IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Македонија и Свет > Бизнис и економија
  Активни теми Активни теми RSS - Омилени македонски брендови
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Омилени македонски брендови

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 345
Автор
Порака
МАРШАЛ Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
ГРОБАР ДО ГРОБА

Регистриран: 06.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 44396
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај МАРШАЛ Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Декември.2009 во 22:48
СТРУМКА ( после 10 - ка со кромид )
Кон врв
zagor Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Уникатен песимист

Регистриран: 27.Септември.2007
Локација: Congo
Статус: Офлајн
Поени: 12849
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zagor Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Декември.2009 во 13:23
..za zal,ke go nema poveke..megu nas!тага

Изменето од zagor - 10.Декември.2009 во 12:42
...zagor e ziv,se drugo e laga.
Кон врв
zagor Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Уникатен песимист

Регистриран: 27.Септември.2007
Локација: Congo
Статус: Офлајн
Поени: 12849
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zagor Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Декември.2009 во 12:50

АД ЅИНГО д.о.о.е.л.

...zagor e ziv,se drugo e laga.
Кон врв
pcelka Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 10.Март.2009
Статус: Офлајн
Поени: 3326
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај pcelka Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Декември.2009 во 10:27
 
 
  Кашкавал  од   Идеал Шипка...!!!   среќа
секој нов ден, носи нова надеж...
Кон врв
zamislena Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 03.Јануари.2010
Статус: Офлајн
Поени: 13397
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zamislena Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Март.2010 во 20:01
 
 
 
....Добра вода......   .... златен медал во светска конк*ренција....да
Кон врв
brza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Февруари.2006
Локација: vidiFOTOupotpis
Статус: Офлајн
Поени: 34534
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај brza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Март.2010 во 21:37
bongo !намигнување
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein
Кон врв
гоcтин Кликни и види ги опциите
Гостин
Гостин


Регистриран: 24.Октомври.2008
Статус: Офлајн
Поени: 1797
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај гоcтин Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Март.2010 во 22:10
скопско,пелистерка кола,здравје(сирење и кашкавал),бимилк јогурт,би фрут сок од портокал,пекабеско сувомеснати,жито лукс лиснати,бонум шампињони,бекутан влажни марамчиња,се од витаминка (луна чоколади,витанез мајонез,стоби флипс,атлантис чоколатца,лешниците прелиени со чоколадо,кечапот)... ...мислам дека од се по нешто опфатив...
Кон врв
Klara-D Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 03.Март.2011
Статус: Офлајн
Поени: 2671
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Klara-D Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Април.2013 во 13:40
 
намигнување

Македонското црвено вино „Т’га за југ“, кое годинава слави 40 години од своето постоење на пазарот, јубилејот ќе го одбележи со нов изглед.

Како што најавија од Винарската визба „Тиквеш“, освен со новата етикета, виното „Т’га за југ“ е веќе достапно и во т.н. „bag in box“ пакување од три литри кое овозможува заштита на виното од оксидација долго по отворањето.

Винаријата најави и проширување на оваа линија на вино, со бела „Т’га за југ“ како и „Т’га за југ“ зреена во дабови, барик буриња.

Минатата година на пазарот пласирани се вкупно 541.441 литри од виното „Т’га за југ“, во вредност од над 1,8 милиони евра. Половина од овие количини на домашниот пазар, додека останатиот дел се пласира на пазарите во регионот. Во изминатите четири децении од првото појавување на „Т’га за југ“ на пазарот досега се произведени 11,2 милиони литри од ова вино.

„Т’га за југ“ е вино со приказна. Неговото создавањето во 1973 година кореспондира со почетоците на Струшките вечери на поезијата, а името го добило по истоимената елегиската песна на Константин Миладинов.

Кон врв
Илија Чамбов Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 08.Ноември.2017
Статус: Офлајн
Поени: 14
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Илија Чамбов Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Ноември.2017 во 18:05
14.

Изменето од Илија Чамбов - 19.Декември.2017 во 21:52
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 345
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,109 секунди.