IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Мистерии и астрологија
  Активни теми Активни теми RSS - Има ли вонземјани?
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Има ли вонземјани?

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 5960616263 67>
Автор
Порака
pHp Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 31.Август.2011
Локација: Rwanda
Статус: Офлајн
Поени: 1477
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај pHp Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Февруари.2012 во 12:31
Originally posted by mkd76 mkd76 напиша:

Prasanjeto e Interesno
Vonzemjanite se tuka otprilika 309000 godini.
Otsekogas bile tuka i se tuka.

Procepkajte malce po internetot
Metafizika
tera spisa
itd.
istrazuvajte citajte i gledajte sami

Pozdrav



Прочепкав за тврдењево, но сето тоа се претпоставки, нема ништо издржано...
Ние не сме човечки битија со духовно искуство, туку духовни битија со човечко искуство
Кон врв
FosterThePeople Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Декември.2011
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1147
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај FosterThePeople Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Февруари.2012 во 17:44
Јас имам видено НЛО пред едно 5-6 години,а потоа долго време други очевидци раскажуваа за истиот кружен објект со силна светлина што го имав видено јас.Ја поддржувам теоријата дека не е можно да сме сами во толкав голем простор.Скоро сите знаат дека НАЈМНОГУ американците и другите големи светски сили држат контакти со вонземјани со висока интелигенција,и тоа се крие!Инаку верувам дека има и други видови суштества на други планети што се слични со животните на нашата планета,што значи дека е грешно што кога луѓето ке чујат за ВОНЗЕМЈАНЕЦ,веднаш помислуваат на малите зелени.Всуштност и ние за нив сме вонземјани.
I just wanna feel real love.
Кон врв
Novak Nastich Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 14.Јануари.2012
Локација: Mauzdonia
Статус: Офлајн
Поени: 364
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Novak Nastich Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Февруари.2012 во 18:22
Ima,garant!
Pocnuvam od komsikata-Nislijka,zivee nevencano so mojot komsija,bez deca,no so..pazi sega:"papagal".Stom krmakot od moj komsi go javne bicikloto za na rabota,ovaja vednaga pocinje da vodi neverovatno glasni i intrigantni muabeti so papigava,koja i vozvrakja na ist nacin.Abe koga gi slusam..pusti kjeif sto mi se pravi,srce mi se siri do taa mera,sto se plasam kajda e ke moram da napravam preventiven baj pas,sto pa i e omilena pesmica na mojot komsi-debeliot(od milno taka si go vikame)..aj da ne go tupam..Komsikata moja e UFO
Mantijata e Klovnovski kostum sto go nosat dvorskite shutovi na nebesniot dvor
Кон врв
FosterThePeople Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Декември.2011
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1147
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај FosterThePeople Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Февруари.2012 во 18:54
UFO значи Неидентификуван летачки објект,а луѓето не се машини.
А за тоа со папагалот,и јас со мојата UFO мачка што во декември наполни 10 години си правам муабет,односно јас нешто и кажувам а потоа таа само мјаука со различен тон со затворени очи,што дава ефект како да прави разговор со тебе.Тоа е приврзаност на миленик со сопственик,не знам дали твојот коментар беше со саркастична содржина,важно ме насмеа.
I just wanna feel real love.
Кон врв
Нембус Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 31.Август.2012
Локација: Скопје
Статус: Офлајн
Поени: 46
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Нембус Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 31.Август.2012 во 23:13
Ова не е религија, па некој да каже дали верува или не верува.

Се работи за добро скоцкана научна теорија која постулира дека е практично невозможно да сме сами во универзумов.

Што значи, или го прифаќаш тоа како рационална особа, или не го прифаќаш, и си ирационална особа . Едноставно е.

Изменето од Нембус - 01.Септември.2012 во 14:19
Кон врв
Alekxandar Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 10.Јули.2012
Статус: Офлајн
Поени: 1029
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Alekxandar Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 31.Август.2012 во 23:37
Сигурно има ,но тука настапуваат црквите и кога е прашање верата особено привилегиите кои ги имаат црковните лица секој доказ кој се смета за нивна опасност се ништи.
Како би било да не посетат вонземни створчина кои се многу поинтелегентни од нас веруваат во некој нивни бог и почнуваат да ја наметнуваат нивната догма...тогаш ке нема муслимани,будисти католици ,православни ,а со то и ке нема манипулација на народот од страна на црквите - нема пари.
Кон врв
Messenger Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор

Vo ovoj svet, no ne od ovoj svet

Регистриран: 21.Април.2006
Статус: Офлајн
Поени: 18208
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Messenger Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Септември.2012 во 03:19
Originally posted by Alekxandar Alekxandar напиша:


Како би било да не посетат вонземни створчина кои се многу поинтелегентни од нас веруваат во некој нивни бог и почнуваат да ја наметнуваат нивната догма...тогаш ке нема муслимани,будисти католици ,православни ...

Токму така.

Што ако далеку понапредна цивилизација ни се претстави со нови сознанија за Бог или сознание дека Бог не постои ?

Каков хаос ќе настане на земјава ?

Затоа уште пред 60-тина години извесни влијателни луѓе советуваа евентуалниот официјален контакт од трет вид да не биде обелоденет.
Truth needs no laws to support it. Throughout history only lies and liars have resorted to the courts to enforce adherence to dogma.
Кон врв
Нембус Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 31.Август.2012
Локација: Скопје
Статус: Офлајн
Поени: 46
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Нембус Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Септември.2012 во 14:26
Originally posted by Alekxandar Alekxandar напиша:

Сигурно има ,но тука настапуваат црквите и кога е прашање верата особено привилегиите кои ги имаат црковните лица секој доказ кој се смета за нивна опасност се ништи.
Како би било да не посетат вонземни створчина кои се многу поинтелегентни од нас веруваат во некој нивни бог и почнуваат да ја наметнуваат нивната догма...тогаш ке нема муслимани,будисти католици ,православни ,а со то и ке нема манипулација на народот од страна на црквите - нема пари.


Секогаш зависи од науката. И нивната религија може да се побие со факти (ако е базирана на слепа верба во нешто).

Иако ми е малце неверојатно некоја цивилизација која е толку интелигентна и напредна, да може да патува низ толкави далечни пространства, да се уште одржува примитивни концепти како религија.

Originally posted by Messenger Messenger напиша:

Што ако далеку понапредна цивилизација ни се претстави со нови сознанија за Бог или сознание дека Бог не постои ?
Затоа уште пред 60-тина години извесни влијателни луѓе советуваа евентуалниот официјален контакт од трет вид да не биде обелоденет.


Па, ќе биде и тоа цел на рационална истрага

А за вториот дел, тоа е затоа што владеело страв во тој период од нашата историја. Не дека не е оправдан до некаде, ама кога би ги мереле сите тие pro's and con's на вага, испаѓа попозитивно, и попродуктивно е да продолжи потрагата по вонземски интелигенции и да се стапи во контакт со нив.

Лично, барем за денес што се однесува, единствено професорот Хокинг е со таков став. Со сета почит кон него (сум голем фан), ама мислам дека е премногу параноичен
Кон врв
zabegan Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Другарот на Мона Лиза

Регистриран: 06.Април.2007
Статус: Офлајн
Поени: 9774
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zabegan Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Септември.2012 во 19:14
премногу проблеми си имаме на нашава сирота земја за да размислуваме за вонземјани...
размисли пред да напишеш глупост
Кон врв
Alekxandar Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 10.Јули.2012
Статус: Офлајн
Поени: 1029
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Alekxandar Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Септември.2012 во 21:31
Ние сме во време на модерно робовладетелско опшество можи да се наречи Глобално Демократско Угнетување шо значи имаш работодавци и работници односно модерни робој и со нив можиш шо сакаш да си правиш само ако имаш капитал..денари,франци,фунти,дијаманти и останато.
Е тука црквата ја има најдобрата улога,со нејзините закони ( од газот вадени ) и си ја чуваат богатата класа пошто и тие спагаат во неа и секој ден робовите се помизерни од вчера , а никој не превзема ништо оти можи да одат во пеколот а таму е лошиот чичко Ѓаовол и гадна журка да направи.
Најдобрата хорор приказна шо ја смислија капиталистите за да го чуваат глупавиот народ во хибернација оти ако не е така дел од богатата класа а и од црквата ке требаше многу брзо да го посетат рајот ,ама некако не им се оди таму пошто климата не им се годела.
И затоа нема вонземјани само глупави земјани.
Кон врв
Messenger Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор

Vo ovoj svet, no ne od ovoj svet

Регистриран: 21.Април.2006
Статус: Офлајн
Поени: 18208
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Messenger Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Септември.2012 во 22:27
Само што се сетив на нешто што рекол Werner von Braun  на својата секретарка пред да умре:

"После светските војни објавиjа дека има студена војна, па ќе прогласат војна со светскиот тероризам, а на крајот војна на земнава цивилизација со вонземјани. Не верувај ништо од тоа."

Интересно е дека ова го најдов многу одамна, уште пред завршувањето на студената војна.







Изменето од Messenger - 01.Септември.2012 во 22:28
Truth needs no laws to support it. Throughout history only lies and liars have resorted to the courts to enforce adherence to dogma.
Кон врв
којсумјас Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4543
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај којсумјас Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Септември.2012 во 08:46
Нема...
Кон врв
Нембус Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 31.Август.2012
Локација: Скопје
Статус: Офлајн
Поени: 46
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Нембус Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Септември.2012 во 16:07
Originally posted by Alekxandar Alekxandar напиша:

Ние сме во време на модерно робовладетелско опшество можи да се наречи Глобално Демократско Угнетување шо значи имаш работодавци и работници односно модерни робој и со нив можиш шо сакаш да си правиш само ако имаш капитал..денари,франци,фунти,дијаманти и останато.
Е тука црквата ја има најдобрата улога,со нејзините закони ( од газот вадени ) и си ја чуваат богатата класа пошто и тие спагаат во неа и секој ден робовите се помизерни од вчера , а никој не превзема ништо оти можи да одат во пеколот а таму е лошиот чичко Ѓаовол и гадна журка да направи.
Најдобрата хорор приказна шо ја смислија капиталистите за да го чуваат глупавиот народ во хибернација оти ако не е така дел од богатата класа а и од црквата ке требаше многу брзо да го посетат рајот ,ама некако не им се оди таму пошто климата не им се годела.
И затоа нема вонземјани само глупави земјани.


Wow .... подобар аргумент од ова ...... амин (како што би рекле тие од Црквата).

Инстант теорија, а?

Originally posted by Messenger Messenger напиша:


Само што се сетив на нешто што рекол <span Apple-style-span="Apple-style-span" style="font-family: arial, sans-serif; font-size: 13px; color: rgb34, 34, 34; ">Werner von Braun </span> на својата секретарка пред да умре:

"После светските војни објавиjа дека има студена војна, па ќе прогласат војна со светскиот тероризам, а на крајот војна на земнава цивилизација со вонземјани. Не верувај ништо од тоа."

Интересно е дека ова го најдов многу одамна, уште пред завршувањето на студената војна.


Тоа не значи фрлање сомнеж врз постоењето на вонземјани, туку сомнеж дека ако одеднаш се најави вонземска инвазија, дека доста веројатно е дека не е вистинска, туку оркестрирана од нас самите (барем теоријата така одеше ако убаво се сеќавам).

Originally posted by zabegan zabegan напиша:

премногу проблеми си имаме на нашава сирота земја за да размислуваме за вонземјани...



Грешка. Баш напротив, треба постојано да се размислува за ова, без разлика што ни се случува нам, настани од магнитудата за која збориме прават пресврт во целата историја на една цивилизација, и потенцијално, индиректно, проблемите почнуваат да се гледаат од друга перспектива (полесно и за изнаоѓање решение).

Originally posted by којсумјас којсумјас напиша:

Нема...



Од каде знаеш Баба Ванѓо?
Кон врв
којсумјас Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4543
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај којсумјас Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Септември.2012 во 16:09
Originally posted by Нембус Нембус напиша:

Originally posted by којсумјас којсумјас напиша:

Нема...
Од каде знаеш Баба Ванѓо?

А каде се...збунетост
Не ги гледам...


Изменето од којсумјас - 02.Септември.2012 во 16:10
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 5960616263 67>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,313 секунди.