IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Мистерии и астрологија
  Активни теми Активни теми RSS - Духови
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Духови

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 2122232425 42>
Автор
Порака
ANITA11 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 04.Јануари.2009
Статус: Офлајн
Поени: 21488
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ANITA11 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Мај.2009 во 14:14
ne
Кон врв
G1RL Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 09.Мај.2009
Статус: Офлајн
Поени: 103
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај G1RL Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Мај.2009 во 21:20
iskreno neznam dali veruvam koga bev mala so nekoi drugarki povikuvavme duh demek ke mu postavime prasanje i ke ni kaze sto ke bide dali dojde neznam ...
Кон врв
zagor Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Уникатен песимист

Регистриран: 27.Септември.2007
Локација: Congo
Статус: Офлајн
Поени: 12850
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zagor Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Мај.2009 во 14:19
da,samo koga ke gi vidam...
...zagor e ziv,se drugo e laga.
Кон врв
Charmedgirl18 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Мај.2009
Статус: Офлајн
Поени: 868
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Charmedgirl18 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Мај.2009 во 22:05
imam povikuvano duhovi so drugarkite, za zal nisto ne se sluci, taka da probajte nema vrska sto vikaat ke se pojavel duh!
a ina4e veruvam vo duhovi i mi se slucuvaat 4udni stvari...
na pr, mnogu cesto (ne sekogas) koga ke napravam nesto (bilosto, i bitni i ne bas bitni raboti) mi se cini deka toa nesto sum go pravela porano, i toa istite licnosti bile prisutni, ili na istoto mesto sum go pravela istoto, a ne mi teknuva koga sum go pravela i dali voopsto sum napravila nesto sli4no.......
4udno!
Кон врв
Popi Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Април.2009
Статус: Офлајн
Поени: 1664
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Popi Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Јуни.2009 во 06:42

Духови, енергии и демони (видео) грицкање%20нокти

 

Материјалите кои ќе ги видите на следниот видео клип може да ве шокираат или уплашат.

Ова видео не е креирано за таа причина, туку начин преку кој ќе им се покаже на луѓето дека "оние" работи се реални.

Светот во кој живееме и гледаме, не е единствениот што постои.

На оваа компилација има повеќе видео клипови кои се снимени од обични и нормални луѓе. Повеќето од нив се снимени случајно.

Едноставно што треба да направите е да го отворите умот и да размислувате со својот личен разум. Дали верувате дека ова навистина постои или се работи за класични видео монтажи, останува самите да процените.
http://tocka.com.mk/vest.php?vest=5888

 

 

Кон врв
Glenn Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Тата-Мата

Регистриран: 14.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 3166
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Glenn Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Јули.2009 во 08:23
Леле клиповиве колку лесно може да се монтираат, поготово тоа со вратата што се отвара, па детето демон-жими мајка му кажал типот што снимал на неговот дете, иди у ќош седи, ќе изгасиме светло и ќе снимаме со камерата.
Beauty fades, dumb is forever
Кон врв
ana sk Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 03.Декември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 2278
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ana sk Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Јули.2009 во 19:58
http://www.youtube.com/watch?v=Rs0Tf9FQHzo
Надзорната камера во еден шопинг центар во Чиле снимила
дете дух, кој очигледно ужива во гужви и шопинг.
...moze ne sum sovrsena ama sekogas sum jas...
Кон врв
Charmedgirl18 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Мај.2009
Статус: Офлајн
Поени: 868
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Charmedgirl18 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Јули.2009 во 15:45
Imam procitano od edno spisanie deka nekoi lugje videle duh vo nekoj hotel i deka go slikale.I slikata ja imaa objaveno>licese kako bela senka.
A licno, veruvam vo duhovi, zasto cesto mi se slucuvaat cudni raboti, megu koi spagaat i duhovite
Кон врв
Zdravko81 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 24.Февруари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 1689
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Zdravko81 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Јули.2009 во 17:06
duhovi, pa normalno deka postojat.
Луѓето имаат избор, но важно е да се држат до тој избор
Кон врв
sLaTkA_MaLa93 Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 31.Јули.2009
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 2
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај sLaTkA_MaLa93 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 31.Јули.2009 во 17:15
abe duhovite od sekoas postoele i kje postojat... :S:S
Кон врв
zbunet Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Претседник Зеленковски

Регистриран: 24.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 15549
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zbunet Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 31.Јули.2009 во 17:20
Ma nema ima samo neka ne mi dosaga ako ne znae da mi kaze kade ima skrieni pari...bla, bla. bla. pa on dur ziveel, pa imal trauma pa sega dusata mu luta i plasi naokolu. Ko nie da nemame traumi, pa ne plasime naokolu...samo sme dosadni среќа
Кон врв
Glenn Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Тата-Мата

Регистриран: 14.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 3166
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Glenn Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Септември.2009 во 21:59
Имав прилика сега пред некој ден да престојувам во хотел од 17 век и дури на одјавување сабајлето дознавам случајно дека хотелот е опседнат. Имав некое шубе чувство цело време ама ништо не видов, споментата жена-дух не одбра да се ззафркава со мене таа ноќ.скелет
Beauty fades, dumb is forever
Кон врв
sneska_v Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 05.Јуни.2009
Статус: Офлајн
Поени: 3455
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај sneska_v Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Септември.2009 во 21:29
Ne znam dali ke veruvate da vi kazam edna mala prikazna, bev nekade sesto odd,edno devojve od moeto maalo non stop ni kazuvase deka se budela nokno vreme i gledala nekoe dete vo dvorot kako si igra i se vozi na tockok,nie deca kako deca se smeevme,(najpoveke jas se smeev), ne i veruvavme,cevojceto ni kazuvase deka slucajno ke se razbudi navcer,izlaga na balkon i go gleda deteto, e sega stapuvam tuka jas, edno utro nekade okolu 5h sabajle, spijam vo sobata se budam i gledam masko dete stoi do vrta i me gleda,jas premerev od strav,.(da ne dolazam Mnogu posto ima mnogu za kazuvanje),posle doznavme deka pred mnogu godini koga ke gradela kanalizacija edno dete masko se udavilo vo kanalizacijata i nikogas ne bilo poronajdeno,(ja znam familijata od kaj poteknuva deteto), a taa kanalizacija se naoga pozadi kukata na mojata drugarka koja go gledase deteto.
Jas veruvam vo Gospod samo vo nego, ama ete ova mi se sluci, sakate veruvajte sakajte ne, vase pravo
Кон врв
ВАЖНА Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Оптимист

Регистриран: 09.Јануари.2009
Статус: Офлајн
Поени: 1664
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ВАЖНА Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Септември.2009 во 10:36
снешка не ми се верува баш..тоа дете да не било некој месечарсмеењеили некој ве плашел од децата..
инаку јас не верувам во духови ама во вонземјани верувам
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 2122232425 42>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,391 секунди.