IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Интима > Секс
  Активни теми Активни теми RSS - Плескање...по г'зето
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Плескање...по г'зето

 Внеси реплика Внеси реплика страница  123 4>
Автор
Порака
LouWeed Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
I AM THE KING OF ROCK&ROLL

Регистриран: 28.Мај.2005
Статус: Офлајн
Поени: 13012
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај LouWeed Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Тема: Плескање...по г'зето
    Испратена: 13.Април.2009 во 08:42
Spanking и bondage можат да биде добри за љубовната врска и можат на партнерите да им помогнат уште повеќе да се зближат, тврдат стручњаците благодарение на едно истражување направено за време на една садомазо забава.

Научниците од Универзитетот Северен Илиноис го мереле нивото на кортизол, хормони на стрес, кај 13 мажи и жени на една садомазо забава одржана во Аризона. Нивото на кортизол ја мереле пред и по садомасохистичките активности.


Водачот на ова истражување Бред Сагарин, дојде до сознание дека нивото на кортизол пораснала за време на садомазо сеансата кај оние кои примале стимулација, но се вратила во нормала по 40 минути ако сеансата добро поминала. Кај оние мажи и жени кои пружале стимулација немало никакви промени.


Во другото истражување во кое го мереле нивото на тестестерон кај 45 мажи и жени на друга садомазо забава во Колорадо, резултатите покажале дека нивото на тестестерон значително пораснала кај жените кои добивале стимулација.


Во обемната студија паровите кои биле задоволни од исходот на забавата истакнале дела тоа ги зближило уште повеќе.

Ричард Вајсман, психолог од универзитетот Хертфордшир во Хатфилд додаде дека било која активност може да помогне во зближување. Тоа не мора да бидат садомазо игри, тоа може да биде и заедничко правење ручек или чистење на станот, тврди тој.
Кон врв
zaguben Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 04.Јануари.2009
Статус: Офлајн
Поени: 3387
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zaguben Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Април.2009 во 11:24
AUUUUUUUUUUUUU HENKI PENKI
Кон врв
fiks Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПРАВДОЉУБЕЦ

Регистриран: 18.Април.2005
Локација: Македонија
Статус: Офлајн
Поени: 24000
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај fiks Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Април.2009 во 11:32
Многу сакам бе да ја плеснам малу по газето,ама нежно онака и да направи жлап,жлап љубовљубовљубовљубов  уууууууууууууууууууууу
Само шлаг пена ќе бидеме.
Ни воздух,ни оган,ни вода,туку шлаг пена,
само шлаг пена ќе бидеме и можеби
неколку жолти ракии.

Кон врв
blue666 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 28.Ноември.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 4465
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај blue666 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Април.2009 во 12:20
...eeee "yyyyyyy"...
Кон врв
mrzla Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
натурална девојка

Регистриран: 14.Мај.2008
Статус: Офлајн
Поени: 13330
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mrzla Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Април.2009 во 14:43
незно........не да бидеш како мајмун црвен во газот
Кон врв
Anarchy Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Фатенко

Регистриран: 19.Март.2009
Статус: Офлајн
Поени: 6676
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Anarchy Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Април.2009 во 14:47
pleskanje so kamsik po gazeto
Кон врв
Lady Blue Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 12.Октомври.2007
Статус: Офлајн
Поени: 8431
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Lady Blue Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Април.2009 во 15:33
Originally posted by mrzla mrzla напиша:

незно........не да бидеш како мајмун црвен во газот
 
газење%20од%20смеењегазење%20од%20смеењегазење%20од%20смеење
големо%20гушкањеголемо%20гушкањеголемо%20гушкањеголемо%20гушкање
Кон врв
bijonse1 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
bella Madonna

Регистриран: 14.Јануари.2009
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 16521
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај bijonse1 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Април.2009 во 18:19
Lou ........ako pratis sto sve ispituvanje se pravi po svetot za glava ke se fatis......znajs kako vikaat" nemala baba rabota mu go cesala na dedoto , ama gjabe"..

.....taka i ovie ameri namesto da najdat tamu lek protiv kancer ova ona se zanimavat so vakvi raboti..... ama toa e toa nekoj plakja golemi pari bas za vakvi ispituvanja ......
Ne znam ako ke mi ja razberete dvosmislenosta na eden vic so mi tekna bas sega okolu ova tema.....

Resila Trpana da ide vo Spanija da proba spanska ljubov.
...
od tolku sapunski filmovi...............od tolku falenje deka spancite bile zakon...........i deka spanska ljubov e nesto prekrasno.....si resila deka mora da vodi ljubov so spanec.
Kako naumila taka i storila ...........so ubav spanec vo hotelska soba...........go prasala dali ke vodel spanska ljubov so nea i on prifatil....
Posle.... ova ona ......ama nejze sve i bilo obicno isto kako doma.........ne mozela da izdrzi i prekinala so seksot i go prasala sto ima vrska spanska ljubov koga bilo potpolno isto......ovoj i" rekol da dovrsat i demek na kraj ke videla....prodolzile ....zavrsile.... i togas spanecot stanal se svrtel kon Trpana i viknal : OLEEEE !!!
Ete toa bila razlikata od nasa namacena ljubov i prekrasnata spanska ljubov....
Кон врв
Glenn Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Тата-Мата

Регистриран: 14.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 3166
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Glenn Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Април.2009 во 20:33
Плескање или тапшин-тапшин танана по гз ми е многу секси работа убаво стимулативно делува, моја омилена дисциплина
Beauty fades, dumb is forever
Кон врв
Anarchy Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Фатенко

Регистриран: 19.Март.2009
Статус: Офлајн
Поени: 6676
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Anarchy Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Април.2009 во 20:36
Originally posted by GlenKlouz GlenKlouz напиша:

Плескање или тапшин-тапшин танана по гз ми е многу секси работа убаво стимулативно делува, моја омилена дисциплина

Кон врв
Iron Man Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
железен раз бираш

Регистриран: 11.Јануари.2009
Локација: Antarctica
Статус: Офлајн
Поени: 8032
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Iron Man Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Април.2009 во 21:25
Originally posted by bijonse1 bijonse1 напиша:

Lou ........ako pratis sto sve ispituvanje se pravi po svetot za glava ke se fatis......znajs kako vikaat" nemala baba rabota mu go cesala na dedoto , ama gjabe"..

.....taka i ovie ameri namesto da najdat tamu lek protiv kancer ova ona se zanimavat so vakvi raboti..... ama toa e toa nekoj plakja golemi pari bas za vakvi ispituvanja ......
Ne znam ako ke mi ja razberete dvosmislenosta na eden vic so mi tekna bas sega okolu ova tema.....

Resila Trpana da ide vo Spanija da proba spanska ljubov.
...
od tolku sapunski filmovi...............od tolku falenje deka spancite bile zakon...........i deka spanska ljubov e nesto prekrasno.....si resila deka mora da vodi ljubov so spanec.
Kako naumila taka i storila ...........so ubav spanec vo hotelska soba...........go prasala dali ke vodel spanska ljubov so nea i on prifatil....
Posle.... ova ona ......ama nejze sve i bilo obicno isto kako doma.........ne mozela da izdrzi i prekinala so seksot i go prasala sto ima vrska spanska ljubov koga bilo potpolno isto......ovoj i" rekol da dovrsat i demek na kraj ke videla....prodolzile ....zavrsile.... i togas spanecot stanal se svrtel kon Trpana i viknal : OLEEEE !!!
Ete toa bila razlikata od nasa namacena ljubov i prekrasnata spanska ljubov....




Кон врв
Omar Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Too young to die...

Регистриран: 22.Февруари.2009
Статус: Офлајн
Поени: 12633
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Omar Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Април.2009 во 21:46


da ti e merak da ja plesnish....
Кон врв
blue666 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 28.Ноември.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 4465
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај blue666 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Април.2009 во 21:49
...i mene mi e merak...
Кон врв
Marko Polo 1 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
venecijaner

Регистриран: 20.Ноември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 9693
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Marko Polo 1 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Април.2009 во 00:16
Eh... I jas bi da ja pleskam, ama ne so raka...
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  123 4>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,234 секунди.