IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Општо > Животински и растителен свет
  Активни теми Активни теми RSS - Раса вс Мелез
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Раса вс Мелез

 Внеси реплика Внеси реплика
Прашање: Дали би платиле за раса (врвно име) или би вдомиле бездомно куче/ маче
Одговор Гласови Статистика
7 [77,78%]
2 [22,22%]
Не може да гласате на оваа анкета

Автор
Порака
La Ninja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
She Hulk

Регистриран: 13.Јуни.2006
Статус: Офлајн
Поени: 1605
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај La Ninja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Тема: Раса вс Мелез
    Испратена: 03.Април.2009 во 16:42
Кога би решиле да чувате милениче, дали побитно ви е тоа да е расно или пак не размислувате околу расата?
Дали ви е битно да е тоа некоја врвна раса или пак ви е битно само да си имате милениче на кое ке посветувате внимание?
Дали ги дискриминирате бездомните кучиња-мачиња т.е. оние што се мелез ???
Ne sum pijan, samo lezam na zemja i se raduvam....
Кон врв
La Ninja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
She Hulk

Регистриран: 13.Јуни.2006
Статус: Офлајн
Поени: 1605
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај La Ninja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Април.2009 во 16:45
Искрено пред сите раси ми се мелезите. Оние што ние ги викаме домашни џукели....можеби зашто секогаш ми било жал зашто се дискриминирани. Можеби зашто гледам како се третирани тие што Бог ги направил хаски или аљаски маламути или ротвајлери...а овие ко да ги подзаборавил. Не дека јас не сакам раса, нема раса која јас не ја сакам...но едноставно овие ми се помили и пре би земала едно мило џукелче од улица отколку хаска...знаејки дека хаската нема да заврши на улица..јас би се погрижила за она куче кое сигурно ке заврши ако не е раса.
Ne sum pijan, samo lezam na zemja i se raduvam....
Кон врв
Gabriela_S Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Февруари.2008
Локација: On the stone
Статус: Офлајн
Поени: 21943
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Gabriela_S Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Април.2009 во 17:32
Jas sakam vucjak zatoa otkako znam za sebe ziveam so taa rasa, i ne go zamenuvam za niedna druga.
A pokraj vucjaci imame cuvano i mnogu dzukelcinja: na primer edna Najdenka, Liska, eden Aldo, edno Dzoni.....taka, ke go vidis na ulica ke go zgrizis na nekoe vreme (nekoi ostanale i so godini)i ke go podaris na nekoj sto bara kuce
Кон врв
Glenn Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Тата-Мата

Регистриран: 14.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 3166
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Glenn Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Април.2009 во 18:01
РАСА, да знам ОТПРИЛИКА со што генетика си имам работа.
Има многу убави џукелчиња и доколку би ми се бендисало некое и нема проблеми со однесувањето можеби и би го земала.
Јас ги сакам сите, мили ми се но за да внесам дома животно треба исклучително да ми се свиѓа на фаца, да има убаво дебело крзно и да е релативно здраво.
Звучи дискриминаторски знам, ама не можам да одам против себе. И луѓето се бирани според изглед е само животните.
Сум ранела бездомници стално, сум зимала мачки однадвор да ги избањам да ги нахранам, но дома сум чувала само пребрани мачки со долго влакно, мали уши, убави очи и мирољубиви.
Јас сакам мали слатки животинки и тромави добродушни кучиња.

Изменето од GlenKlouz - 03.Април.2009 во 18:03
Beauty fades, dumb is forever
Кон врв
BisernA Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 27.Јули.2008
Статус: Офлајн
Поени: 4662
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај BisernA Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Април.2009 во 18:58
ние дома си чуваме едно џукелче...... голема%20насмевка ништо не му фали,... дури е и премногу темпераментно и паметно... како лисиче е станато..... има и црвено каивче и е многу убавко..... трепкање и моите стално го шетаат... колку ми е смешно кога гордо се шета низ улица, со опашот цело време нагоре.....голема%20насмевка

исто ми е мило, и што ако не го земавме од паркинг,... сега којзнае кај ќе беше..... мило кученце.... иако ми е малце страв.... изненадувањезагриженост
Кон врв
La Ninja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
She Hulk

Регистриран: 13.Јуни.2006
Статус: Офлајн
Поени: 1605
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај La Ninja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Април.2009 во 19:09
аплауз
Ne sum pijan, samo lezam na zemja i se raduvam....
Кон врв
ВАЖНА Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Оптимист

Регистриран: 09.Јануари.2009
Статус: Офлајн
Поени: 1664
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ВАЖНА Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Април.2009 во 12:57
Bi platila sepak rasa si e rasa a i imam pari baska za kuce site pari bi gi dalaсреќа Ama toa ne znaci deka ne gi sakam bezdomnite naprotiv mnogu mrazam koga nekoj gi maci pa mozebi i  bi vdomila no sepak rasata mi e na prvo mesto! I se zavisi kakvo e bezdomnoto ako e so suga ili nesto slicno ne bi go vdomilaнамигнување
Кон врв
Wonderful_Life Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Амбициозна Бебушка

Регистриран: 30.Декември.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 7264
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Wonderful_Life Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Април.2009 во 17:42
Bi platila rasata si e rasa i ne e zamenliva
Gospod gi sozdal zenskite,zasto imal smisla za ubavina, a maskite zasto imal smisla za humor
Кон врв
BisernA Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 27.Јули.2008
Статус: Офлајн
Поени: 4662
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај BisernA Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Април.2009 во 00:45
еми.... и расното ќе го раниш... ќе го чуваш, ќе го шеташ...... и џукелчето исто.... голема%20насмевка куче си е куче..... среќа

п.с. чувањето на кучиња, не е за да се докаже нечиј материјален статус.... чувањето на кучиња се прави пред се од љубов кон животното.... т.е. кучето.... трепкање
Кон врв
ВАЖНА Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Оптимист

Регистриран: 09.Јануари.2009
Статус: Офлајн
Поени: 1664
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ВАЖНА Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Април.2009 во 09:18
Originally posted by BisernA BisernA напиша:

еми.... и расното ќе го раниш... ќе го чуваш, ќе го шеташ...... и џукелчето исто.... голема%20насмевка куче си е куче..... среќа

п.с. чувањето на кучиња, не е за да се докаже нечиј материјален статус.... чувањето на кучиња се прави пред се од љубов кон животното.... т.е. кучето.... трепкање


Tocno taka! Ubavo razmisluvasнамигнување
Кон врв
zaguben Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 04.Јануари.2009
Статус: Офлајн
Поени: 3387
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zaguben Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Април.2009 во 09:09
NE E BITNO ZA MENE DALI E RASA ili melez.

KOga bev mal cuvav VUCJAK i imam cuvano LINGURCE

Кон врв
*moon* Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 7657
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај *moon* Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Април.2009 во 00:48
DZUKELA
Ако го победиш моментот ти си најсилниот човек на светот
Кон врв
pajser Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
kloshar

Регистриран: 04.Март.2011
Локација: Lao People's Dem. Rep.
Статус: Офлајн
Поени: 13912
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај pajser Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Април.2014 во 20:11
,,,dzhukelite  да se prilichno popametni ,,od pedigriranite,,,
nesluchajno ne veruvam vo sluchajnosti<>sekoja sluchajnost e kontrolirana
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,297 секунди.