IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Мистерии и астрологија
  Активни теми Активни теми RSS - Има ли вонземјани?
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Има ли вонземјани?

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 6364656667>
Автор
Порака
Valerija Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 104982
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Valerija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Јануари.2016 во 13:30
Поранешен американски војник: Ова ќе ме прогонува сè до мојата смрт

Поранешен американски војник, како што пренесуваат британските медиуми, одлучил после 44 години молчење да проговори за случувањата во пустината во Ново Мексико во 1971-ва година.

Тој открил дека заедно со уште 500 американски војници забележал НЛО во близина на Розвел, местото на кое што пред 24 години бил забележан најпознатиот случај на НЛО во светот. Неименуваниот војник за британските медиуми рекол дека тоа што го видел во тие пет часа, ќе го прогонува целиот негов живот.

Како што пренесува "Express", војникот во 1971-ва година бил стациониран во Форт Билс во Тексас кога ги испратиле на „воени маневри“ во пустината Ново Мексико, западно од сега веќе светски познатиот Розвел. За време на ноќните маневри, неименуваниот војник заедно со останатите војници забележал два неидентификувани летечки објекти.


„Првиот го воочивме како се приближува од северот и тогаш застана. Вториот објект ни се приближи од запад. Во следните пет часа, летечките објекти летаа на небото над пустината“, открил војникот кој додал дека објектите биле во кружен облик, но не можел да ја одреди големината поради висината на која што летале.

Следниот ден, како што додава тој, се нашол заедно на ручек со останатите војници и сите зборувале за НЛО-то, но тој вели дека не знае, зошто никој од нив досега не излегол во јавност.

Розвел се најде во центарот на вниманието на светската јавност во 1947-ма година кога недалеку од градот паднал непознат објект и тогаш повторно се појавија шпекулации за НЛО. Дури се споменувало дека била извршена и обдукција на телата кој биле пронајдени во леталото, а американската влада вешто го сокрила целиот случај.


Во 1947-ма година, воени лица издадоа соопштение за јавноста во кое наведоа дека „бројните гласини за летачките објекти се вистинити“ затоа што на припадниците на воените единици во Розвел „им се посреќило да откријат летечка чинија“. Сепак, само 24 часа после ова соопштение, објавено било дека чинијата всушност била метеоролошки балон.

После информацијата за метеоролошкиот балон, целата „приказна“ за вонземјаните стивнала. Подоцна се појави и видео снимка од аутопсијата која во деведестите години ја претстави Реј Сантили. Подоцна беше утврдено дека снимката е лажна, а Реј тврдеше дека видеото го направил по примерот на снимката од аутопсијата која што ја гледал и која што навистина постои.
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!
Кон врв
Суада Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 25.Април.2015
Статус: Офлајн
Поени: 311
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Суада Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Јануари.2016 во 14:15
Секако дека има...
Видов еднашка позади куќа стоеше, се зачудив, одма го земав мобилниот да го сликнам, ама исчезна со светлосна брзина...
И никој не ми поверувал... Исто така ко бев Германија у 6 сато сабајле видов летачка чинија, голема, наликуваше на ѕвезда, но не беше ѕвезда... :) Силно сјаеше...
Така да верувам... дека има!
Доаѓам тука-себеси се брукам...
Ми идИ во глава да си пукам
Хехе
Кон врв
Messenger Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор

Vo ovoj svet, no ne od ovoj svet

Регистриран: 21.Април.2006
Статус: Офлајн
Поени: 18201
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Messenger Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Јануари.2016 во 19:40
Има ли вонземјани?

А дали може да има сомнение?Truth needs no laws to support it. Throughout history only lies and liars have resorted to the courts to enforce adherence to dogma.
Кон врв
Суада Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 25.Април.2015
Статус: Офлајн
Поени: 311
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Суада Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Јануари.2016 во 23:23
...може да има сомнение, за тие што не видоја со свои очи
Доаѓам тука-себеси се брукам...
Ми идИ во глава да си пукам
Хехе
Кон врв
Messenger Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор

Vo ovoj svet, no ne od ovoj svet

Регистриран: 21.Април.2006
Статус: Офлајн
Поени: 18201
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Messenger Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Јануари.2016 во 23:27
Originally posted by Суада Суада напиша:

...може да има сомнение, за тие што не видоја со свои очи

Ти веруваш?   Truth needs no laws to support it. Throughout history only lies and liars have resorted to the courts to enforce adherence to dogma.
Кон врв
Суада Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 25.Април.2015
Статус: Офлајн
Поени: 311
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Суада Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Јануари.2016 во 23:30
Originally posted by Messenger Messenger напиша:


Originally posted by Суада Суада напиша:

...може да има сомнение, за тие што не видоја со свои очи


Ти веруваш?   
Е, Им ферувам на мојте очи.
Доаѓам тука-себеси се брукам...
Ми идИ во глава да си пукам
Хехе
Кон врв
Messenger Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор

Vo ovoj svet, no ne od ovoj svet

Регистриран: 21.Април.2006
Статус: Офлајн
Поени: 18201
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Messenger Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Јануари.2016 во 23:40
Originally posted by Суада Суада напиша:

Originally posted by Messenger Messenger напиша:


Originally posted by Суада Суада напиша:

...може да има сомнение, за тие што не видоја со свои очи


Ти веруваш?   

 Е, Им ферувам на мојте очи.

Ајде, малу за муабет околу верувањето (на прв поглед изгледа дека е неповрзано со темата, но не е така)...
 

А како тогаш му веруваш на Исламот ?

Го виде Мухамед со свои очи и со свои очи виде како се пишува К*ранот ?

Со свои очи следеше с'е што се случувало ?

Ако си доследна на својот првичен став, како тогаш еднаш велиш дека тоа ти е норма за верување, а друг пат велиш спротивно?

Еднаш велиш дека не веруваш додека не видиш со свои очи, а друг пат тврдиш дека веруваш иако не си видела со сопствени очи.
Truth needs no laws to support it. Throughout history only lies and liars have resorted to the courts to enforce adherence to dogma.
Кон врв
Суада Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 25.Април.2015
Статус: Офлајн
Поени: 311
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Суада Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Јануари.2016 во 23:57
Сосема разбирливо дека е поврзано. ( се е поврзано )
Треба да се верува дека постојат вонземљаните, исто како и што веруваме дека некад, постоел Мухаммед, Иса и сите тие пратеници...
Јас верував во вонземјаните исто така и во летачките чинии дека постојат, уште пред да го видам вонземјанецо како стои позади мојата ми куќа.
А мојте очи само ми го докажаја това...
Верувам дека постои Аллах, а штом тој постои... Постојат и сите други чудни нешта кој што се случуваат во универзумо и истите што на некој човек, Аллах му дал моќ за да ги види...
...и тој ги раскажал, така од уво на уво, од колено до колено се проширило.
( А имав среча ете да го видам и јас )
Доаѓам тука-себеси се брукам...
Ми идИ во глава да си пукам
Хехе
Кон врв
Суада Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 25.Април.2015
Статус: Офлајн
Поени: 311
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Суада Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Јануари.2016 во 00:00
Originally posted by Суада Суада напиша:

Сосема разбирливо дека е поврзано. ( се е поврзано )
Треба да се верува дека постојат вонземљаните, исто како и што веруваме дека некад, постоел Мухаммед, Иса и сите тие пратеници...
Јас верував во вонземјаните исто така и во летачките чинии дека постојат, уште пред да го видам вонземјанецо како стои позади мојата ми куќа.
А мојте очи само ми го докажаја това...
Верувам дека постои Аллах, а штом тој постои... Постојат и сите други чудни нешта кој што се случуваат во универзумо и истите што на некој човек, Аллах му дал моќ за да ги види...
...и тој ги раскажал, така од уво на уво, од колено до колено се проширило.
( А имав среча ете да го видам и јас )


...да раскажвам за моите патешествиа, ако не на друго место, по форумиве.
А можи некад и че ме дават на сител, телма и сите наши маќидонски канали.
Доаѓам тука-себеси се брукам...
Ми идИ во глава да си пукам
Хехе
Кон врв
Суада Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 25.Април.2015
Статус: Офлајн
Поени: 311
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Суада Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Јануари.2016 во 00:00
Од мутавост се цитирав. Налет. Наместо да едитирам.
Доаѓам тука-себеси се брукам...
Ми идИ во глава да си пукам
Хехе
Кон врв
maja-marijana Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 22.Јануари.2016
Статус: Офлајн
Поени: 1
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај maja-marijana Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Јануари.2016 во 19:52
Имав дилема околу оваа тема и тоа со години!
Верувам дека ја расчистив со тоа што го изгледав Видеото постирано на you tube за Роже Морно - човек, кој имал искуство со овие работи и објаснува многу. Иако материјалот е интервју со него и негови пријатели, трае околу 3 часа(вреди да се погледа)Потоа најдов и книги на интернет преведени и на српски. Има и некои сајтови. Сепак, секој останува со своите убедувања - нели!? И секој останува на своето искуство!
Кон врв
fiks Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПРАВДОЉУБЕЦ

Регистриран: 18.Април.2005
Локација: Македонија
Статус: Офлајн
Поени: 24000
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај fiks Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Јануари.2016 во 20:45
Originally posted by maja-marijana maja-marijana напиша:

Имав дилема околу оваа тема и тоа со години!
Верувам дека ја расчистив со тоа што го изгледав Видеото постирано на you tube за Роже Морно - човек, кој имал искуство со овие работи и објаснува многу. Иако материјалот е интервју со него и негови пријатели, трае околу 3 часа(вреди да се погледа)Потоа најдов и книги на интернет преведени и на српски. Има и некои сајтови. Сепак, секој останува со своите убедувања - нели!? И секој останува на своето искуство!


Ами дај линк од книгите преведени на српски па да ги прочитаме и ние среќа
Само шлаг пена ќе бидеме.
Ни воздух,ни оган,ни вода,туку шлаг пена,
само шлаг пена ќе бидеме и можеби
неколку жолти ракии.

Кон врв
Суада Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 25.Април.2015
Статус: Офлајн
Поени: 311
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Суада Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Јануари.2016 во 21:38
Не давај, за инат.
Нека Фикс остане неук на оваа тема.
Доаѓам тука-себеси се брукам...
Ми идИ во глава да си пукам
Хехе
Кон врв
fiks Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПРАВДОЉУБЕЦ

Регистриран: 18.Април.2005
Локација: Македонија
Статус: Офлајн
Поени: 24000
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај fiks Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Јануари.2016 во 22:45
Фикс неукзбунетост 
на тема вонземјани, мистерии и слично.....I don't think so
Само шлаг пена ќе бидеме.
Ни воздух,ни оган,ни вода,туку шлаг пена,
само шлаг пена ќе бидеме и можеби
неколку жолти ракии.

Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 6364656667>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,090 секунди.