IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Здравје > Медицина
  Активни теми Активни теми RSS - Препорачајте ми добар гинеколог
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Препорачајте ми добар гинеколог

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <12
Автор
Порака
pajser Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
kloshar

Регистриран: 04.Март.2011
Локација: Lao People's Dem. Rep.
Статус: Офлајн
Поени: 13899
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај pajser Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Март.2011 во 12:24
., atributite stojat no ., e aj ke bidam malku indiskreten., ,. za vreme na studii i posle., toa ., so nejziniot shmek za garderoba wow choeche., ., a shto se odnesuva za dogovor so fondot., da ne se razbereme pogreshno., do sega ne sum chul nekoj da kupuva mercedes na lizing ili kredit., malku i vedrina da se vnese vo ovaa rubrika ., ne zamerajte
nesluchajno ne veruvam vo sluchajnosti<>sekoja sluchajnost e kontrolirana
Кон врв
Radmila Rada Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 12.Декември.2013
Статус: Офлајн
Поени: 38
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Radmila Rada Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Февруари.2014 во 01:48
Јас одам кај др. Кристинка Пајаковска во Плодност од Битола и многу сум задоволна од неа. На кој му е блиску и му одговара би му препорачала да оди таму.   
Кон врв
imeto Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 24.Април.2014
Статус: Офлајн
Поени: 4
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај imeto Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Април.2014 во 14:42
за Битола др.Таше е најдобар !
Кон врв
pajser Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
kloshar

Регистриран: 04.Март.2011
Локација: Lao People's Dem. Rep.
Статус: Офлајн
Поени: 13899
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај pajser Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Мај.2014 во 23:00
,,,vo bitola D-r emilija,,,кул/ginekolog de/,,,
nesluchajno ne veruvam vo sluchajnosti<>sekoja sluchajnost e kontrolirana
Кон врв
nikolceo Кликни и види ги опциите
Група
Група


Регистриран: 15.Септември.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 46
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај nikolceo Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Јули.2014 во 21:01
Pisete kakov gineolog barate za maticen ili Strucen kade sto ke si platite i ke dobijate nivo na uslugi.
Poznavam mnogu od skopje vrvni sto mozam da vi gi preporacam
Nikolce
Кон врв
Calipso Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Primarius

Регистриран: 26.Мај.2009
Локација: Македонија
Статус: Офлајн
Поени: 44671
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Calipso Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Јули.2014 во 00:07
Originally posted by nikolceo nikolceo напиша:

Pisete kakov gineolog barate za maticen ili Strucen kade sto ke si platite i ke dobijate nivo na uslugi.
Poznavam mnogu od skopje vrvni sto mozam da vi gi preporacam

Матичниот гинеколог не е стручен збунетост

На овој свет има само тројца мажи кои се спремни да те поддржат во тежок момент:
Jack Daniels, John Jameson и Johnnie Walker!
Кон врв
nikolceo Кликни и види ги опциите
Група
Група


Регистриран: 15.Септември.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 46
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај nikolceo Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Јули.2014 во 16:16
Ne zboruvam za strucnost tuku kolku pari tolku muzika :)
Nikolce
Кон врв
evangeline Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Август.2011
Локација: Naxos
Статус: Офлајн
Поени: 6758
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај evangeline Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Јули.2014 во 16:32
Ne e sekogash kolku pari tolku muzika! Ne znachi deka e dobar ako e privaten i skap.
Mojot e drzaven i eftin (so zdravstvenoto neli) pa e odlichen.
Внимавај кому му веруваш.
И ѓаволот еднаш беше ангел.


Being RICH
is not about how much you have,
BUT about how much you GIVE

Кон врв
nikolceo Кликни и види ги опциите
Група
Група


Регистриран: 15.Септември.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 46
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај nikolceo Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Август.2014 во 14:02
Iskustvoto za sekoj strucnjak e osnova
taka da toj sto ima iskustvo vredi i sigurno raboti vo nekoja privatna institucija.
Barem jas taka mislam i mozi i gresam.
Ova ne go pisuvam protiv drzavnite Ginekolozi. Megutoa zavisi koj kakov problem ima ili rutinska kontrola.
Nikolce
Кон врв
Calipso Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Primarius

Регистриран: 26.Мај.2009
Локација: Македонија
Статус: Офлајн
Поени: 44671
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Calipso Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Август.2014 во 16:21
Originally posted by evangeline evangeline напиша:

Ne e sekogash kolku pari tolku muzika! Ne znachi deka e dobar ako e privaten i skap.
Mojot e drzaven i eftin (so zdravstvenoto neli) pa e odlichen.

да
На овој свет има само тројца мажи кои се спремни да те поддржат во тежок момент:
Jack Daniels, John Jameson и Johnnie Walker!
Кон врв
evangeline Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Август.2011
Локација: Naxos
Статус: Офлајн
Поени: 6758
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај evangeline Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Август.2014 во 16:33
Originally posted by nikolceo nikolceo напиша:

Iskustvoto za sekoj strucnjak e osnova
taka da toj sto ima iskustvo vredi i sigurno raboti vo nekoja privatna institucija.
Barem jas taka mislam i mozi i gresam.
Ova ne go pisuvam protiv drzavnite Ginekolozi. Megutoa zavisi koj kakov problem ima ili rutinska kontrola.


I da znaesh deka greshish.
Vo privatnite samo uslugata e podobra i poskapa.
Inaku i jas gi preferiram privatnite, no ne poradi profesionalnosta tuku poradi sosema treti prichini. Nemav zdravstveno osiguruvanje pa gi koristev privatnite. I den denes gi koristam za snimki i takvi hitni raboti, zatoa shto verojatno poprvo kje umram ako chekam na klinika.

Drugo neshto, retko koi profesionalci se tolku istaknati (eve Zan Mitrev kje go zemam za primer, zatoa shto ne sakam da reklamiram drugi a ovoj i onaka site go znaat). Isto e i so ginekolozite. Ako e zvuchno ime ne znachi deka e top. A obichno tie zvuchnite odat vo privatnite, iako mozebi se daleku od najkvalitetni, samata klinika kje gi reklamira na ovoj ili na onoj nachin
Внимавај кому му веруваш.
И ѓаволот еднаш беше ангел.


Being RICH
is not about how much you have,
BUT about how much you GIVE

Кон врв
mia.jovanovic Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 12.Јануари.2015
Статус: Офлајн
Поени: 1
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mia.jovanovic Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Јануари.2015 во 22:30
Pocituvani,
Vi pisuvam vo znak na blagodarnost kon mojata maticna doktorka-ginekolog.
Ne mozev da zabremenam 3 godini, i otidov po preporaka na moja poznanicka vo opstina Saraj, kaj ginekologot Dr. Suzana Ognenovska, neznam kako mozese, posle 2riot pregled ostanav bremena.

Prezadovolna sum od nejziniot pozitiven i korekten odnos. Se gledame uste na samiot vlez deka zenata-doktorkata i sestrata imaat pocit kon pacientite.
Ako vi treba na nekoj dobar i strucen maticen ginekolog pobrzajte, posetete ja i bidejki kolku sto slusnav uste malku pisuva maticni pacienti.
075/59-29-36 - Dr.Suzana, slobodno kontaktirajte ja..
Se naogja vo Saraj, na glavnata ulica, go pominuvate noviot trgovski, dzamijata i se naogja sproti benziskata pumpa, vo zelen objekt.

Pa da me castite za provereniot sovet sto sum vi go dala.
p.s. ova go pisuvam vo znak na blagodarnost kon doktorkata za site dobrini sto mi gi napravi i za da vi pomogne i vam za se sto sakate, duri i podobro da otidete kaj vakov ekspert za najobicen pregled, ne mora samo za problem. Ke bidete prezadovolni.

Iskreno,
Mia
Кон врв
Ivana BiH Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 09.Јануари.2017
Статус: Офлајн
Поени: 1
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Ivana BiH Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Јануари.2017 во 13:19
Почитувани,

Можам од искуство да ви препорачам гинеколог со искуство и знаење, професионалец. Доктор Сузана Огненовска, ординацијата и се наоѓа на почетокот на Сарај, кога ќе го преминете мостот на Вардар, кога одите од Ѓорче Петров накај Матка, влегувате во Сарај и после 2 километри, спроти првата бензиска пумпа, голем објект со зелени стакла, се наоѓа ординацијата. Пишува ПЗУ. Др. Сузана Огненовска.
Целиот тим се жени. Сестрата е многу фина. Знае и албански.

Работи со ФЗОМ, со плави картони и на приватно. како сакате вие.
Дискреција е загарантирана. Јас имав проблем со забременување и кај све не бев. Докторката ми го среди проблемот и сега имам детенце. За редовните пациенти достапна е на вибер, 24/7, за совети, мислење и што и да е, слободно и пишувам одма ми одговара. Ептен е фина.

Топло ви препорачувам да ја посетите. Еве и нејзин моб 075/59-29-36
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <12
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,156 секунди.