IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Интима > Љубов
  Активни теми Активни теми RSS - Зошто жените сакаат оженети мажи?
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Зошто жените сакаат оженети мажи?

 Внеси реплика Внеси реплика страница  123 10>
Автор
Порака
mamamd Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Почесна конзулка

Регистриран: 02.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 25679
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mamamd Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Тема: Зошто жените сакаат оженети мажи?
    Испратена: 01.Мај.2009 во 09:29
Го гледав шоуто на Опра кое разработуваше една многу актуелна тема - Зошто жените сакаат оженети мажи? Дискусијата течеше во правец- Зошто жените влегуваат во тајна врска со оженет маж и се спремни да го згазат своето достоинство, да играат по оние правила  кои  ги пишува оженетиот маж- односно тугиот маж?  Дали е тоа поради  човечката природа -туѓото секогаш е подобро од своето?  Стручни лица а и самите жени зборуваа дека врските со оженет маж повеќето завршуваат со скршено срце и тоа по правило секогаш женското. Иако жените/девојките добро знаат какви опасности и проблеми со себе носи заљубувањето во оженет маж,искуствата на некои од нив зборуваат дека и покрај се`,не успеале да се откажат од забранетото овошје, иако знаат дека грешат што дозволуваат оженет  а понекогаш и  постар маж да ги влечи за нос (кој има жена и деца) жените пак  уживаат во неговите слатки зборчиња и веруваат во ветувањата дека еден ден кога се ќе легни на место ќе бидат заедно.Ретко кога овие мажи  ги исполнаат  своите  ветувања, а жените доцна разбираат дека  по неколку години криење по кафулиња,хотелски соби и автомобили  срцето го поклониле на човек кој никогаш немал намера да ја остави фамилијата и со нив да започнат нов живот.Точно е дека  тајни средби се возбудливи и со нив тие се однесуваат како спрема кралици,но постојано живеат во страв дека некој ќе ги види заедно,дека неговата жена ќе дознае  и дека  ќе „пукни брука„Италијанските психолози објаснуваат дека бурмата на раката е гоелм плус во освојување на жената,дека дамите повеќе им веруваат на оженетите мажи бидејќи ги сметаат посериозни, поверни, орговорни,како и тоа што девојките кои ги „крадат„ туѓите мажи имаат повеќе самодоверба и се чувствуваат помоќни.
 Секоја жена која  има  за љубовник оженет маж,треба да   размисли - колку  ќе биде среќна доколку тој навистина ќе ја напушти сопругата и децата ? Едно е јасно ко бел ден: волкот го менува влакното,но табиетот никогаш.
Кон врв
Glenn Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Тата-Мата

Регистриран: 14.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 3166
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Glenn Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Мај.2009 во 12:03
Зошто? затоа што оженетите мажи зрачат со сигурност и самодоверба.
Жените поаѓаат понекогаш од фактот дека тој е посакуван, дека има семејство и дека знае да се грижи, дека е на некој начин веќе оформена личност па истото тоа си го посакуваат за себе и некогаш смислено а некогаш многу наивно се впуштаат во врска со таков човек. Но, без помисла дека тоа е една голема стапица.
Слободните мажи оставаат впечаток на незаитересирани, себични и несигурни личности кои не се спремни на обврски и мислат само како да те одвлечкаат во кревет и да си го живеат животот без поголеми обврски.(тука не опишувам како се чувствуваат слободните, туку како биваат сфатени од женскиот свет)
Секоја жена го посакува најдоброто за себе(најдоброто за различни жени претставуваат најразлични типови на мажи) и во зависност од моралните начела и убедувања на одредена жена, таа ќе се бори да го добие тоа што таа го посакува или што мисли дека го заслужува без да биде демотивирана од пречките кои стојат на патот кон таа реализација.
Beauty fades, dumb is forever
Кон врв
pagane Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 21.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 13044
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај pagane Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Мај.2009 во 12:21
има и друго прашане : а зошто мажите сакат мажени жени?

а по темава: забранениот плод е наj сладок.
И уште : суетата дека некоj некогаш поради Тебе ке ризкува целото си средено битие и живот е голем стимул и мотивациjа.
Но тоа е само суета.
Има и друг момент : како знаеш во кого ке се залjубиш?
лjубовта не ставjа забрани , а отвара врати.
Кон врв
МАРШАЛ Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
ГРОБАР ДО ГРОБА

Регистриран: 06.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 44396
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај МАРШАЛ Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Мај.2009 во 12:54
navistina , zosto збунетост задоволство задоволство задоволство 
Кон врв
Wonderful_Life Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Амбициозна Бебушка

Регистриран: 30.Декември.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 7264
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Wonderful_Life Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Мај.2009 во 17:10
Gospod gi sozdal zenskite,zasto imal smisla za ubavina, a maskite zasto imal smisla za humor
Кон врв
La Ninja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
She Hulk

Регистриран: 13.Јуни.2006
Статус: Офлајн
Поени: 1605
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај La Ninja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Мај.2009 во 17:13
Ne me privlekuvaat zafateni mazi. Voopsto vo nikoj slucaj. Nitu koga se zeneti nitu koga se vo vrska.
Ne sum pijan, samo lezam na zemja i se raduvam....
Кон врв
karamandi Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 19.Ноември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 1496
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај karamandi Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Мај.2009 во 18:00
a zasto ne prasate zasto e obratno
inaku i mene nikogas ne mi bilo jasno
Кон врв
Wonderful_Life Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Амбициозна Бебушка

Регистриран: 30.Декември.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 7264
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Wonderful_Life Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Мај.2009 во 18:09
Mazi koi se zafateni ne bi sakala da me privlekuvaat
Gospod gi sozdal zenskite,zasto imal smisla za ubavina, a maskite zasto imal smisla za humor
Кон врв
којсумјас Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4543
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај којсумјас Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Мај.2009 во 19:37
Малку offf topic ама тоа е...
знам зошто мажите сакаат мажени жени...
затоа што е многу мала веројатност...
мажена жена...
да раскаже на некого дека била со друг...
а уште помалку пак да си го ризикува бракот...
за една авантура...
а нема некоја што не сака авантура.. 
ама да не ја дознаат...
...ако може...
...а може...

а тврдам...
женет маж...
одма ќе отиде кај другар му... во доверба да му каже како ја из*бал...
онаа..
затоа што женет маж е*е за да се пофали...
тоа му е послатко од самиот чин...

само ме чуди навистина...
оние што сакаат оженети мажи..не го знаат тоа...????!!!!
мислам дека го знаат...
ама толку им чини...
уствари ги боли к**...
у ствари жени беа...
немаат такво...
ама тоа уствари и ми беше зборот...




Кон врв
Andjelina Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Miss High Hill’s

Регистриран: 07.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 14129
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Andjelina Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Мај.2009 во 19:39
туѓото овошје секогаш изгледа послатко...не%20знам...веројатно...
Никогаш не научив дали е подобро да носиш патики или штикли кога ќе тргнеш во потрага по делот од душата кој ти недостасува

Кон врв
La Ninja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
She Hulk

Регистриран: 13.Јуни.2006
Статус: Офлајн
Поени: 1605
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај La Ninja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Мај.2009 во 19:40
do nekade si vo pravo i zaklucokot sto e -mazot e idiot..dodeka zenata uvek (za bilo sto) stiskala zabi.
Ne sum pijan, samo lezam na zemja i se raduvam....
Кон врв
pagane Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 21.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 13044
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај pagane Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Мај.2009 во 19:41
Originally posted by којсумјас којсумјас напиша:

Малку offf topic ама тоа е...
знам зошто мажите сакаат мажени жени...
затоа што е многу мала веројатност...
мажена жена...
да раскаже на некого дека била со друг...
а уште помалку пак да си го ризикува бракот...
за една авантура...
а нема некоја што не сака авантура.. 
ама да не ја дознаат...
...ако може...
...а може...

а тврдам...
женет маж...
одма ќе отиде кај другар му... во доверба да му каже како ја из*бал...
онаа..
затоа што женет маж е*е за да се пофали...
тоа му е послатко од самиот чин...

само ме чуди навистина...
оние што сакаат оженети мажи..не го знаат тоа...????!!!!
мислам дека го знаат...
ама толку им чини...
уствари ги боли к**...
у ствари жени беа...
немаат такво...
ама тоа уствари и ми беше зборот...






хмммм... има и жени кои го прават та да се пофалат...
нема гаранциjа.
а обично / мажи или жени/  сакаат паралелна врска да си заздрават таа главната и важната.
Кон врв
La Ninja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
She Hulk

Регистриран: 13.Јуни.2006
Статус: Офлајн
Поени: 1605
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај La Ninja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Мај.2009 во 19:43
mnogu e smesno koa nekoe masko ke rece-ej ja iskoristiv. ko nie zenite da ne mozeme da gi iskoristime mazite. moze i  taa da se pofali a ne da se kae. denes kako dojde vreme i zenite plakjaat za dobar sex.
Ne sum pijan, samo lezam na zemja i se raduvam....
Кон врв
pagane Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 21.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 13044
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај pagane Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Мај.2009 во 19:46
Originally posted by blueprayer blueprayer напиша:

Ne me privlekuvaat zafateni mazi. Voopsto vo nikoj slucaj. Nitu koga se zeneti nitu koga se vo vrska.


аплауз

ти си еден от малкуто исклучоци, Блу.
Браво!!!


П.С. Мене би ми бил интересен став на тема : што бараат женети мажи од мажени жени и обратното , се разбира.



Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  123 10>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,141 секунди.