite kako ti dojdat.
da tresnes so ti padne na pamet, da postapis kako ti dojde u moment
i jas sakam taka
prirodno, lesno, demek so samodoverba ( sijem ti ga gjuro)
se kritikuvam sebesi sto MISLAM pokraj toa sto CUVSTVUVAM
ama kako moze da ne mislis, ako sakas da GRADIS nesto?
pominuvaat li mazite barem 5 minuti vo denot, da gi posvetat so edna misla na vrskata so ja imaat....da pomislat na zenata, na nejzinite potrebi, cuvstva, na toa sto go imaat zaedno?
im pagja li na pamet idejata: kade ova vodi, kade sakam ova da vodi?

zenata nikogas ne e nesigurna koga osekja deka mazot se vlozuva vo vrskata. i ako ja zaebuva vrskata, nikogas ne ja zaebuva bez pricina.



Кон врв
Popi Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Април.2009
Статус: Офлајн
Поени: 1664
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Popi Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Мај.2009 во 15:21
Originally posted by Wonderful_Life Wonderful_Life напиша:

Greskite se priznavaat ali koga kako,nekogas e premnogu kasno nekogas nee kasno ali kako i da e covekot si uci od svoite greski
 
Tochno e deka se uchi...a toj shto ne uchi, postojano greshi i postojano tone. збунетост
 
A za toa deka e mozhebi kasno, da, ama za taa vrska. голема%20насмевка  Zatoa pak, taka prochisten od greshkite vleguvash vo nova, pozrela i ushte povozbudliva "avantura". голема%20насмевка големо%20гушкање
 
 
 
 
Кон врв
La Ninja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
She Hulk

Регистриран: 13.Јуни.2006
Статус: Офлајн
Поени: 1605
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај La Ninja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Мај.2009 во 15:23
Originally posted by Kali Kali напиша:

lele lele temavaплачење.

da da najverojatno e tocno: nesigurnosta na zenata ja unistuva vrskata.
a zosto e toa taka?
zasto zenata RAZMISLUVA
mnogu e lesno da si spontan, da si gi teras rabotite kako ti dojdat.
da tresnes so ti padne na pamet, da postapis kako ti dojde u moment
i jas sakam taka
prirodno, lesno, demek so samodoverba ( sijem ti ga gjuro)
se kritikuvam sebesi sto MISLAM pokraj toa sto CUVSTVUVAM
ama kako moze da ne mislis, ako sakas da GRADIS nesto?
pominuvaat li mazite barem 5 minuti vo denot, da gi posvetat so edna misla na vrskata so ja imaat....da pomislat na zenata, na nejzinite potrebi, cuvstva, na toa sto go imaat zaedno?
im pagja li na pamet idejata: kade ova vodi, kade sakam ova da vodi?

zenata nikogas ne e nesigurna koga osekja deka mazot se vlozuva vo vrskata. i ako ja zaebuva vrskata, nikogas ne ja zaebuva bez pricina.



аплаузаплаузаплаузаплаузаплаузаплаузаплаузаплаузаплаузаплаузаплаузаплаузне%20вреденне%20вреденне%20вреденне%20вреденне%20вреденне%20вреденне%20вреденне%20вреденне%20вреденне%20вреденне%20вреденне%20вреденне%20вреден
Ne sum pijan, samo lezam na zemja i se raduvam....
Кон врв
Popi Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Април.2009
Статус: Офлајн
Поени: 1664
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Popi Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Мај.2009 во 15:39
Originally posted by Kali Kali напиша:

lele lele temavaплачење.

da da najverojatno e tocno: nesigurnosta na zenata ja unistuva vrskata.
a zosto e toa taka?
zasto zenata RAZMISLUVA
mnogu e lesno da si spontan, da si gi teras rabotite kako ti dojdat.
da tresnes so ti padne na pamet, da postapis kako ti dojde u moment
i jas sakam taka
prirodno, lesno, demek so samodoverba ( sijem ti ga gjuro)
se kritikuvam sebesi sto MISLAM pokraj toa sto CUVSTVUVAM
ama kako moze da ne mislis, ako sakas da GRADIS nesto?
pominuvaat li mazite barem 5 minuti vo denot, da gi posvetat so edna misla na vrskata so ja imaat....da pomislat na zenata, na nejzinite potrebi, cuvstva, na toa sto go imaat zaedno?
im pagja li na pamet idejata: kade ova vodi, kade sakam ova da vodi?

zenata nikogas ne e nesigurna koga osekja deka mazot se vlozuva vo vrskata. i ako ja zaebuva vrskata, nikogas ne ja zaebuva bez pricina.
 
Ako pochnesh da razgovash na taa tema so partnerot, bidi sigurna deka ke chuej ushte poveke zagrizhuvachki misli za vashata vrska/brak....pa duri ponekogash i poveke od kolku shto se nadevash. намигнување
 
Normalno seto toa ke se sluchi AKO i samo AKO mu dozvolish da se doiskazhe, pred ti da go presechesh so "tvoite grizhi". голема%20насмевка намигнување големо%20гушкање
 
 
Кон врв
Anarchy Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Фатенко

Регистриран: 19.Март.2009
Статус: Офлајн
Поени: 6676
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Anarchy Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Мај.2009 во 16:16
Dobro e i po nekoj pozitiven komentar sto procitav za mazite....uste malku na exterminiranje cela maska populacija ke ja ispratevte.намигнување
Кон врв
Glenn Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Тата-Мата

Регистриран: 14.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 3166
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Glenn Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Мај.2009 во 16:17
Абе ова текстов малку е тенденциозен ама јас би кажала дека има голема вистина во ова но не е „апсолутно точно„.
За да си олесниме сите подобро би било оние муабети што мажите не ги разбираат да ги правиме со пријателки и да ги оговараме мажите групно зашто така се создава колективно олеснување а оние муабети што мажите ги прават а ние не ги разбираме би било многу полесно да се правиме дека ги „капираме„ и дека не трзаме 2%.
Мене мојот маж ми се има налутено зашто не го подржувам фудбалскиот клуб за кој он сече вене Мислам дај бе, ќе се замарам ја со нив, немам никаква намера да трошам време на фудбал кога можам да си правам ја нешто што ми одговара. Ама затоа го оставам максимално да ужива и да си го губи времето со тоа без да му замерувам притоа дека не ми обрнува доволно внимание.
Имам пријателки кои ова многу трагично го сфаќаат и ствараат непотребни тензии и расправии само затоа што нивниот фраер наместо да се бацува цело попладне со неа, натнал патики и отрчал да игра на x-box со другарот.
Факт е дека жените се многу посуптилни и посензибилни кога станува збор за времето поминато заедно, но знаете што? подобро да се врати среќен, издуван на работите на кои тој се радува и да ми посвети 15 квалитетни минути отколку да седи да дува надурлен, лут и незадоволен цел ден дома зашто јас само замарам, мрчам и му серам цело време како мене ми треба ова, она, тоа.......
Јас се имам научено како да ја канализирам самотијата низ текот на животот и машкото однесување го сфаќам како само едно од многуте работи и не сакам да стварам проблеми од ништо.
Не очекувам да ги разбере сите мои пориви, но да бидам искрена и ја неможам него да го разберам 100%. Битно дека доволно се разбираме за непречено да комуницираме а половите разлики секако дека не можат да бидат надминати зашто ако ја можев да му се пикнам во мозокот или да му ги читам мислите -јас ќе бев маж а не жена и ќе бев некој претскажувач.
Доволно е да се сакаш и да си на слична фреквенција другото е се самопослуга за личните желби.
Beauty fades, dumb is forever
Кон врв
којсумјас Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4543
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај којсумјас Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Мај.2009 во 12:38
прочитав се' што е напишано....
и сега знам...
мажите се ѓубриња...
мамини синови...
пијандури...
педери...
к*рваришта...
нарцисодни егоцентрици...
влакнести мајмуни што мирисаат (бљак) под мишка...
недговорни сељачишта...
нечувствителни манијачишта...
депресивни дебили...
идиотски кретеништа...
.....
јеби га...
плачењеплачењеплачењеплачење
затоа плачам...
се заст(р)рамив....



Кон врв
IQ Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Darling

Регистриран: 11.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 12382
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај IQ Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Мај.2009 во 13:08
ma mazite se prekrasni, samo treba da znaesh kako so niv

[URL=http://g.imageshack.us/g.php?h=521&i=00001awbzx1.jpg][IMG]http://img521.imageshack.us/img521/
Кон врв
Wonderful_Life Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Амбициозна Бебушка

Регистриран: 30.Декември.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 7264
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Wonderful_Life Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Мај.2009 во 13:28
Originally posted by којсумјас којсумјас напиша:

прочитав се' што е напишано....и сега знам...мажите се ѓубриња...мамини синови...пијандури...педери...к*рваришта...нарцисодни егоцентрици...влакнести мајмуни што мирисаат (бљак) под мишка...недговорни сељачишта...нечувствителни манијачишта...депресивни дебили...идиотски кретеништа........јеби га...плачењеплачењеплачењеплачењезатоа плачам...се заст(р)рамив....




Barem nekoj da si gi priznae losite strani

ne deka i nie sme cveke za mirisanje no sepak sto e toa e
Gospod gi sozdal zenskite,zasto imal smisla za ubavina, a maskite zasto imal smisla za humor
Кон врв
apce Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 18.Октомври.2007
Локација: Malaysia
Статус: Офлајн
Поени: 2717
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај apce Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Мај.2009 во 11:11
najprvin Gospod go sozdade mazot
koga vide so napravil si rece:
- Go mozam jas toa i podobro!
i...ja sozdade zenata намигнување
apce
Кон врв
МАРШАЛ Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
ГРОБАР ДО ГРОБА

Регистриран: 06.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 44396
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај МАРШАЛ Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Мај.2009 во 11:18
i na kraj si rece ,  sto mi trebase belja na glava збунетост
pa ne zadrza nitu edna za sebe tuku taa belja im ja prepusti na smrtnicite смеење


Изменето од miroslav_g8 - 05.Мај.2009 во 11:18
Кон врв
Omar Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Too young to die...

Регистриран: 22.Февруари.2009
Статус: Офлајн
Поени: 12633
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Omar Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Мај.2009 во 11:18
Originally posted by којсумјас којсумјас напиша:

прочитав се' што е напишано....и сега знам...мажите се ѓубриња...NE SITE
мамини синови... TOA DA
пијандури... MA NEMOJ?
педери... ELA DA TI POKAZAM DALI SUM PEDER
к*рваришта...DUR BEV SO NEA NA NIEDNA DRUGA NE POMISLIV, DOBRO MOZE PONEKOGAS NO NIKOGAS NE JA IZNEVERIV
нарцисодни егоцентрици...SE MRAZAM SEBE SI GO SAKAM SIOT SVET
влакнести мајмуни што мирисаат (бљак) под мишка... NIVEA BODY DEO
недговорни сељачишта...
нечувствителни манијачишта...
депресивни дебили...
идиотски кретеништа........
јеби га...плачењеплачењеплачењеплачењезатоа плачам...се заст(р)рамив....

A ti maz ili zena si be???
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 78910>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,203 секунди.