IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > АРХИВА > Историја и политика
  Активни теми Активни теми RSS - Завршува ли (конечно) ТРАНЗИЦИЈАТА во МК ?
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Завршува ли (конечно) ТРАНЗИЦИЈАТА во МК ?

 Внеси реплика Внеси реплика
Прашање: ТРАНЗИЦИЈАТА во МК е конечно готова
Одговор Гласови Статистика
3 [60,00%]
2 [40,00%]
0 [0,00%]
Не може да гласате на оваа анкета

Автор
Порака
novace Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Август.2007
Статус: Офлајн
Поени: 3067
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај novace Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Тема: Завршува ли (конечно) ТРАНЗИЦИЈАТА во МК ?
    Испратена: 06.Април.2009 во 07:13
Со ова ..се наслутува ли..дека транзицијата во Македонија е (конечно нели) ЗАВРШЕНА..со замена на неуништливите и вечни за секаква намена на транзициски „политичари„ и политиканти..со кои Македонија не можеше (или пак несакаше) конечно да се „раздвои„ од ВЛАСТА..која како да им „прирасна„ ....до срцето нивно..разбира се???
http://www.kanal5.com.mk/ShowNews.aspx?ItemID=49579&mid=1500&tabId=1&tabindex=0
голема%20насмевка


Изменето од novace - 06.Април.2009 во 07:23
Не сум доктор , ама стално сум опкружен со пациенти
Кон врв
orlov Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
army veteran 2001

Регистриран: 26.Јули.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 11342
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај orlov Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Април.2009 во 13:29
Интресно. Како може да заврши транзицијата кога воопште и не е почната. Ако пак монотоноста на едно партиската боја која настапи од вчера ти значи и транзиција тоа е нешто друго. Но според сите показатели тешко и дека воопшто ќе започне долго чеканата ТРАНЗИЦИЈА. А, сепак од вчера сме транзитирани, ни нредостасува само експедицијата.
За транзиција народот мора да ја натера целокупната политичка јавност конечно да почне да се занимава со животниот стандард на народот- тоа во суштина е и транзиција. Добар живот за народот, а не проклета мизерија и сиромаштија. Кога тоа политичарите ќе го сторат може да кажеме дека транзицијата е почната, а кога народот ќе каже дека живот е добар тогаш треба политичарите тоа да го задржат и да работат н подобро.
Смена на политичарите не значи и завршување на транзиција. Тој што така мисли гадно се зезнал. А, што ако овие новиве удрат по народот со разни арачи и кулук, како што најавуваат уште не почнати? Тогаш што ќр кажеш за транзицијата?
,,СЕКОГАШ ВО СЛУЖБА НА ТАТКОВИНАТА,,              
Кон врв
Andjelina Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Miss High Hill’s

Регистриран: 07.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 14129
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Andjelina Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Април.2009 во 13:38
Смена на политичарите не значи и завршување на транзиција. Тој што така мисли гадно се зезнал. А, што ако овие новиве удрат по народот со разни арачи и кулук, како што најавуваат уште не почнати? Тогаш што ќр кажеш за транзицијата?
е тогаш ќе ги прашаме дали ќе ни дадат јажиња за бесење или сами да си купимеплазење
се надевам нема да дојде до тука
ај да веруваме дека обожувачите на ВМРО се во правоне%20знам
Никогаш не научив дали е подобро да носиш патики или штикли кога ќе тргнеш во потрага по делот од душата кој ти недостасува

Кон врв
orlov Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
army veteran 2001

Регистриран: 26.Јули.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 11342
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај orlov Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Април.2009 во 21:12
Originally posted by Andjelina Andjelina напиша:

Смена на политичарите не значи и завршување на транзиција. Тој што така мисли гадно се зезнал. А, што ако овие новиве удрат по народот со разни арачи и кулук, како што најавуваат уште не почнати? Тогаш што ќр кажеш за транзицијата?
е тогаш ќе ги прашаме дали ќе ни дадат јажиња за бесење или сами да си купимеплазење
се надевам нема да дојде до тука
ај да веруваме дека обожувачите на ВМРО се во правоне%20знамдоста%20еВо право не се. Ама ексцентрични се.загриженост
,,СЕКОГАШ ВО СЛУЖБА НА ТАТКОВИНАТА,,              
Кон врв
zabegan Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Другарот на Мона Лиза

Регистриран: 06.Април.2007
Статус: Офлајн
Поени: 9774
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zabegan Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Април.2009 во 21:53
тоа дека ВМРО победија ќе заврши транзицијата газење%20од%20смеење
размисли пред да напишеш глупост
Кон врв
МАРШАЛ Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
ГРОБАР ДО ГРОБА

Регистриран: 06.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 44396
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај МАРШАЛ Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Април.2009 во 21:54
tranzicija no VO ŠTO ? збунетост

Изменето од miroslav_g8 - 06.Април.2009 во 21:54
Кон врв
novace Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Август.2007
Статус: Офлајн
Поени: 3067
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај novace Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Април.2009 во 21:58
доста%20еВо право не се. Ама ексцентрични се.загриженост
 
Да...да...единствената вистина е веќе (из)дефинирана одамна..ама е ете потисната сега од напливот на исконската желба кон себеоткривање..
Македонците..најпоследни од присатните Нации на балканите сфаќаат (не сите и не само сега) дека е дојдено време за преиспитувањето на наметнатиот друштвен..и насекаде општоприфатен „морал„..дека се она што е наметнато од децениското контролирано општество предводено и оркестрирано од црвените кмери..всашност е само една голема лага..на која и е дојден мигот да се открие како таква..голема лага..и ништо повеќе..
А екцентричноста се соостои во тоа што..тие  не признаваат (повеќе) мудри политичари..кои работат само за лично богатење и семејна и кастинска благосотојба..наспроти заедничкото и сенародно добро..
Поарно некојпат одколку никојпат..се мисли на „трезнењето„..од опиеноста од ептен „мудрите„ (досегашни) политичари..никојпат неставени пред предизвици..за лично самодокажување..
 
намигнување


Изменето од novace - 06.Април.2009 во 22:00
Не сум доктор , ама стално сум опкружен со пациенти
Кон врв
orlov Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
army veteran 2001

Регистриран: 26.Јули.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 11342
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај orlov Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Април.2009 во 16:06
Originally posted by novace novace напиша:

доста%20еВо право не се. Ама ексцентрични се.загриженост
 
Да...да...единствената вистина е веќе (из)дефинирана одамна..ама е ете потисната сега од напливот на исконската желба кон себеоткривање..
Македонците..најпоследни од присатните Нации на балканите сфаќаат (не сите и не само сега) дека е дојдено време за преиспитувањето на наметнатиот друштвен..и насекаде општоприфатен „морал„..дека се она што е наметнато од децениското контролирано општество предводено и оркестрирано од црвените кмери..всашност е само една голема лага..на која и е дојден мигот да се открие како таква..голема лага..и ништо повеќе..
А екцентричноста се соостои во тоа што..тие  не признаваат (повеќе) мудри политичари..кои работат само за лично богатење и семејна и кастинска благосотојба..наспроти заедничкото и сенародно добро..
Поарно некојпат одколку никојпат..се мисли на „трезнењето„..од опиеноста од ептен „мудрите„ (досегашни) политичари..никојпат неставени пред предизвици..за лично самодокажување..
 
намигнување
На Македонија и треба свежа политичка опција, која ќе и даде инфузија од свежа и чиста крв. Ниовие а ни предходните немаат чиста крв и затоа не можат и нема да работат на стабилизација на Македонија. Народот го интересира Стабилна и екномски развиена Македонија. Затоа ни е потребна трета, некоја друга ама чесна политка.
,,СЕКОГАШ ВО СЛУЖБА НА ТАТКОВИНАТА,,              
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,219 секунди.