IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > АРХИВА > Историја и политика
  Активни теми Активни теми RSS - РЕФЕРЕНДУМ за ИМЕТО
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

РЕФЕРЕНДУМ за ИМЕТО

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 23456 12>
Прашање: Нитреба ли референдум?
Одговор Гласови Статистика
9 [40,91%]
9 [40,91%]
0 [0,00%]
4 [18,18%]
Не може да гласате на оваа анкета

Автор
Порака
...Well... Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
...ExtraVagant...

Регистриран: 30.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 5231
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ...Well... Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Јуни.2008 во 16:56
...abe na temava...ednostavno, koj ima pravo da pregovara za nechivo ime...neznam...mislam nikoj bash...nek si ostane taka kako sho si bilo...голема%20насмевка
Кон врв
brza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Февруари.2006
Локација: vidiFOTOupotpis
Статус: Офлајн
Поени: 34534
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај brza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Јуни.2008 во 16:58
da,...samo shto ke treba da se doprecizira predlogot,...zatoa shto ,...za onie pod nas sme ,..Gorna Leva Makedonia,...ama,za onie nad,...nema da bideme,...zatoa ke imame pak,..dve varijanti,..zavisi dali e nekoj nad ,..ili pod nas,..na zemjinata topka (barem gledano od zemjata,..vo vselenata nema gore -dole-levo -desno),...taka da ke ima i ,..Dolna Desna Makedonia,..!
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein
Кон врв
moira Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
...The Goddess... Administrateur adjoint

Регистриран: 06.Јуни.2007
Статус: Офлајн
Поени: 26016
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај moira Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Јуни.2008 во 17:07


Тема во врска со РЕФЕРЕНДУМ ЗА ИМЕТО постои и се наоѓа на страна 15, но на авторот на темата најверојатно не му се допаднал воведот на истата па отворил иста тема но со друг вовед.

Друг пат пред да отварате теми погледатеј ги старите!

Нека стои темава за да не се жалите дека ви ги ускратувам демократските права.


ПОЗДРАВ




Кон врв
brza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Февруари.2006
Локација: vidiFOTOupotpis
Статус: Офлајн
Поени: 34534
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај brza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Јуни.2008 во 17:12
viva la...moi....toa ti e prav demokrata,...iako jas sum vishe za onie ,...drugite,...намигнување
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein
Кон врв
trnar Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 26.Мај.2008
Статус: Офлајн
Поени: 184
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај trnar Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Јуни.2008 во 20:16
Originally posted by moira moira напиша:



Тема во врска со РЕФЕРЕНДУМ ЗА ИМЕТО постои и се наоѓа на страна 15, но на авторот на темата најверојатно не му се допаднал воведот на истата па отворил иста тема но со друг вовед.

Друг пат пред да отварате теми погледатеј ги старите!

Нека стои темава за да не се жалите дека ви ги ускратувам демократските права.





Ne ja vidov IZVINI,Izbrisija ovaa,sekako mi ja utnaa temata,jas ona Severna go dadov samo kako primer a ne kako moja zelba.
Pozdrav

Изменето од trnar - 16.Јуни.2008 во 20:16
Кон врв
kire_nedelkov Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 23.Февруари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 1228
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kire_nedelkov Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Јуни.2008 во 21:33
MORA za promena na imeto da se prasa narodot.

OVA E DEMOKRATIJA, a ne diktatura kako sto si zamisluva branimir crvenkapa, pa on da menuva i zakoni i iminja, i ulici i patista, i nacii i jazici.
Кон врв
orlov Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
army veteran 2001

Регистриран: 26.Јули.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 11342
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај orlov Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Јуни.2008 во 00:33
Народот се изјасни уште 1991 г.: ,,нема промена на името,,.
,,СЕКОГАШ ВО СЛУЖБА НА ТАТКОВИНАТА,,              
Кон врв
kejt-d-grejt Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 05.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 6228
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kejt-d-grejt Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Јуни.2008 во 10:29
pred da raspise referendum, premierot treba najprvin sam da se izjasni
koj e negoviot stav???
i uste mnogu e bitno kako kje se postavi prasanjeto
i uste sto e celta na referendumot?
се' што е убаво во животот е поезија. сето друго е проза
Кон врв
LouWeed Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
I AM THE KING OF ROCK&ROLL

Регистриран: 28.Мај.2005
Статус: Офлајн
Поени: 13012
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај LouWeed Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Јуни.2008 во 10:32
Originally posted by trnar trnar напиша:

Se storiv majstor za otvaranje na novi temi.
Za ovaa tema idejata mi ja dade Pretsedatelot g-din Branko Crvenkovski denes od nekoe intervju sto go dade.
Veli Gruevski -referendum.
e seag Pretsedatelot spored mene e vo pravo.Ne mozi referendum ako nemka nekoj predlog,stav,mislenje ili pozicija od strana da recime na vlasta.
Zanci treba da imame
PREDLOG. primer SEVERNA MAKEDONIJA.

E za toj predlog treba da ima referendum,

ne mozi prasanjeto da bidi:

"DALI STE MAKEDONIJA DA GO SMENI IMETO" (SO PRAVO DA VLEZI VO EU I NATO.se smeam)

Togash site makedonci koi ke izlezat ke zaokruzat NE a site albanci ke izlezat i ke zaokruzat DA.
A golem ogromen del od Makedoncite ke Apstiniraat.


Znaci MORA Pretsedatelot na Vladata da gi razjasni sostojbite ,stavovite i pozicijata na Makedonija pa da imame predlog a potoa i referendum,vaka e REFERENDUM ZA NISHTO.


Pozdrav



izgleda ne razbra, da se glasa za edno i edinstveno ime Republika Makedonija!

ne ni treba drug predlog!
Кон врв
kultuzin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 03.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4903
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kultuzin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Јуни.2008 во 15:58
Груевски: Ако има добро решение за спорот со името, ќе се организира референдум

Доколку се дојде до добро решение за спорот со името името, ќе се организира референдум , изјави синоќа во Брисел премиерот Никола Груевски по средбата со високиот претставник на Европската унија за надворешна и безбедносна политика, Хавиер Солана,.

Од своја страна пак Солана, без да дава квалификации за тоа прашање, изрази надеж дека по стигнување на нови решенија за името ќе може да се најде решение и оти проблемот мора да биде решен. Солана воедно и оптимист дека Македонија може оваа година да добие зелено светло за преговори за членство во ЕУ.

Груевски исто така, нагласи дека врвни приоритети на оваа Влада ќе бидат 8-те задачи кои Македонија ги доби како услов за започнување на преговори со ЕУ.
Премиерот, прашан за формирањето на новата Влада, со став дека околу тоа прашање ќе разговара по неговото враќањето во земјава.


Znaci Gruevski vika koga ke ima prifatliv predlog, ke povikam referendum.

Nasiot SDSM predsedatel, vo partiska funkcija, pred dva dena plukase po Gruevski i vikase deka bez predlog ne se odelo na referendum i deka gruevski ke raspisal referendum so retoricko prasanje dali ste za promena na imeto ili ne.
So ova mislam deka Gruevski mu odgovori i mu kaza deka ne e on najpametniot vo drzavata.

Jas sekako mislam deka treba da ima referendum megutoa samo za predlog za koj vladata ke se soglasi.

A toa sto predsedatelot bez nikoj da prasa i so nikoj da se konsultira se reklamira po mediumi ( stranski ) i povtorno go rasprodava identitetot uste ednas zboruva za nego negovite nameri , negovite dela i ideii.
Кон врв
МАРШАЛ Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
ГРОБАР ДО ГРОБА

Регистриран: 06.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 44396
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај МАРШАЛ Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Јуни.2008 во 16:04
dokolku gVujoski raspise referendum , vednas da raspise novi izbori i uste poekspresno neka se povlece od funkcijata i vo svojata partija ..... ne mu treba referendum .... izbornite rezultati najubavo mu kazaa sto misli narodot vo vrska so promenata na imeto ..... ako bese rabotata za menuvanje i referendum , sdsm nemase da izgubi so 100 : 0 ..... neka ne se vadi so referendum za ona sto ne moze kako odgovornost kojasto e barase da mu bide doverena go podnese ...... so takvi resenija , kako referendum rabota , mozam i jas da bidam politicar ... i sekoj eden od nas .... BARASE , DOBI I SEGA NEKA PRAVI kako sto veti ... NEMA OTSTAPKI VO ODNOS NA IMETO ..........
Кон врв
anakin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Unidentified Flying Object

Регистриран: 08.Август.2005
Локација: Machku Pichku
Статус: Офлајн
Поени: 18535
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај anakin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Јуни.2008 во 16:16
macedonia new phenomenon
SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.

Кон врв
biljana.madrid Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Прилепчанка

Регистриран: 22.Ноември.2007
Локација: Spain
Статус: Офлајн
Поени: 358
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај biljana.madrid Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Јуни.2008 во 20:10
Originally posted by anakin anakin напиша:

macedonia new phenomenon
 
a be fenomeni sme nie nevideni, pobudali od nas nema... fenomenalna pojava e da bidesh glup...
 
Ma kakov referendum, be... лутинаjas nemam problem so imeto Makedonija... Kako sto kazav vo mojata Lichna Karta Spanska sum pisana od Makedonija... Znachi jas nemam problem... Nemoj sega da mi go smenite pa da vadam nova lichna karta...
Прилепчанка
Кон врв
trnar Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 26.Мај.2008
Статус: Офлајн
Поени: 184
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај trnar Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Јуни.2008 во 23:40
Originally posted by biljana.madrid biljana.madrid напиша:

Originally posted by anakin anakin напиша:

macedonia new phenomenon


a be fenomeni sme nie nevideni, pobudali od nas nema... fenomenalna pojava e da bidesh glup...


Ma kakov referendum, be... лутинаjas nemam problem so imeto Makedonija... Kako sto kazav vo mojata Lichna Karta Spanska sum pisana od Makedonija... Znachi jas nemam problem... Nemoj sega da mi go smenite pa da vadam nova lichna karta...





Dovolno e shto si ja smenila licnata Karta za Shpanska. Dovolno e oti toa e dokaz oti so makedonskata si imala problem a zatoa SI JA NEJKELA I SI POSAKALA DRUGA POUBAVA.Zatoa si ja smenila,zatoa si begala duri do Shpanija.
Site velime ime ne davame,ime ne menvame.Za zal za golema zal ne gledam kako ponatamu.Zarem vo totalna beda,siromashtija,mizerija i vo totalna izolacija ke ziveeme.Ova so imeto lici kako koga nekoj mnogu silen - bilder da recime bi fatil nekoe slabechko maze i go tepe,tepa se duri ovoj ne pocne da go moli da zastani,dosta e da mu reci -popushtam.
Pa videte ednash na vesti koga ke davaat nekoj prilog od nehde Bogu iza ledza od MAkedonija.Pa nie sme 80% od drzavata vukojebina.Zaostanatosta na nasite sela ili kraevi se komparira samo so Avganistan,Kazahstan,Turkmenistan....
Ubavo e od Shpanija da prodavash patriotizam.Ako e taka bujrum nazad vo tatkovinata,otkazi se od Shpanskoto drzavjanstvo ela si kaj nas sadi si tutun i trgaj maki.
Znaesh so mojot Pasosh kade mozam da otidam bez vizi i problemi?
Znaesh sto mozam da napravam so mojata bedna plata od 10000 den?
NIshto ne mozam da napravam samo ushte PAtriotizmot ke go branam.
I edno prasanje ama iskren odgovor.
-Zoshto otide vo Spain i dali bi se vratila nazad bi ja otkazala li Spanskata Licna Karta i dali bi dosla da zivees tuka i zaedno da go branime imeto?


Изменето од trnar - 19.Јуни.2008 во 23:42
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 23456 12>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,188 секунди.