IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Мистерии и астрологија
  Активни теми Активни теми RSS - Има ли вонземјани?
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Има ли вонземјани?

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 3536373839 67>
Автор
Порака
IQ Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Darling

Регистриран: 11.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 12382
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај IQ Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Април.2008 во 19:48
james dean za ona patuvanjeto nivno...imam chitano deka mozno e da patuvale so "preklopuvanje na prostorot"...ne znam da ti objasnam kakvo e toa, zoshto treba da objasnuvam raboti od fizika a rekov deka ne znam...

...sea moze ke ripam od eden muabet na drug...imam gledano emisii deka Amerikancite koga otishle na mesechinata otkrile piramidi i deka demek mesechinata ne e ovde sluchajno, i ne sluchajno ja gledame samo ednata nejzina strana, deka im sluzela na vonzemjanite za nabljuduvanje na zemjata...

dr.michael wolf koj bil konsultant na pretsedatelot na National Security Council za prashanja povrzani so inteligentni zivotni formi koi ne pripagjaat na nashiot solaren sistem,koj bil i chlen na MAjestic Twelve ( UFO- secrecy management agency's Special Studies Group napishal kniga "The Catchers of Heaven" (1996) vo koja kazuva za mnogu skrieni programi na CIA i voenata vkluchenost vo celoto prikrivanje na posetite na entiteti od drugi solarni sistemi. Tvrdel dela najvazniot prioritet na negoviot tim bilo vospostavuvanje na pregovori so "posetitelite".ushte vo 1950tite godini podgotvile dogovor so t.n. GREY EXTRATERRESTRIALS koi poteknuvale od chetvrtata planeta na dzvezdeniot sistem ZETA RETICULI, no ne bil ratifikuvan... veli deka Sivite podelile so nas odredena napredna tehnologija i gi "nauchile" na nekoi korisni raboti...ova se sluchuvalo vo Nevada (area 51) i Novo Meksiko (Dulce Labs). kloniranjeto bilo naucheno od Sivite. dr Wolf na eden sostanok, ushte dodeka Clinton bil pretsedatel dobil informacija deka Vatkan poleka popushtal pod pritisokot za eventualno objavuvanje od strana na Clinton za posetite na vonzemjanite. Vatikan se grizel dali ova ke vlijae vrz religijata, osobeno kakvo vlijanie ke ima vrz prashanjata kako religijata e sozdadena i zoshto?...

Изменето од IQ - 07.Април.2008 во 20:06

[URL=http://g.imageshack.us/g.php?h=521&i=00001awbzx1.jpg][IMG]http://img521.imageshack.us/img521/
Кон врв
james dean Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 05.Февруари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 4476
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај james dean Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Април.2008 во 22:46


Тоа "преклопување на просторот" за кое ти зборуваш е = на shortcut-ите кои јас ги спомнав погоре! Тоа е тунелирање низ црвји дупки (wormholes), кои можат да бидат природни (настанати од црни дупки) или створени од човекот (или некои вонземјани). Таа работа добро ја знаат и нашите научници, исто како што знаат дека е скоро неизводлива, затоа што е потребна таква технологија, која можеби никогаш нема да биде достигната од било која цивилизација!

Месечината е вселенско тело (сателит на Земјата), кое нема шанси да "биде донесено" тука. Таа е формирана тука, кога настанал и целиот Сончев систем, исто како и секој друг сателит од 100-тината природни сателити на планетите. Таа ја покажува цело време истата страна кон Земјата, не поради нешто друго, туку поради милата ни наша гравитација, која ни овозможува нас да си седиме залепени за Земјичката! Месечината и Земјата меѓусебно влијаат една на друга со своите гравитации, така што и земјината ротација пополека се успорува и за некое време ќе имаме ден подолг од 24 часа. Инаку месечината до сега ја имаат заобиколено илјадници вештачки сателити (меѓукои прв бил рускиот Луна) и јас нема слушнато дека русите виделе таму некои пирамиди, а и не знам кој будала би правел таму пирамиди и зошто! Зошто баш пирамиди, а не да речеме згради - на тело на кое нема атмосфера, нема вода и е "камен ладно", а плус и гравитацијата е толку мала што не можеш ни да одиш нормално!    

Тие автори што пишуваат книги за вонземјани, како таа што ја кажуваш ти - "The Catchers of Heaven" - што мислиш ако напишат нешто "обично" и немистериозно, во колку примерока ќе си ја продадат книгата и како ќе заработат пари и како ќе станат славни и "паметни"???

За Аrea 51 одамна е познато дека е американска воена истражувачка база, каде што американците ги создаваат и испитуваат своите нови технологии. Од таму полетуваат нивните тајни авиони и (експериментални) летачки чинии, шпиунски летала и сл., за кои ние кога ќе ги видиме си мислиме дека се НЛО!

Нема шанси да има дојдено ET на Земјава, a за тоа да знаат само неколку луѓе. (И зошто секогаш НЛО-ата паѓаат во Америка????)

Не се љути Кју, само сакам и самиот себе да си докажам дека тоа се ТЕШКИ ИЗМИСЛИЦИ !








Изменето од james dean - 07.Април.2008 во 22:47
Кон врв
anakin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Unidentified Flying Object

Регистриран: 08.Август.2005
Локација: Machku Pichku
Статус: Офлајн
Поени: 18535
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај anakin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Април.2008 во 22:50
james edno prasanje ,veruvas vo GOSPOD?голема%20насмевка
SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.

Кон врв
engie Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 10.Август.2005
Локација: Zimbabwe
Статус: Офлајн
Поени: 2775
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај engie Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Април.2008 во 22:53
Jas sum eden od niv....zatoa nikoj ne me razbiraголема%20насмевка
Кон врв
james dean Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 05.Февруари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 4476
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај james dean Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Април.2008 во 23:05
Originally posted by anakin anakin напиша:

james edno prasanje ,veruvas vo GOSPOD?голема%20насмевка







Кон врв
anakin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Unidentified Flying Object

Регистриран: 08.Август.2005
Локација: Machku Pichku
Статус: Офлајн
Поени: 18535
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај anakin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Април.2008 во 23:07
ima nevidlivi bukvi?

SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.

Кон врв
james dean Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 05.Февруари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 4476
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај james dean Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Април.2008 во 23:12


не%20кажувај%20никому

deliberately !   




    

Изменето од james dean - 07.Април.2008 во 23:13
Кон врв
anakin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Unidentified Flying Object

Регистриран: 08.Август.2005
Локација: Machku Pichku
Статус: Офлајн
Поени: 18535
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај anakin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Април.2008 во 23:16
Originally posted by james dean james dean напиша:



не%20кажувај%20никому

deliberately !   




    


znaes cudno mi e kako lesno komentiras za vonzemjani a za gospod ne големо%20гушкање
SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.

Кон врв
james dean Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 05.Февруари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 4476
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај james dean Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Април.2008 во 23:17
Originally posted by anakin anakin напиша:


Originally posted by james dean james dean напиша:



не%20кажувај%20никому

deliberately !   




    
znaes cudno mi e kako lesno komentiras za vonzemjani a za gospod ne големо%20гушкање






Тоа е интимно!




Кон врв
IQ Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Darling

Регистриран: 11.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 12382
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај IQ Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Април.2008 во 01:35
james, ne rekov deka nekoj ja donel mesechinata
piramidite se posebna prikazna...za toa drug pat...
tuku vidi go ova : http://www.thetubevideo.com/undeniable-proof-of-real-aliens/

aj da te vidam sea, kontraargumenti imash?

p.s. ne se lutam prijatele, ovde sme da si kazeme sho mislime, pa makar i da ne se soglasuvame

[URL=http://g.imageshack.us/g.php?h=521&i=00001awbzx1.jpg][IMG]http://img521.imageshack.us/img521/
Кон врв
anakin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Unidentified Flying Object

Регистриран: 08.Август.2005
Локација: Machku Pichku
Статус: Офлајн
Поени: 18535
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај anakin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Април.2008 во 01:54
zaso bi bilo intimno
jas se izjasniv deka sum majmun
site drugi na veroispoved deka se bozji sustestva
pa so e tesko da kazes koj si?
SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.

Кон врв
IQ Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Darling

Регистриран: 11.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 12382
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај IQ Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Април.2008 во 02:04



A Sumerian God in his Flying Ship
Notice the position of the "god" in his ship, he appears to be sitting in a cockpit surrounded by instruments. Note also the different beings performing duties throughout the ship. The ship appears to have complex machinery, which would be difficult for an ancient artist to depict.

[URL=http://g.imageshack.us/g.php?h=521&i=00001awbzx1.jpg][IMG]http://img521.imageshack.us/img521/
Кон врв
IQ Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Darling

Регистриран: 11.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 12382
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај IQ Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Април.2008 во 02:07


This skull which is clearly not human was found at a yard sale in Canada.


[URL=http://g.imageshack.us/g.php?h=521&i=00001awbzx1.jpg][IMG]http://img521.imageshack.us/img521/
Кон врв
IQ Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Darling

Регистриран: 11.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 12382
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај IQ Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Април.2008 во 02:08



This scary looking alien body was found in a cave in Brazil.





[URL=http://g.imageshack.us/g.php?h=521&i=00001awbzx1.jpg][IMG]http://img521.imageshack.us/img521/
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 3536373839 67>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,297 секунди.