IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Интима > Семејство
  Активни теми Активни теми RSS - Свекор
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Свекор

 Внеси реплика Внеси реплика
Автор
Порака
Andjelina Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Miss High Hill’s

Регистриран: 07.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 14129
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Andjelina Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Тема: Свекор
    Испратена: 19.Март.2009 во 01:36
баеги страни сме посветиле на свекрвиве,а свекор никоја не спомнала...нема смисла...
мене, искрено,повеќе знае да ме извади од контрола свекор ми отколку свекрва минамигнување
Никогаш не научив дали е подобро да носиш патики или штикли кога ќе тргнеш во потрага по делот од душата кој ти недостасува

Кон врв
Gabriela_S Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Февруари.2008
Локација: On the stone
Статус: Офлајн
Поени: 21943
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Gabriela_S Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Март.2009 во 01:44
Svekrva mi zboruva od imeto na dvajcata, svekor mi mudro si molci. Nekogas ke pomine na kafe: toj si raskazuva za mladite godini, jas vnimatelno go slusam
Кон врв
Glenn Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Тата-Мата

Регистриран: 14.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 3166
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Glenn Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Март.2009 во 14:58
Свекрвата сака да се истакнува цело време и сака да зборува НИЕ и покрај фактот што драстично се разликуваат таа и свекорот.
Свекорот е стварно еден супер човек, домаќин, пожртвуван,грижлив татко и многу фер и добар спрема останатите нас зет, снаа. Многу е внимателен и со други членови на семејството и од двете страни. Знае некад да биде мнооогу тврдоглав и оортунистички настроен но тоа не влијае на неговите останати квалитети како човек.
Секогаш е пријателски настроен и спремен да помогне и се зближивме доста со тек на време.
Господ да го поживее, цар си е.
Beauty fades, dumb is forever
Кон врв
butel2 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 26.Јули.2005
Статус: Офлајн
Поени: 4138
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај butel2 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Март.2009 во 09:55
ne go znam svekor mi, bese pocinat koga vlegov vo nivnata familija... pa ne mozam nisto da kazam
Кон врв
ana marija Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
UBAJNA

Регистриран: 05.Септември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 12244
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ana marija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Март.2009 во 10:29
jas nemam svekorголема%20насмевка
GIVE ME GIVE ME JUST A LITTLE SMILE
Кон врв
mamamd Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Почесна конзулка

Регистриран: 02.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 25679
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mamamd Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Март.2009 во 13:31
Јас имав свекор каков секоја снаа може да посака. Како човек добричина, хуман, вреден. Како сопруг, фантастично внимателен спрема свекрва ми. Како татко, татко каков може да се посака, а таков и како свекор и дедо.
Одживеа 92 години ама сите жалевме кога умретага


Изменето од mamamd - 20.Март.2009 во 13:32
Кон врв
IdiBegaj Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 20.Март.2009
Статус: Офлајн
Поени: 418
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај IdiBegaj Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Март.2009 во 16:44

 covekot e dobar a zasto  zasto e кул svekjor .......toa bilo fintata смеење

da vi se zdravi i zivi намигнување
Zivi bili pa videli,.......
Кон врв
seka Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Guardian Angel

Регистриран: 04.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4418
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај seka Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Март.2009 во 16:54
Originally posted by IdiBegaj IdiBegaj напиша:

 covekot e dobar a zasto  zasto e кул svekjor .......toa bilo fintata смеење

da vi se zdravi i zivi намигнување


среќа e mojot e bas SVEKROJ голема%20насмевка.... odlicno si se sl*game.... za mene ne e svekor, nego e tatko црвенеење
Razumot e skapocen kamen koj najubavo sjae vo ramkite na
skromnosta.
Кон врв
blokirana5 Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 15.Март.2009
Статус: Офлајн
Поени: 66
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај blokirana5 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 31.Март.2009 во 15:08
....za nego pak nemam komentar,,,, toj e tolku dobar i tolku saka da ni pomogne
sto nekogas me nervira sto e tolku ........dobar.AMAN covek pa treba nekogas i da se bide malku strog
Кон врв
гјувеза Кликни и види ги опциите
Група
Група


Регистриран: 06.Април.2009
Статус: Офлајн
Поени: 75
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај гјувеза Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Април.2009 во 06:30
Еееее највеке сакав да имам свекрва ама беше почината ,затоа имав свекор од кој на јатрвите коса им се креваше и мене ми велеа немој пред него да пушиш цигари немој вака немој онака......и како да не пушам и да се кријам од него кога смрдам на километар на тутун,и уште првото утро како снајка доаѓа јас бев сама маж ми во гаража се симна и му велам ...Сакаш со мене кафе да пиеш понекогаш?а тој дааа како со другите снаи и со тебе.Е нема да можеш кафе да пиеш како и со другите снаи затоа што јас кафе без цигара не пијам.А тој ми вели..аа па ја знам дека пушиш јатрвите твои ми кажаа одамна дека пушиш ,ама снајке ти си паметна знаеш колку се штетни и се надевам за твое добро дека постепено ке ги откажеш а сега слободно запали си и без кафе ако ти сака душата.Јас и свекор ми бевме како другари на големо чудење на сите затоа што тој строг лош човек воопшто не беше тоа туку сите го гледаа како лош и така се однесуваа со него.Тој најголем противник на цигари кога земеше пензија на мене ми купуваше штека цигари и големо чоколадо затоа што бев искрена со него .Затоа што сите пушеа и јатрви и девери и золви а се криеја од него а тој знаеше.Многу го ценев и почитував затоа што човек кој почнал од нула цел живот го посветил на своите деца ги искшколувал на сите 5 деца им направил куќи од по 200квад.свекрва ми додека била жива на сите им готвела чувала деца и сл така да платите си ги луксузирале се свекорот трошковите ги подмирувал,а живееше самво своја куќичка и на никој не му сметаш.Кога почина осетив како губам една голема заштита ,еден голем другар и пријател кој секогаш кога требаше беше тука.Јас му ја исполнив желбата ги откажав цигарите ама ми е криво зошто не му ја исполнив желбата додека беше жив.Го викав тато затоа што ми беше полесно кога му се обраќав во комуникациите иако тоа не го бараше никој од мене.Едно е сигурно дека во било кој однос .другарски,комшиски,брачен,лјубовен,родбински,родителски....ако ја нема почитта ништо нема позитивно од тој однос во секој момен може да избие кавга и нетрпеливост.
Кон врв
goodhard Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 06.Април.2009
Статус: Офлајн
Поени: 22
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај goodhard Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Април.2009 во 14:07
Jas mojot ne go znam, pocinal uste koga moeto srce imalo 11 godinki, ali sum cula deka bil mnogu dobar covek, gratski covek sto nema koj ne go do den deneska pamti vo gradot zatoa mi e tolku cudno sto zemal za zena takva vesterka kako sto e mojata svekrva
Кон врв
polzavce Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 14.Октомври.2008
Локација: Angola
Статус: Офлајн
Поени: 1325
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај polzavce Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Април.2009 во 13:18
Originally posted by гјувеза гјувеза напиша:

Еееее највеке сакав да имам свекрва ама беше почината ,затоа имав свекор од кој на јатрвите коса им се креваше и мене ми велеа немој пред него да пушиш цигари немој вака немој онака......и како да не пушам и да се кријам од него кога смрдам на километар на тутун,и уште првото утро како снајка доаѓа јас бев сама маж ми во гаража се симна и му велам ...Сакаш со мене кафе да пиеш понекогаш?а тој дааа како со другите снаи и со тебе.Е нема да можеш кафе да пиеш како и со другите снаи затоа што јас кафе без цигара не пијам.А тој ми вели..аа па ја знам дека пушиш јатрвите твои ми кажаа одамна дека пушиш ,ама снајке ти си паметна знаеш колку се штетни и се надевам за твое добро дека постепено ке ги откажеш а сега слободно запали си и без кафе ако ти сака душата.Јас и свекор ми бевме како другари на големо чудење на сите затоа што тој строг лош човек воопшто не беше тоа туку сите го гледаа како лош и така се однесуваа со него.Тој најголем противник на цигари кога земеше пензија на мене ми купуваше штека цигари и големо чоколадо затоа што бев искрена со него .Затоа што сите пушеа и јатрви и девери и золви а се криеја од него а тој знаеше.Многу го ценев и почитував затоа што човек кој почнал од нула цел живот го посветил на своите деца ги искшколувал на сите 5 деца им направил куќи од по 200квад.свекрва ми додека била жива на сите им готвела чувала деца и сл така да платите си ги луксузирале се свекорот трошковите ги подмирувал,а живееше самво своја куќичка и на никој не му сметаш.Кога почина осетив како губам една голема заштита ,еден голем другар и пријател кој секогаш кога требаше беше тука.Јас му ја исполнив желбата ги откажав цигарите ама ми е криво зошто не му ја исполнив желбата додека беше жив.Го викав тато затоа што ми беше полесно кога му се обраќав во комуникациите иако тоа не го бараше никој од мене.Едно е сигурно дека во било кој однос .другарски,комшиски,брачен,лјубовен,родбински,родителски....ако ја нема почитта ништо нема позитивно од тој однос во секој момен може да избие кавга и нетрпеливост.



Искрено...........се наежив додека те читав........и јас сакам ваков свекор.............
МИР со сите
Кон врв
Popi Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Април.2009
Статус: Офлајн
Поени: 1664
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Popi Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Април.2009 во 14:46

Da se nadovrzam na predhodniot komentar, bi rekla deka sekogas ispaga tie shto gi narekuvaat za strogi, vakvi takvi, deka se podobri i od drugite, samo sto barale iskrenost sto drugite nemozele da im ja pruzat. Vo slucajov guveza toa go pruzila, zatoa i bila tretirana kako drugar. големо%20гушкање

Mojot svekor e pocinat, neka mu e lesna zemjata, ama bese isto taka dobro coece koe cenese iskrenost i vrednost, a najmnogu od se sto sakase, e da go gleda sin mu sreken.  намигнување
 
 
 
 
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,297 секунди.