IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Забава > Музика
  Активни теми Активни теми RSS - Меморија - (Македонскиот бенд)
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Меморија - (Македонскиот бенд)

 Внеси реплика Внеси реплика страница  12>
Автор
Порака
Jorj98 Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 14.Декември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 16
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Jorj98 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Тема: Меморија - (Македонскиот бенд)
    Испратена: 06.Април.2009 во 15:39
Што мислите за Меморија?
Кон врв
Black_girl Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Beauty in Darkness

Регистриран: 12.Август.2008
Статус: Офлајн
Поени: 174
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Black_girl Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Април.2009 во 18:15
Добри песни правеа на времето. Мислам ок ми се и сега да ги слушам.   
За разлика од денешниве сраља.......штета што нема повеќе вакви интересни бенда во Македонија.
Кон врв
zabegan Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Другарот на Мона Лиза

Регистриран: 06.Април.2007
Статус: Офлајн
Поени: 9774
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zabegan Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Април.2009 во 09:40
ми се допаѓаше онаа каверот на Македонија голема%20насмевка
само таа ја памтам за жал, ако има некој да постира линкови да се потсетиме голема%20насмевка
размисли пред да напишеш глупост
Кон врв
Eli Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Ноември.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1968
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Eli Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Април.2009 во 12:49
I mene mi se dopagjaat..pesna koja sto jas isto najmnogu ja pamtam e Makedonija,a ima i use edna ako ne se pomesav deka e nivna..neso bese Ogan pod zvezdite ili taka neso..
Човекот секогаш треба да остане човек,без разлика со што се бави и каков успех има..
Кон врв
fiks Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПРАВДОЉУБЕЦ

Регистриран: 18.Април.2005
Локација: Македонија
Статус: Офлајн
Поени: 24000
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај fiks Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Април.2009 во 12:53
Еве ја таа песна Ели,очигледно си помлада па не ја знаеш.
 
 
 
Меморија -Оган под ѕвездите
 
 
 
Имаш тамо поврзани линкови од Меморија за песни нивни,тука е Македонија и Дирлада.


Изменето од fiks - 07.Април.2009 во 12:54
Само шлаг пена ќе бидеме.
Ни воздух,ни оган,ни вода,туку шлаг пена,
само шлаг пена ќе бидеме и можеби
неколку жолти ракии.

Кон врв
Black_girl Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Beauty in Darkness

Регистриран: 12.Август.2008
Статус: Офлајн
Поени: 174
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Black_girl Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Април.2009 во 14:16
Исто ја сакам и "Нена", закон песниче. Јас ја имам, но не можам да ја најдам на јутјуб, а баш е интересна песната.
Кон врв
Monuska Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 2128
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Monuska Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Април.2009 во 18:40
хехе баш сега си ги слушам... убави песнички имаат
Сите го сакаме она што не можеме да го имаме. Вистинските луѓе знаат да се помират со тоа...
Кон врв
Eli Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Ноември.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1968
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Eli Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Април.2009 во 21:19
Originally posted by fiks fiks напиша:

Еве ја таа песна Ели,очигледно си помлада па не ја знаеш.




Меморија -Оган под ѕвездите





Имаш тамо поврзани линкови од Меморија за песни нивни,тука е Македонија и Дирлада.


E da super sto ja najde..ne bev sigurna dali bese od niv posto odamna ja nemav cueno..pa da pomlada sum ama imam slusano dosta za niv od brat mi i od moite,i iam slusnato dosta pesni samo sto sum gi izumila..ete me poceti i na dirlada..fala
Човекот секогаш треба да остане човек,без разлика со што се бави и каков успех има..
Кон врв
MekiChka Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 24.Мај.2009
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 4
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај MekiChka Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Мај.2009 во 18:00
kaj otidoa be lugevo nikade gi nema ..slusav nekoja pesna od niv neso za makedonija ama epten bese ubava. ottogas nikade...
Кон врв
Santijago Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
PubLiCenEmY LatInoLoVerBoY YNWA-LF

Регистриран: 17.Јануари.2008
Локација: Tuka be ...
Статус: Офлајн
Поени: 21002
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Santijago Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Октомври.2010 во 18:11
Секогаш кога ке ја слушам Оган под ѕвездите нема вино .... Предходно се испило изненадување А на ваа песна секогаш сум откачувал ... де по сепареа , де на маси , де шишиња од под , де чаши од глава плазење
I'm out bcz of pathetic around here
Кон врв
mariovec Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Јули.2006
Статус: Офлајн
Поени: 310
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mariovec Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Октомври.2010 во 23:55
 Малку да се замешам, ако не сметамсреќасреќа
 Групата е создадена во 1984.Во почетокот свиреа техно-поп. Основач на групата е басистот Петар Георгиевски, наречен Камиказа, кој пред оваа група се огледал во разни жанрови, од џез-рокот до панкот. Во првиот состав на Меморија пејач беше Поце Икономов, но откако тој си замина од бендот, на негово место дојде Ристо Самарџиев. Со првиот вокал, песна која ќе ја паметам е Оган под ѕвездите, кое е воедно нивно прво деби, и истовремено е прв ЛП албум кој го објави Музичката и касетна продукција на Радио Телевизија Скопје (сегашна МКП МРТ).
        Со Ристо Самарџиев ја продолжија работата на бендот се до 1996, од кога датира и оваа балада, која е и воедно лебедова песна на бендот, потоа тој се распаѓа и сите членови почнуваат со засебни кариери. Дефинитивно, како музичка целина, оваа песна е доживувана од многу луѓе, пред се поради својата длабока емоција што ја носи, а и самата интерпретација на Ристо, со својот препознатлив, лиричен вокал ја пее прекрасно.Сега,сигурно сите сте слушнале за  Бане ТОМАТО-Продукција кој што беше гитарист во групата.Доколку сакате некој албум од нив,кажете ќе ви поставамцрвенеење

http://www.youtube.com/watch?v=ZROLX3m7vh8




Кон врв
fiks Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПРАВДОЉУБЕЦ

Регистриран: 18.Април.2005
Локација: Македонија
Статус: Офлајн
Поени: 24000
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај fiks Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Октомври.2010 во 23:59
Ајде Мариовец постави ги нивните песни,сите што ги имашсреќа
Само шлаг пена ќе бидеме.
Ни воздух,ни оган,ни вода,туку шлаг пена,
само шлаг пена ќе бидеме и можеби
неколку жолти ракии.

Кон врв
mariovec Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Јули.2006
Статус: Офлајн
Поени: 310
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mariovec Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Октомври.2010 во 00:04
Originally posted by fiks fiks напиша:

Ајде Мариовец постави ги нивните песни,сите што ги имашсреќа


Нема проблем другар,само да го пребарам ХД-и утре вечер ќе ги поставам,
Поздравбакнеж
Кон врв
fiks Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПРАВДОЉУБЕЦ

Регистриран: 18.Април.2005
Локација: Македонија
Статус: Офлајн
Поени: 24000
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај fiks Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Октомври.2010 во 00:14
да
Само шлаг пена ќе бидеме.
Ни воздух,ни оган,ни вода,туку шлаг пена,
само шлаг пена ќе бидеме и можеби
неколку жолти ракии.

Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  12>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,406 секунди.