IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > АРХИВА > Забава, разно, игри, интима
  Активни теми Активни теми RSS - Дали и колку сте заљубени ?
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Дали и колку сте заљубени ?

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 151617
Автор
Порака
fragola Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 02.Февруари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 3829
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај fragola Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Јули.2008 во 01:58
Koga povekje,koga pomalku...vazno da leta po nekoja peperutka
I get enough exercise...just pushing my luck.
Кон врв
sweety_f Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 05.Јули.2008
Статус: Офлајн
Поени: 14
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај sweety_f Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Јули.2008 во 20:02
LJUBOVTA E PREKRASNA, GI ZALAM TIE STO NE SE ZALJUBENI
Кон врв
zbunet Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Претседник Зеленковски

Регистриран: 24.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 15549
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zbunet Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Јули.2008 во 16:39
kako davanje krv...nekomu si spasil zivot, a ti si iznemosten
Кон врв
kejt-d-grejt Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 05.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 6228
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kejt-d-grejt Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Јули.2008 во 23:26
koga bev tinejdzerka...ne mozev da se odlucam za kogo sakam da se mazam
za Bajaga ili za Dragan Bjelogrlic
i...dodeka jas se mislev...nekoi pokvareni Beogragjanki gi kjarija
 
pred dva dena zastanavme da se odmorime od patot
na edna benziska pred Nis
i zamislete koj drug bil isto taka umoren???? a??? a??? vi teknuva????
љубов Bajaga љубов glavom i bradomљубов
(doduse poubav bese koga ne se farbase....ama sega pak ne kje sitnicarime, neliзбунетост)
 
Tipacov piese kafinja, sokovi...drn..drn..kako sto e red,
fino-lepo si stana i si zamina v kola
kelnerkata trcase po nego - zaboravi da i plati
 
A jas....celo vreme go gledav eve vakaхипнотизиран i po malku vakaглупчо
i kolegite si bieja majtap so mene
a jas smotanica ne sobrav hrabrost da mu recam "aj se slikame, bbbeeee....."загриженост
 
si plati....se izvini "jos jednom" i......si zamina zasekogas od mojot zivotплачење
се' што е убаво во животот е поезија. сето друго е проза
Кон врв
Andjelina Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Miss High Hill’s

Регистриран: 07.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 14129
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Andjelina Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Јули.2008 во 01:37
пеперутките во стомакот се сеуште тука
периодично ги има помалку или повеќе
ама тука сељубов
Никогаш не научив дали е подобро да носиш патики или штикли кога ќе тргнеш во потрага по делот од душата кој ти недостасува

Кон врв
zbunet Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Претседник Зеленковски

Регистриран: 24.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 15549
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zbunet Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Јули.2008 во 08:32
Da be, zaljubenost, da ja mislam so prai koga ne e so mene, na kogo mu se smesi, moze i raka na ramo mu stava лутина ...a moze i se kikoti so prijatelite : - Ej, da znaes edna budala sto se zatreska u mene, si go dupam kako sakam, hahaha ( se smeat na moja smetka dodeka mu sednala na edniot vo skut, a on i buricka u dekolteto, a baska niedna smeska na moja smetka nikogas ne bila smesna )...pa ke mi dosaga kobojagi ljubomorna, a toa od so nema so da prai, koja mi bila ovaa, koja mi bila onaa, a ja jadniot dunda so oci nemam videno, ama maska gordost, ke se praam k*rac i pol, demek kuj znae kolku sum gi opnal i iskustvo mi tece od usi, tri kozi mu imam smeneto kao na zmija, a ono mene pluskavcite kako trtki mi stanale od sto ne moze da se povrati dlankata vo normala...pa ke i go meram sekoj zbor, kobozem se razbiram u psihologija i odma karanica, a ona : - Pa ti si vakov, onakov,vidi so mi prais ! Ke frli nekoja solza kolku da sokrie kezot. a ja u sebe : " A be vol eden, so go macis devojceto, vidi kolku te saka, duri i sminkata i se razmacka za tebe" I ke pocnam da se ligavam kako bolen na pomorandza demak ja sum mislel onaka, a ne ovaka...pa ne ti se javuva, a ti si prais film sea se dogovara so drugiot peglac, ama koa ke ti se javi si vikas : "Ama sum bil glup, ne e ona takva " ,a u stvari sekako ispagas glup, so somnez ili bez nego ...
Кон врв
fragola Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 02.Февруари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 3829
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај fragola Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Јули.2008 во 13:26
Da zaljubena,samo sto mi vredi koga ne mi veruva...a mozebi se pravi deka ne mi veruva,samo za da cuvstvuvam vina deka ne sum mu pokazala dovolno,za da dobie prostor i opravduvanje da si seta so drugi,zatoa sto ko bajagi mene ne mi bil tolku vazen,pa samo si igram so nego i go baram koga mi e dosadno... A tie sto non-stop mu dosagjaat mu se poarni Bozem smotaniot ne me nauci kakva sum i deka za nikoj drug osven za nego ne bi si ja pogazila gordosta i ne bi go pobarala nikogas povekje,ili ne primetil kolku sum izgubena i zbuneta i ne znam 2 zbora pravilno da svrzam,zarem sekogas sum takva??!!!!I pak na krajot e toj ljubomorniot,kako jas da gi imam eden kup i so site taka se odnesuvam,a ustvari pomutava od mene nema...sto i pokraj se sum zaljubena
I vekje resiv da ne priznavam dali i kolku sum zaljubena!!!
I get enough exercise...just pushing my luck.
Кон врв
гoстин Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 29.Февруари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 7557
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај гoстин Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Август.2008 во 22:54
Premnogu sum zaljuben

Кон врв
Lady Blue Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 12.Октомври.2007
Статус: Офлајн
Поени: 8431
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Lady Blue Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Август.2008 во 22:57
Zaljubena sum da, ama kolku nemozam da odgovoram... zatoa sto nemozam da izmeram.... Ama sekogas koga ke si go postavam prasanjeto "Zosto go sakam?" i koga nema da mozam da odgovoram , togas znam deka go sakam mnoguuuuuuu среќа
Кон врв
Emilija_90 Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)
Милото

Регистриран: 18.Април.2008
Статус: Офлајн
Поени: 46
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Emilija_90 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Август.2008 во 23:05
Да,сум заљубена...премногу...али далечината не има разделено на подолг преиод
Experience...is simply the name we give our mistakes.
Кон врв
Didi Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Summer flower

Регистриран: 14.Март.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 15583
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Didi Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Септември.2008 во 00:52
Zaljubena izgubena...ni jas ne znam kolku...letaat peperutkite,samo da ne dojde nekoj bumbar..hehe
Кон врв
Didi Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Summer flower

Регистриран: 14.Март.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 15583
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Didi Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Септември.2008 во 00:55
niti mozam da opisham,niti mozam da naslikam...
Кон врв
zbunet Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Претседник Зеленковски

Регистриран: 24.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 15549
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zbunet Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Септември.2008 во 13:23
Jas sum tolku zaljuben da i najdobrite glumci mozat da mi pozavidat
Кон врв
vikgay Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 03.Септември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 9
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај vikgay Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Септември.2008 во 13:24
ja sum zaljuben vo sebesi toa e ogromna ljubov
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 151617
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,283 секунди.