IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Мистерии и астрологија
  Активни теми Активни теми RSS - Духови
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Духови

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 2021222324 42>
Автор
Порака
mmomirovski Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 15.Септември.2008
Локација: Tuvalu
Статус: Офлајн
Поени: 1219
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mmomirovski Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Април.2009 во 00:49
Јас сум Дух,
дух од минатото,
кое ме гони,
кои ме пречекува,
на врата, пред огледало.
Јас сум само еден Дух
Дух кој чека.

:))
Кон врв
Didi Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Summer flower

Регистриран: 14.Март.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 15583
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Didi Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Април.2009 во 18:47
Jas ne veruvam vo duhovi,iako imam razni prikazni slushnato.......
......poveketo od lugeto na ovie raboti gledaat so nekoe neveruvanje bidejki tie raboti ne se prouceni i dokazani,a nekoi pa tolu zavlegle vo film deka se opsednati od nekoj losh duh......
Srekata vo tvojot zhivot zavisi od ubavinita na tvoite misli....
Кон врв
brza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Февруари.2006
Локација: vidiFOTOupotpis
Статус: Офлајн
Поени: 34534
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај brza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Април.2009 во 18:48
veruvam samo vo toa shto go gledam,..neposredno,...i chuvstvuvam,...
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein
Кон врв
IzGubEnA Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 20.Април.2008
Статус: Офлајн
Поени: 1066
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај IzGubEnA Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Април.2009 во 19:00
duhovi ? koga ke vidam duh togas ke veruvam...dodeka ne vidam NE

Кон врв
Didi Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Summer flower

Регистриран: 14.Март.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 15583
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Didi Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Април.2009 во 20:43
Originally posted by IzGubEnA IzGubEnA напиша:

duhovi ? koga ke vidam duh togas ke veruvam...dodeka ne vidam NE
i jas isto mislam,....
Srekata vo tvojot zhivot zavisi od ubavinita na tvoite misli....
Кон врв
Goldi Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
ЗЛАТНО МОМЧЕ

Регистриран: 10.Ноември.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 7729
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Goldi Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Април.2009 во 21:22
http://www.youtube.com/watch?v=ogBp8IAtSWc
 
      Real Ghost Picturesскелет
Ako odam na nebo pred tebe, na sekoja zvezda ke go napisam tvoeto ime, taka sto I angelite da znaat kako se vikas, zasto devojkite kako tebe se nepovtorlivi.
Кон врв
Goldi Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
ЗЛАТНО МОМЧЕ

Регистриран: 10.Ноември.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 7729
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Goldi Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Април.2009 во 21:25
http://www.youtube.com/watch?v=rypR4JQaisE&feature=relatedскелет
 
     

Re: Animal with human head!

Ako odam na nebo pred tebe, na sekoja zvezda ke go napisam tvoeto ime, taka sto I angelite da znaat kako se vikas, zasto devojkite kako tebe se nepovtorlivi.
Кон врв
bijonse1 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
bella Madonna

Регистриран: 14.Јануари.2009
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 16521
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај bijonse1 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Април.2009 во 05:14
Ima tka nesto ama ne bas taka.....
Eve jas ke vi kazam edna vistinska slucka.........pa posle stavite sami zaklucok........

Pred deset godini bev na odmor vo Bugarija vo Nesebar ,
so majka mi se slusav sekoj den od posta duri nekogas po dva pati........togas nemase vaka mobilni........
Dvanaesetiot den majka mi mi rece da uzivam na plaza i da ne i" se javuvam oti se bilo ok......i taka storiv... .......
Vecerta legnav da spijam........vo niedno vreme , mislam okolu tri cetiri saatot se razbudiv otvarajki gi samo ocite.....
primetiv cetiri visoki figuri kolku vratata pokrieni taka so odelo plast preku glava........
jas mislev deka e toa igra na mesecinata.........ili pak moja fantazija............ama koga poznaja da se dvizaat zanemev...
rekov bas da vidam sto ke pravat...........ednostavno ne znaci deka se nesto loso..............veruvajte ne mrdav vkocaneta bev ..........mislev deka ke me primetat i ke isceznat , a ne go sakav toa...dojdoa do mojot krevet..

uhhhh kolku starsni bea......nerealni........ama koga gi pruzija racete nanapred e togas veke me fati panika.....

sekundi me delea od vrisnuvanje......ama se vozdrzav....
gi posmatrav kako sakaja da me stanat.......od krevet...
i da me odnesat negde.....pocnav veke da vristam....koga gledav race nad moja glava......ednite otidoa kon vrata pokazuvajki mi so racete ajdeeeeee , a derugiot sto bese nad mene izleze od balkonot......jas carsafooo nad glava
nozete do zabi dignati i vristev so seta sila.....

Moreee son , bese , moreee mesecina,ne be ne mozea da me ubedat..........po dolgo razmisluvanje sabajleto koga se otvori postata otidnav odma i se javiv doma........i toa bese....majka mi se razboli mnogu tesko, a denot mi bese bas koga rece da ne se javam.....ja najdov preku telefon na hirurgija .........po golem napor se sredija rabotite .......megjutoa veruvajte da ne se slucese toa nemase da se javam.....i ke bese fatalno ......oti ona me ima samo mene i nikoj drug...
Ete tie bea dobronamerni ....sto sakaat neka bidat...... duhovi ili bilo sto i koga ke vi se sluci vakva rabota bogami ke veruvate deka ima nesto tuka.... nerazjasneto..





Изменето од bijonse1 - 16.Април.2009 во 05:18
Кон врв
MyWay Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Антиталенат на годината

Регистриран: 05.Септември.2008
Локација: Aruba
Статус: Офлајн
Поени: 23914
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај MyWay Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Април.2009 во 15:03
Ni sama neznam dali veruvam ili ne sakam da veruvam..Mnogu mi e strav od takvi raboti i za toa se trudam da si mislam deka ne postoi takvo nesto.

Како изгледа совршен маж..Он не изгледа..Он се понаша ......

Кон врв
Popi Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Април.2009
Статус: Офлајн
Поени: 1664
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Popi Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Април.2009 во 13:28

Da, ama vo nikoj slucaj ne se osuduvam da gi povikuvam. голема%20насмевка

 
 
Кон врв
zabegan Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Другарот на Мона Лиза

Регистриран: 06.Април.2007
Статус: Офлајн
Поени: 9774
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zabegan Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Април.2009 во 00:14
луѓето веруваат во она што сакаат да веруваат, на пример мене може некој облак да ми личи на дух, а на друг да му личи на зајче среќа
размисли пред да напишеш глупост
Кон врв
bla bla Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Мај.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 421
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај bla bla Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Април.2009 во 12:58
а бе не верувам, ама вчера каква слика видов останав без зборови. Другарка ми била на гробишта и си сликала нешто онака и кога од страна се гледа едно фацуле баш како дух. бојата на лицето беше како облаците и мислиш дека од таму излегува . ама си има црти бре, нос, очи, уста, уво, се се гледа. И така ми се дигна косата на главава, ама не ми е јасно што може да биде. дали стварно е духче некое или пак така од облаците се направила некој форма .... не знам...не знам...
Кон врв
Marko Polo 1 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
venecijaner

Регистриран: 20.Ноември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 9693
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Marko Polo 1 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Мај.2009 во 01:50
Тема: Дали верувате во Духови......??

...Ma bre, u se veruvam... I u duhovi, i u NLO-a, i u vanzemaljci, i u baba-Vangji, i u srekni broevi, i u horoskopi, i u bajacki, i u vampiri, i u najavi na apokalipsi...
Кон врв
Goldi Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
ЗЛАТНО МОМЧЕ

Регистриран: 10.Ноември.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 7729
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Goldi Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Мај.2009 во 14:54
Појавата на духови сé уште ги мачи научниците во обидите да ја решат мистеријата на паранормалното. Експертите ја известија јавноста дека примаат...
... фотографии кои би можеле да послужат како доказ за постоењето на духови.Така сe собраа милиони фотографии кои покажуваат присутво на духови и служат за истражување или докажување на паранормалното.Некои од фотографиите немаат логично објаснување, додека постојат и случаеви каде што светлината одиграла клучна улога при формулирање на фигури кои наликуваат на духови.
 
  
         

Една од поинтересните слики претставува каде што се појавува лик на мало девојче помеѓу нозете на група пријатели.    И оваа фотографија го доби објаснувањето дека се работи за игра на светлината, но и ден денес е една од најуникатните фотографии.

 duhovi-ili-igra-na-svetla4duhovi-ili-igra-na-svetla5
     
Ako odam na nebo pred tebe, na sekoja zvezda ke go napisam tvoeto ime, taka sto I angelite da znaat kako se vikas, zasto devojkite kako tebe se nepovtorlivi.
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 2021222324 42>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,188 секунди.