IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Технологија > Електронски игри
  Активни теми Активни теми RSS - Dota - Генерална дискусија
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Dota - Генерална дискусија

 Внеси реплика Внеси реплика
Автор
Порака
Flix Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Клабинг

Регистриран: 14.Септември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 9229
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Flix Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Тема: Dota - Генерална дискусија
    Испратена: 09.Април.2009 во 22:10
Значи еве една тема за дота , сценарио од wcr 3 ft.

Па ајде доташи кажете ваши искуства , каде играте најчесто, омилени херои ,. ајтеми , комбинации и слично .

Пример мене ми се обилени агилити херои, повеќето се сите лајт гајм хеори итн.

Играм дота одприлика некои 5 години , олд скул играч сум значи .

Играм најчесто на гарена никот ми е Flixi  намигнување
Кон врв
Јордан Шумарот Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 08.Август.2008
Статус: Офлајн
Поени: 230
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Јордан Шумарот Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Април.2009 во 02:27
Eurobattel net...lol... pojke mozda od 5 godini...od prvite verzii... gi igram site... prvo agiliti i strenth sakav... sega se pojke so intelegencija igram... so znam...omilen mojt da se rechit deka mi e Lanaya- Templar assassin...lol
Кон врв
palancanac Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 04.Јуни.2009
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 7
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај palancanac Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Јуни.2009 во 16:51
Igram na garena 1 god a TFT igram veke 2 godini nick na garena palancanac
Кон врв
HolyPaladin Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 23.Јуни.2009
Статус: Офлајн
Поени: 8
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај HolyPaladin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Јуни.2009 во 14:20
Gi preferiram Rexxar i Davion

Изменето од HolyPaladin - 23.Јуни.2009 во 14:21
Кон врв
Flix Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Клабинг

Регистриран: 14.Септември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 9229
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Flix Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Јуни.2009 во 17:39
Што мислите за 6.60b  дали ви се допаѓаат измените?

Мене лично не ми се допаѓа само ремејкот на раЗорот,супер херојче си беше само го заебаја сега, а ми се допаѓа промената на twin head dragon супер е смената на магијата која фрлаше оган. голема%20насмевка
Кон врв
Anarchy Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Фатенко

Регистриран: 19.Март.2009
Статус: Офлајн
Поени: 6676
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Anarchy Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Јуни.2009 во 18:38
Super e 6.60b, potrebno bese malku osvezuvanje. Ima i novi itemi i povejke izbor sto da kombiniras. Novite 2 heroi se epten dobri a za ostanatite gore dolu nema nekoi pogolemi izmeni. Mislam deka i gameplay-ot e malku pobrz.

Od heroite trollot ne mi se svigja kako mu go imaat ultimatot napraveno, ama toa e. Inaku Flix Razor e strasna rabota, duri tolku sto e jak sekoj moze da go igra.

btw Lativian mi e nickot na garena samo igram, posle polnok pretezno.
Кон врв
Flix Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Клабинг

Регистриран: 14.Септември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 9229
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Flix Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Јуни.2009 во 19:38
Абе го направија на магии повеќе , а агилити е , подобро да го направат инт како сторм што е мислам подбро ќе е така. 
Кон врв
Vercingetorix Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 12.Јули.2009
Статус: Офлајн
Поени: 421
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Vercingetorix Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Јули.2009 во 16:59
Тепање на штрумфови ,бар за мене не е интересна играта и нема цел.
Кон врв
Anarchy Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Фатенко

Регистриран: 19.Март.2009
Статус: Офлајн
Поени: 6676
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Anarchy Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Јули.2009 во 03:30
Odi igraj Puzzle Buzzle togas
Кон врв
Flix Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Клабинг

Регистриран: 14.Септември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 9229
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Flix Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Декември.2009 во 15:40
Originally posted by Boromir Boromir напиша:

Тепање на штрумфови ,бар за мене не е интересна играта и нема цел.


Сигурно не сија играл затоа.
Кон врв
hiperion80 Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 07.Декември.2009
Статус: Офлајн
Поени: 4
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај hiperion80 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Декември.2009 во 22:37
Заразна е DOTA ко сончоглед да грицкаш.
А шо мислите за:http://www.youtube.com/watch?v=K6s5lIA2gUY ? Има шанси да биде добра.
Кон врв
Flix Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Клабинг

Регистриран: 14.Септември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 9229
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Flix Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Декември.2009 во 22:40
Originally posted by hiperion80 hiperion80 напиша:

Заразна е DOTA ко сончоглед да грицкаш.
А шо мислите за:http://www.youtube.com/watch?v=K6s5lIA2gUY ? Има шанси да биде добра.


Лудила е , нешто што одамна требаше да биди направено, јас сега само оваа новата ја играм немам баги време играно на старата.
Кон врв
NeVeRMiND6 Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 18.Август.2009
Статус: Офлајн
Поени: 8
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај NeVeRMiND6 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Јануари.2010 во 10:34
http://playbattle.net Е сново создаден сајт а во исто и гаме сервер за најпознатата игра дота серверот е направен за warcraft 3 но можете да играте и дота
за повеќе информации и како да се конектирате на нивниот сервер посететего линкот погоре исто така серверот е македонски нема да имате ич лаг

Изменето од NeVeRMiND6 - 13.Јануари.2010 во 10:34
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,125 секунди.