IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Патувања...
  Активни теми Активни теми RSS - Апсолвентски патувања
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Апсолвентски патувања

 Внеси реплика Внеси реплика страница  12>
Автор
Порака
Nofomsok Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 31.Март.2009
Статус: Офлајн
Поени: 9
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Nofomsok Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Тема: Апсолвентски патувања
    Испратена: 02.Април.2009 во 20:56
Здраво ке ве замолам за коментар во врска со Апсолвентски патувања   ваши искуства, мислења и слично
Глуп е оној кој мисли дека постојат глупи, секој е паметен на свој начин
Кон врв
Nofomsok Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 31.Март.2009
Статус: Офлајн
Поени: 9
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Nofomsok Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Април.2009 во 19:07
Ajde luge pisete nesto
Кон врв
Lithium Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 01.Декември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 9407
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Lithium Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Април.2009 во 20:14
Искуство немам, сеуште не сум била на апсолвентско патување
ама да ти кажам дека ако одиш навистина ќе се изнашеташ
скапо е, навистина. Брат ми треба оваа година да оди!
не знам само дали на сите универзитети е иста програмата
низ кои градови и држави ќе се патува
Лошо е тоа што таму кај што ќе одат не е платено никаков билет, студентите за посети каде и да одат треба да си имаат дополнително пари
Платен е изгледа само патот, а за хотелското сместување мислам дека цената зависеше од тоа каква соба ќе одберат студентите.
Се патува низ Париз, Минхен, Рим, Љубљана....
Трае околу 18 дена
И јас сум ЗА Еднаш се пружа таква прилика


Изменето од Lithium - 03.Април.2009 во 20:16
You think you are perfect? Well, try walking on water...
Кон врв
Majkl Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 20.Јуни.2008
Статус: Офлајн
Поени: 3019
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Majkl Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Април.2009 во 23:24
Досега не сум отишол, секогаш скапо ми изгледало за толку мрцварење со автобус. Демек за 15 дена пола европа ќе ја видиш... но зависи многу и од друштвото и желбата - релативно е! А кога би го направиле да биде по на раат би било и поскапо, знам... ама сепак.

И интересна работа, сите одат на апсолвентски низ Австрија, Чешка, Полска, Италија, Франција, Шпанија... каде се Латвија, Естонија или Норвешка, Шведска и Финска?
Кон врв
Lithium Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 01.Декември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 9407
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Lithium Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Април.2009 во 12:08
Е да, за 15 или 20 дена не можеш низ толку
градови да прошеташ и да видиш ама баш се`
повеќето од времето ќе ти помине само во автобус
таман си дошол во еден град и сакаш да го разгледаш
дошло време да се пакуваш и да одиш во друг
А за тоа што шетаат секогаш во исти градови
во право си
само Германија, Шпанија, Италија, Франција....
ја шетаат само западна Европа
а источна
Најверојатно затоа што можеби сметаат дека само таму има
најинтересни места и нешта
што треба да се посетат и да се видат

You think you are perfect? Well, try walking on water...
Кон врв
Nofomsok Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 31.Март.2009
Статус: Офлајн
Поени: 9
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Nofomsok Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Април.2009 во 02:22
abe dosta e zapadot da ne pretervame po mnogu :)
Кон врв
Nofomsok Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 31.Март.2009
Статус: Офлајн
Поени: 9
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Nofomsok Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Април.2009 во 23:19
Кон врв
Lithium Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 01.Декември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 9407
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Lithium Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Април.2009 во 20:44
Е шо...? Ќе одиш сега или не?
You think you are perfect? Well, try walking on water...
Кон врв
Nofomsok Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 31.Март.2009
Статус: Офлајн
Поени: 9
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Nofomsok Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Април.2009 во 20:49
ke odam   i zatoa me interesiraat predhodni iskustva
Кон врв
Lithium Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 01.Декември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 9407
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Lithium Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Април.2009 во 20:49
Убаво да си поминеш
You think you are perfect? Well, try walking on water...
Кон врв
Nofomsok Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 31.Март.2009
Статус: Офлајн
Поени: 9
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Nofomsok Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Април.2009 во 21:13
fala fala
Кон врв
bijonse1 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
bella Madonna

Регистриран: 14.Јануари.2009
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 16521
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај bijonse1 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Април.2009 во 22:06


Jas imav mnogu ubavo apsolventsko patuvanje vo najubavite gradovi na togasniot SSSR .........veruvaj ke mi treba mnogu prostor za da ja opisam celata ubavina ....... celiot moj vosh*t.....i celoto muzejsko bogastvo na Ruskoto Carstvo.........dozivuvanjeto na kombinirano patuvanje voz ..avion...voz.....avion....po predelite na golemata Rusija...........

Prva destinacija ni bese golemata Moskva ,smesteni bevme vo najubaviot hotel na Crveniot plostad.....gi posetivme site istoriski spomenici....posebno Mavzolejot na Lenin



Vtora destinacija ni bese Sent Petersburg.. poranesen Leningrad..........so site ubavini i muzeii...........so prekrasnata rekata Neva .......



Tretata destinacija ni bese Kiev.....kako najodalecen grad......bogat so istoriski spomenici vprocem kako se site gardovi.....



Mislam so ubavite sliki barem malku ti ja doloviv ubavinata.......spomen koj ostanuva vo sekjavanje za cel zivot.....i odozgora filuvan so veseli koleski.....dobro drustvo i zabava........

Кон врв
Nofomsok Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 31.Март.2009
Статус: Офлајн
Поени: 9
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Nofomsok Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Април.2009 во 23:19
eeeeee   da najgolema zelba mi e patuvanje niz rusija   ne znam zosto ama mn gi sakam site komunisticki gradbi koi gi ima vo site ruski gradovi    mozi nekogas ke bidi
Кон врв
Nofomsok Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 31.Март.2009
Статус: Офлајн
Поени: 9
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Nofomsok Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Април.2009 во 12:42
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  12>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,422 секунди.