IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Филозофија и психологиjа
  Активни теми Активни теми RSS - Спротивностите се привлекуваат?
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Спротивностите се привлекуваат?

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1234>
Автор
Порака
IdiBegaj Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 20.Март.2009
Статус: Офлајн
Поени: 418
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај IdiBegaj Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Април.2009 во 16:49

PA, masko i zensko  neli se dve sprotivnosti размислувањеохзбунетост

воздивнувањеuf me stai u misla .......sega znam zasto mrazev Fizicko ova Fizika be плазењесреќа
Zivi bili pa videli,.......
Кон врв
Lady Blue Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 12.Октомври.2007
Статус: Офлајн
Поени: 8431
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Lady Blue Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Април.2009 во 18:01
Originally posted by Lithium Lithium напиша:

Разговарале двајца луѓе.
Кога едниот човек зборувал другиов човек цело
врме го слушал и само му потврдувал постојано:
- Да, така е, во право си, да!
На крај човекот изнервирано му рекол:
- Дај те молам барем еднаш демантирај ме, да почувствувам дека сме ДВАЈЦА!!!

Значи гледаш колку станува досадно
кога има некој ИСТ како тебе
некој со кого не можеш да дебатираш
некој кој постојано се согласува со твоето мислење
некој кој постојано се однесува како тебе!
Спротивностите нема да се убијат
ќе се привлечат
и ако успеат да поминат низ сите спротивности
ете ти ја СРОДНАТА ДУША!!!

Dve licnosti so napolno ist karakter ne postojat ... jas zboruvam za slicnostite...daleku od nesto kakvo sto e "narcisoidnosta" .... Nemozes da bides so nekoj koj ja saka zimata a ti go sakas letoto .... so nekoj koj ja saka crnata bojata a ti ja sakas belata ... nekoj koj slusa turbo folk so nekoj koj slusa rock ..... Zivotot vo takvite slucai bi bil beskrajno dolgaaaa raspravija od koja na krajot sepak nekoj ke "pukne"  .....
Кон врв
polzavce Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 14.Октомври.2008
Локација: Angola
Статус: Офлајн
Поени: 1325
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај polzavce Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Април.2009 во 21:06
Ај видете дали се привлекуваат спротивностите во следниве ситуации:

-ТАА сака да им помага на луѓето- ТОЈ смета дека секој сам треба да си се снајде...(и сега ќе се испокараат дали да му се дадат 10 денари на циганот што проси)

-ТАА смета дека пријателствата се искрени, цврсти и треба да бидат што повеќе- ТОЈ смета дека сите пријатели се од корист со тебе...( и сега запознаваат некој пар па ТАА сака да се дружи со нив, а ТОЈ вели дека сигурно сакаат да ги искористат некако)

-ТАА сака рок-ТОЈ е турбофолкер и му смета гласната музика...

-ТАА сака поезија-ТОЈ смета дека поезијата е залудно губење време

-ТАА сака филозофија и говори на повисок стил-ТОЈ не разбира што сака да каже и вели дека филозофира премногу

- ТАА сака здрава храна - ТОЈ сака нездрава

- ТАА сака едно дете - ТОЈ сака три

-ТАА е грижлива - ТОЈ е бесчувствителен

-ТАА е со полиберални сфаќања (пр хомосексуалноста) - ТОЈ е хомофобичен

- ТАА смета дека жената треба да гради кариера - ТОЈ смета дека жена е да седи дома и да раѓа деца, да шие и да пере..

Овде има ОГРОМНА ПЛОДНА ПОЧВА за расправии, караници, меѓусебно неразбирање.......сето тоа како резултат на различностите...
МИР со сите
Кон врв
Santijago Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
PubLiCenEmY LatInoLoVerBoY YNWA-LF

Регистриран: 17.Јануари.2008
Локација: Tuka be ...
Статус: Офлајн
Поени: 21002
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Santijago Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Април.2009 во 01:12
Originally posted by Lithium Lithium напиша:

Разговарале двајца луѓе.
Кога едниот човек зборувал другиов човек цело
врме го слушал и само му потврдувал постојано:
- Да, така е, во право си, да!
На крај човекот изнервирано му рекол:
- Дај те молам барем еднаш демантирај ме, да почувствувам дека сме ДВАЈЦА!!!

Значи гледаш колку станува досадно
кога има некој ИСТ како тебе
некој со кого не можеш да дебатираш
некој кој постојано се согласува со твоето мислење
некој кој постојано се однесува како тебе!
Спротивностите нема да се убијат
ќе се привлечат
и ако успеат да поминат низ сите спротивности
ете ти ја СРОДНАТА ДУША!!!




Некои жички едноставно не се спојуваат.... нула со фаза,фаза со нула......некои се погодуваат обично фаза со фаза.....има голема разлика......ако се погоде нула со фаза доаѓа до спој.....тоа не чини
I'm out bcz of pathetic around here
Кон врв
IQ Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Darling

Регистриран: 11.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 12382
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај IQ Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Април.2009 во 01:15
ne se privlekuvaat, osven ako se raboti za sprotiven pol


[URL=http://g.imageshack.us/g.php?h=521&i=00001awbzx1.jpg][IMG]http://img521.imageshack.us/img521/
Кон врв
Sho-Sana Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 24.Ноември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 2944
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Sho-Sana Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Април.2009 во 23:33
Дали спротивностите се привлекуваат или се одбиваат, е многу сложено прашање, доколку се однесува на човечката интеракција. Се’ зависи од потребата кај човекот, која, кога ќе стане освестена, прераснува во мотив - за привлекување или за одбивање.
Ако сретнеш човек со кој:
- вреди да зборуваш а не зборуваш, си го изгубил човекот,
- не вреди да зборуваш а зборуваш, си го изгубил зборот.
Мудриот човек не ги губи ни човекот ни зборот. Конфучиe
Кон врв
lotus flower Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 08.Септември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 6937
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај lotus flower Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Април.2009 во 23:38

Svetot ide napred ,se se menuva....
Najnovite naucni istrazuvanja imaat dokazano deka najuspesni vrski i brakovi se onie kaj koj partnerite se razlicni,no imaat isti smernici...
Ucat eden od drug,interesno im e,dodeka eden den ne stanat edno.
~Live the life you love, love the life you live~
Кон врв
Lady Blue Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 12.Октомври.2007
Статус: Офлајн
Поени: 8431
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Lady Blue Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Април.2009 во 00:09
Interesno e da se smeete na ist vic, da peete ista pesna, da se nadopolnuvate i podrzuvate ... nema nisto interesno vo kavgite i rasprviite koi gi nosat novite raboti koi ke gi naucite za partnerot a vas ne vi se dopagjaat ...sto togas? ... ke ja navednete glavata i ke go prifatite kako takov??? .... znaci samite ke se menuvate za da stanete poveke kako nego , za da mu udovolite na nego ... ja menuvate vasta sprotivnost za negovata za da nakraj pak stanete ISTI ......
Кон врв
polzavce Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 14.Октомври.2008
Локација: Angola
Статус: Офлајн
Поени: 1325
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај polzavce Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Април.2009 во 15:20
Originally posted by Lady Blue Lady Blue напиша:

Interesno e da se smeete na ist vic, da peete ista pesna, da se nadopolnuvate i podrzuvate ... nema nisto interesno vo kavgite i rasprviite koi gi nosat novite raboti koi ke gi naucite za partnerot a vas ne vi se dopagjaat ...sto togas? ... ke ja navednete glavata i ke go prifatite kako takov??? .... znaci samite ke se menuvate za da stanete poveke kako nego , za da mu udovolite na nego ... ja menuvate vasta sprotivnost za negovata za da nakraj pak stanete ISTI ......

Мнооооооооооооогу паметно
МИР со сите
Кон врв
Glenn Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Тата-Мата

Регистриран: 14.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 3166
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Glenn Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Април.2009 во 18:56
Originally posted by lotus flower lotus flower напиша:

Svetot ide napred ,se se menuva....Najnovite naucni istrazuvanja imaat dokazano deka najuspesni vrski i brakovi se onie kaj koj partnerite se razlicni,no imaat isti smernici...Ucat eden od drug,interesno im e,dodeka eden den ne stanat edno.

Се согласувам со ова и плус мислам дека не е проблем дијаметрално спротивни луѓе да се привлечат но тоа е најчесто на физичка основа и толку. Луѓе што се различни ко небо и земја не можат да опстанат заедно едноставно животните правци им се разидуваат и тоа е тоа, многу просто и едноставно.
Beauty fades, dumb is forever
Кон врв
anakin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Unidentified Flying Object

Регистриран: 08.Август.2005
Локација: Machku Pichku
Статус: Офлајн
Поени: 18535
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај anakin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Април.2009 во 19:13
од друга страна
при самото привлекуванје ниту еден ниту друг многу незнаат за себе
па излегува дека се привекуваат секакви
но спротивните ќе се заљубат
SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.

Кон врв
Mindy Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Искрена, поискрена здравје

Регистриран: 14.Ноември.2005
Локација: United Arab Emirates
Статус: Офлајн
Поени: 14596
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Mindy Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 31.Октомври.2010 во 15:16
Originally posted by polzavce polzavce напиша:

Originally posted by Lady Blue Lady Blue напиша:

Interesno e da se smeete na ist vic, da peete ista pesna, da se nadopolnuvate i podrzuvate ... nema nisto interesno vo kavgite i rasprviite koi gi nosat novite raboti koi ke gi naucite za partnerot a vas ne vi se dopagjaat ...sto togas? ... ke ja navednete glavata i ke go prifatite kako takov??? .... znaci samite ke se menuvate za da stanete poveke kako nego , za da mu udovolite na nego ... ja menuvate vasta sprotivnost za negovata za da nakraj pak stanete ISTI ......

Мнооооооооооооогу паметно



Го делам мислењето со двете членки среќа

Е затоа мене полесно ми иде со оние личности кои се слични на мене , и во муабет и во размислувања и во реагирање во дадена ситуација .....и во љубов љубов............
Кон врв
abnormalen Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
...

Регистриран: 05.Април.2009
Статус: Офлајн
Поени: 168
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај abnormalen Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Ноември.2010 во 15:31
 и колку е интересно ако на се само климаат со глава и секогаш се истомисленици?збунетост
Gluposta e najneobična od site bolesti - od nea NE pati bolniot tuku, SITE OSTANATI!
Кон врв
Џо Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Каубоец

Регистриран: 17.Ноември.2009
Статус: Офлајн
Поени: 2121
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Џо Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Ноември.2010 во 20:32
Originally posted by polzavce polzavce напиша:

Ај видете дали се привлекуваат спротивностите во следниве ситуации:

-ТАА сака да им помага на луѓето- ТОЈ смета дека секој сам треба да си се снајде...(и сега ќе се испокараат дали да му се дадат 10 денари на циганот што проси)

-ТАА смета дека пријателствата се искрени, цврсти и треба да бидат што повеќе- ТОЈ смета дека сите пријатели се од корист со тебе...( и сега запознаваат некој пар па ТАА сака да се дружи со нив, а ТОЈ вели дека сигурно сакаат да ги искористат некако)

-ТАА сака рок-ТОЈ е турбофолкер и му смета гласната музика...

-ТАА сака поезија-ТОЈ смета дека поезијата е залудно губење време

-ТАА сака филозофија и говори на повисок стил-ТОЈ не разбира што сака да каже и вели дека филозофира премногу

- ТАА сака здрава храна - ТОЈ сака нездрава

- ТАА сака едно дете - ТОЈ сака три

-ТАА е грижлива - ТОЈ е бесчувствителен

-ТАА е со полиберални сфаќања (пр хомосексуалноста) - ТОЈ е хомофобичен

- ТАА смета дека жената треба да гради кариера - ТОЈ смета дека жена е да седи дома и да раѓа деца, да шие и да пере..

Овде има ОГРОМНА ПЛОДНА ПОЧВА за расправии, караници, меѓусебно неразбирање.......сето тоа како резултат на различностите...




На крај краева ќе раскинат не дека имаат спротивни животни стилови и идеали туку дека турбофолкеров е сељак...тага
Ovo nebo nad nama
sjena je od zastora
kula na nebesima
u našim je prsima



Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1234>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,219 секунди.