IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Мистерии и астрологија
  Активни теми Активни теми RSS - Духови
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Духови

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 23456 42>
Автор
Порака
kokolo Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 03.Февруари.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 2960
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kokolo Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Март.2006 во 16:49
eve ja i mojata prikazna:bev so edna devojka vo naseto osnovno uciliste, posle 4 god. otkako zavrsivme osnovno.imase nekoja ucilisna sekcija pa iskoristivme moznost da se kacime do ucilnicata kade sto ucevme.a veke se stemni nadvor, sedime i se zezame na masata za nastavnikot, i vo eden moment nesto se mrdna na krajnata klupa,zasumi nesto kako da se lizna po klupata.se poglednavme so devojkata i nisto ne rekovme,sledniot mig tisina i pocnavme da slusame cekori vo ucilnicata kako idat nakaj nas,se zdravivme dvajcata, nisto ne se gledase veke, odvaj ja najdovme vratata i da ne nema od tamu. sekogas koga ke i go spomnam ovoj nastan na sega samo dobrata prijatelka, se custvuva stravot koj go imase tamu.
ONLY GOD CAN JUDGE ME NOW
Кон врв
joki Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 28.Август.2005
Статус: Офлајн
Поени: 2548
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај joki Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Мај.2006 во 18:43
еве нешо шо научлив од алекта и делфин...вака...ко ќе почуствувате ладен простор ...а топло е времето...се јавува ситуација...дупка во времето која ги содржи болките страдањата на тие шо порано баш на тоа место нешо доживеале...а ладните места биле показател за духови...
Точачиња.
Кон врв
joki Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 28.Август.2005
Статус: Офлајн
Поени: 2548
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај joki Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Јуни.2006 во 19:43
на пример...имет видено жена ...невеста...мислам дека на денот на венчавката умрела..или пред да се мажит...така нешо...и сеа нејзиниов дух го барат буќетот...језиво...
а а ко не е тајна шо барате со твојте во 2 сатот на гробишта???...разбирам денојве е духови...али...
Точачиња.
Кон врв
DaVinchi Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 25.Март.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 20
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај DaVinchi Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Јуни.2006 во 22:59
Jas licno ne veruvam vo duhovi i slicni gluposti (se se toa babini prikaski)
A ako nekoj videl duh (na nekoj umren) ili nesto slicno-verojatno pati od nekoja psihoza (shizofrenija,epilepsija i sl.).
davinci
Кон врв
~ThE_VaMpIrE~ Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 16.Јуни.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 0
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ~ThE_VaMpIrE~ Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Јуни.2006 во 09:56

Veruvam vo duhovi i mislam deka tie se sekade okolu nas...moze nemozeme da gi vidime ali za mene sepak postojat na zemjata...drugaka mi mi ima kazuvano deka vila odaleku nekoi luge obleceni u belo ali temnica bilo...svasta!!! Ne bi sakala da povikuvam zaso kojznae na sto ke naletam....nekam da si igram so niv...

i kolku sto znam od 23:50 do 00:10 nesmee da se iskaca nadvor togas iskacale duhovite...

Pretty Green Eyes
Eyes of a fallen Angel
Eyes of a Tragedy
Кон врв
maraa Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 26.Јуни.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 55
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај maraa Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Јуни.2006 во 21:03
epa jas neznam dali da veruvam vo duhovi ili ne. znam deka ako mi se pojavi nekoj.. duh ima. da me uplasi f kraj..  aa ako me brka.. epa duri togas ke vidi.. ko ke go fatam po gla po usi:d heh ke go  piknam od kja sho izlegol:D ama iskreno kazano mislam deka e cita glupsoti jas  neznam dali da veruvam deka postojas i za se drugo.. se e misterija ii nikogas  nema da doznajme dali postojat vistina  i za zadgroben zivot i za se  ...
Tongue 
maw34ko
Кон врв
Ghost Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Universe is my limit

Регистриран: 30.Септември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 6109
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Ghost Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Јули.2006 во 12:08
тука кај мене има едно верување, во моја близина поминува пругата за Косово, и порано имало свадба на која што токму во моментот кога ја преминувале пругата, невестата загинала од воз, па од тогаш се зборува дека духот на таа невеста секоја вечер шетал низ пругата... Дури има и луѓе во години тука кај мене што тврдат дека ја виделе таа невеста... Јас порано со моето друштво секоја веер идевме на тие пруги и останувавме до касно навечер чекајќи ја да дојде, но ништо богами... Само црни темници имаше и ништо друго, ааааа и по некое куче ќе протрчаше, али од невестата ни трага ни глас. Се си мислам да не смеја исплашиле, пошто ние гласни бевме.... хммм. можеби и требаше да бидеме потивки а??? Big smileBig smileBig smile
    MACEDONIA - LAND OF SUPERIOR NATION          
Кон врв
buceslatko Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 29.Јули.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 602
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај buceslatko Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Јули.2006 во 04:05
Iskreno, ne veruvam vo duhovi. smetam deka duhovite gi izmislile lugeto sto izgubile nekoja draga licnost, i za da im bide polesno gi zamisluvaat istite pokraj niv, samo prestoreni vo nekoja druga, razlicna forma od onaa sto obicen covek ja ima. Koga ke mi tekne na duh, me faca zal bidejki sekogas pomisluvam na ona sto prethodno go kazav
Read an cry!!!!!
Кон врв
Dorian Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 08.Август.2006
Статус: Офлајн
Поени: 1
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Dorian Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Август.2006 во 03:29
Kога сме кај духовите, би сакал да ви раскажам една легенда, која кружи во местото каде што живеам. Имено, станува збор за една девојка што загинала на 20-тина години во сообраќајна несреќа. Тоа се случило во далечната 1978 година. Патувала со другарки и другари и се случил судар, во кој сите преживеале, освен таа. На местото каде што загинала, денес стои спомен-плоча. Тоа место е близу еден магистрален пат, по кој се одвива доста фреквентен сообраќај. Една вечер, некој шофер, патувајќи, оддалеку забележал човечка силуета и застанал. Кога се доближил, пред него имало млада девојка која носела палто и долг бел фустан (онака како што била облечена ноќта кога трагично загинала). Таа му побарала цигара и почнала да му раскажува за се*е,за својата фамилија, за тоа - каде живее итн.итн. Едно време, од голем умор, возачот заспал на седиштето и кога станал, видел дека девојката ја немало. Но, си го заборавила палтото. Бидејќи знаел дека е од местото покрај кое минувал и го знаел името на мајка и, лесно ја нашол неа. Кога и раскажал што се случило, жената нормално му кажала дека тој сигурно си замислувал или сонувал, оти тоа не е можно - бидејќи таа е одамна умрена. А палтото? Кога го видела палтото, мајка и се онесвестила, бидејќи тоа било истото што го носела ќерка и на денот кога умрела. И денес има случки од луѓе кои тврдат дека ја виделе како скита по автопатот. Јас не би сакал да верувам на ваквите приказни, ама кожа ми се ежи кога ги слушам.
Кон врв
Flix Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Клабинг

Регистриран: 14.Септември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 9229
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Flix Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Август.2006 во 00:03
Еве една вистинита случка то ми се има случено во врска со духовите.
Имам стрико во Англија, и бев отиден кај него така на шетање 2 месеци. Тој живееше во една така не многу стара куќа. И така на почетокот се ми изгледаше нормално. И една вечер негде кај 23 часот си седам си гледам тв и отидов до кујна да си земам за пиење, се враќам телевизорот исклучен ај си реков ова струја снема сигурно, или пак прегоре некој осигурач. Ко гледам телевизорот исклучен од струја. Мене свеста ми се зеде. Си реков ова сигурно некој ме мајтапи. Потоа ми кажа стрикоми дека и него ми се случувало тоа често и дека навечер се слушало тропање викање низ куќа. А комшиите имале видено како дете мало си се шета низ куќе. Па ај за негде 3 месеци ја продадоја куќата.
Кон врв
joki Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 28.Август.2005
Статус: Офлајн
Поени: 2548
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај joki Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Август.2006 во 15:43
бррррррррр...страшно
Точачиња.
Кон врв
Jelena Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 11.Август.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 151
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Jelena Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Август.2006 во 13:15
Iskreno ne veruvam vo duhovi kako sto gi predstavuvaat po filmovive ili pak nekoj dokum.emisii. Mislam sepak deka nesto postoi no vo oblik na covek NE sigurno. Toa e nekoja energija-aura od covekot sto pocinal. Neli nasiot mozok raboti samo 10% od svohat mok, nekoj luge imaat posilna mozocna funkcija i mozat da gi citat drugite preku nivnata aura, taka e i so lugeto koj tvrdat deka videle...ova ili onaa, sepak toa e samo posilna podsvest
Кон врв
Flix Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Клабинг

Регистриран: 14.Септември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 9229
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Flix Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Август.2006 во 15:46
Jelena i jas nevervav no eve ti kazvam sto mi se sluci. Plus toa duhovite nikogas ne se gledaat  kako sto e vo filmvite i slicno. Tie se nevidliv  del na energija.
Procitaj nekoj od moite teorii na linkot i pisi dali se sl*gas. 
Кон врв
buceslatko Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 29.Јули.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 602
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај buceslatko Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Август.2006 во 02:18
stoznam, seuste ne veruvam vo toa... mozebi zasto takvo nesto mi se nema sluceno... a pa koga nedaj boze ke mi se sluci, stvarno neznam kako ke reagiram , zimi se
Read an cry!!!!!
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 23456 42>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,234 секунди.