IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Фотографија, камери и видео
  Активни теми Активни теми RSS - Корисни линкови
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Корисни линкови

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 567
Автор
Порака
kavadar66 Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 18.Февруари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 87
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kavadar66 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Октомври.2010 во 20:43
Dali germanski ke ti pomogne upatstvo DE
ili po "anglicanski"

Изменето од kavadar66 - 27.Октомври.2010 во 20:47
Кон врв
Zoran K Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Април.2006
Статус: Офлајн
Поени: 3244
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Zoran K Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Јуни.2011 во 17:56
Besplatna pretplata na kanadskiot foto magazin FOTO news.

Sega ne sum siguren dali ovaa vazhi iskluchivo za Kanada (takvo neshto ne pishuva vo objavata), no vo sekoj sluchaj vredi da se proba.

Кон врв
pecok Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 01.Јуни.2011
Статус: Офлајн
Поени: 300
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај pecok Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Јуни.2011 во 00:08
http://www.kigosoft.com/kigo-image-converter/

За лесна конверзација, рисајз и додавање watermark на една или повеќе слики одеднаш. Бесплатно нормално.

Туку знае некој натпревар во фотографија кај шо даваат добар апарат како награда, нешо со многу ИСО з'ш овој шумов ме нервира.
Кон врв
pecok Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 01.Јуни.2011
Статус: Офлајн
Поени: 300
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај pecok Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Јуни.2011 во 02:07
http://www.blur-magazine.com/hr/

Бесплатен магазин нормално. PDF верзии на англиски или хрватски.
Кон врв
Zelenikovo Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 16.Јуни.2018
Статус: Офлајн
Поени: 809
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Zelenikovo Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Август.2018 во 01:37

бреј очи истерав додека да ја најдам нишкава мислам треба некој од модераторите да го досреди подфорумов со дополнителни подфоруми, туку да Ве поздравам фото-членои баш идидивиди заради вас ко форум го писетував порано, арно ама заминавте и вие на фејкбук да си праите изгледа селфија, друго објаснување нема, а засебен е-форум на некое Фото Здружение чинам нема, освен блогои и дали и портал имаме незнам друго немет!

нејсе, јас сум забораил како изгледа фотоапарат, а и со телофон кога фотнува по нешто некогш многу не се замарам околу композиција, бидејќи поеќе свртев на едитирање на истите ко со поголемо искуство со Камера и Монтажа, та индиректно во тој контекст како техники се подсобра нешто абер во нишка на Билд која од скоро некако заврши во офтопик, веројатно нема место за едитирање архи недоносености во подфорумот та ни таков абер нема да им треба на тамошните членои, конечно поубаи фотки се оние нечепнатите нели кои туристички нема да мамат ами ќе сведочат, иако понекогаш мора да се едитира бидејќи не секогаш имате добра опрема но и при едитирањето фотки не секој има raw формат на располагање да се пеглаат недоносености со леснотија и со еден клик!

за да ја видите нишката Фото-видео портали и блогови на Билд каде има доста интересни абери, мора да сте член на форумот и да имате 20+1 пост за подфорумот офтопик да можете да го отворите и пристапи до нишакава http://www.build.mk/forum/forum_posts.asp?TID=3318
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 567
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,328 секунди.