IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Вероисповед
  Активни теми Активни теми RSS - Прочка
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Прочка

 Внеси реплика Внеси реплика страница  123>
Автор
Порака
spiros Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 28.Јули.2008
Локација: На пат
Статус: Офлајн
Поени: 4490
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај spiros Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Тема: Прочка
    Испратена: 01.Март.2009 во 19:42

Овој ден е голем ден воопшто, а за мене пак посебно!

Јас непознавам човек на светот кому прочката повеќе му значи и му е потребна од што е тоа случај со мене, прегрешниот.

На сите вас - без разлика на вашата моментална верска, национална или билокаква припадност - сакам најискрено да ве замолам за проштавање поради болката што сум ви ја (свестно или несвестно) нанесол.

Во надеж дека ќе ја имате големината да ми ги простите и заборавите грешките и дека истите нема веќе да се повторат, ве поздравувам најљубезно со следниов стих.      

Прочка
За сё што не беше ЉУБОВ надусловна
Врз душата моја тежи тага оловна
Ве молам простетеми, како ГОСПОД што ни прости
Застанете, помислете, сететесе дека и вие како мене
На овој свет сте патници и гости!
          
      


Изменето од spiros - 01.Март.2009 во 19:45
Through the Blood of His Grace,
we are Forgiven and Free,
in Time & Eternity!

БОГ да го благослови Авраам, Исаaк, Израил ...!Кон врв
Miki_P Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 29.Ноември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 985
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Miki_P Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Март.2009 во 20:34
Originally posted by spiros spiros напиша:


Овој ден е голем ден воопшто, а за мене пак посебно!

Јас не познавам човек на светот кому прочката повеќе му значи и му е потребна од што е тоа случај со мене, прегрешниот.

На сите вас - без разлика на вашата моментална верска, национална или било каква припадност - сакам најискрено да ве замолам за проштавање поради болката што сум ви ја (свестно или несвестно) нанесол.

Во надеж дека ќе ја имате големината да ми ги простите и заборавите грешките и дека истите нема веќе да се повторат, ве поздравувам најљубезно со следниов стих.      

Прочка
За сё што не беше ЉУБОВ надусловна
Врз душата моја тежи тага оловна
Ве молам простете ми, како ГОСПОД што ни прости
Застанете, помислете, сетете се дека и вие како мене
На овој свет сте патници и гости!


Брате, spiros, нека ти биде простено од Господ, и од мене - твојот брат во Христа. Моли се за мене, брату.
Господи Исусе Христе, Сине Божји, помилуј нè.
Кон врв
KINGDAVID Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Solomon's father

Регистриран: 09.Октомври.2008
Статус: Офлајн
Поени: 9420
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај KINGDAVID Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Март.2009 во 22:33

Jas sakam da pobaram procka od forumdziite ako sum navredil nekogo so nekoj svoj post, da mi prostat , bidejki od mnogu zboruvanje i pisuvanje moze i da se zgresi.

Se izvinuvam uste ednas, Bog neka ve blagoslovi.
Кон врв
Miki_P Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 29.Ноември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 985
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Miki_P Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Март.2009 во 22:57
Originally posted by KINGDAVID KINGDAVID напиша:


Jas sakam da pobaram procka od forumdziite ako sum navredil nekogo so nekoj svoj post, da mi prostat , bidejki od mnogu zboruvanje i pisuvanje moze i da se zgresi.

Se izvinuvam uste ednas, Bog neka ve blagoslovi.


Простено нека ти биде, брате KINGDAVID, и од Бога благословено. Прости и ти.

Господи Исусе Христе, Сине Божји, помилуј нè.
Кон врв
spiros Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 28.Јули.2008
Локација: На пат
Статус: Офлајн
Поени: 4490
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај spiros Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Март.2009 во 22:59
Единствениот БОГ (Елоах, Алах) - чијашто Совршена Милост и Мудрост за спасение на сите се отеловори во ИСУС - да те награди тебе брате Мики (кого несум достоен да го наречам брат), твојте најмили и сите луѓе на овој свет!

АМИН!

На денешен ден (1 Март) минатата година, беше погребана мојата баба (по татко).
На утрешен ден (2 Март) пред 4 години почина мојот 24 годишен прв братучед (по татко).

Двајцата имаа по една голема желба која јас можев (барем да се потрудам) да им ја исполнам!
Во тие моменти ми изгледаше премногу и не се чувствував компетентен за тоа. Дури кога ја изразуваа желбата, ми изгледаа дрски и непристојни.

Од денешна перспектива знам дека единствениот дрзок, непристоен и неверен сум баш јас бидејќи не се ни обидов да им ја исполнам желбата.


Молетесе за мојава прагрешна и неверна душа!


Through the Blood of His Grace,
we are Forgiven and Free,
in Time & Eternity!

БОГ да го благослови Авраам, Исаaк, Израил ...!Кон врв
KINGDAVID Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Solomon's father

Регистриран: 09.Октомври.2008
Статус: Офлајн
Поени: 9420
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај KINGDAVID Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Март.2009 во 23:03
Originally posted by Miki_P Miki_P напиша:

Originally posted by KINGDAVID KINGDAVID напиша:


Jas sakam da pobaram procka od forumdziite ako sum navredil nekogo so nekoj svoj post, da mi prostat , bidejki od mnogu zboruvanje i pisuvanje moze i da se zgresi.

Se izvinuvam uste ednas, Bog neka ve blagoslovi.


Простено нека ти биде, брате KINGDAVID, и од Бога благословено. Прости и ти.

Кон врв
KINGDAVID Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Solomon's father

Регистриран: 09.Октомври.2008
Статус: Офлајн
Поени: 9420
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај KINGDAVID Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Март.2009 во 23:09

Brate Spiros, minatoto ne se vrakja, ne moze da se popravi ona sto se zgresilo.

Siguren sum deka ako moze da se vrati vremeto nazad ti bi gi ispravil site greski i bi go napravil ona sto e ispravno.

Ne mu dozvoluvaj na Satanata da ja ogorcuva tvojata dusa so nenamernite greski sto mozebi si gi napravil...

Bog neka te blagoslovi so vnatresen mir i neka te ispolni so Svetiot Duh . AMIN!
Кон врв
spiros Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 28.Јули.2008
Локација: На пат
Статус: Офлајн
Поени: 4490
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај spiros Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Март.2009 во 23:12
Originally posted by KINGDAVID KINGDAVID напиша:


Jas sakam da pobaram procka od forumdziite ako sum navredil nekogo so nekoj svoj post, da mi prostat , bidejki od mnogu zboruvanje i pisuvanje moze i da se zgresi.

Se izvinuvam uste ednas, Bog neka ve blagoslovi.


Мене лично воопшто не си ме повредил!

За сите знаени и незнаени гревови МИЛОСТА БОЖЈА која се отелотвори во ГОСПОД ИСУС да те помилува!

Through the Blood of His Grace,
we are Forgiven and Free,
in Time & Eternity!

БОГ да го благослови Авраам, Исаaк, Израил ...!Кон врв
Kali Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Storyteller

Регистриран: 30.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4947
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Kali Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Март.2009 во 23:14
Spirose...dali ti samiot si prosti sebesi?
Ako ne si, stori go toa sto poskoro.....oti lutinata kon sebe i isto sto i lutina kon drugiot, i kon Bog. Na toj nacin, samo se sprecuvame da go napravime vistinskiot cekor...


Изменето од Kali - 01.Март.2009 во 23:14
Кон врв
invader Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 13.Март.2008
Статус: Офлајн
Поени: 442
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај invader Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Март.2009 во 23:24
nekoj , uporno si gresi, i si misli , aj, ke dojde procka , pa ke mi prostat ! kako da ne!!

 nema prostuvanje za nekoi !
在美居住和工作 ——快来参加官方举办的美国绿卡抽奖!
Кон врв
spiros Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 28.Јули.2008
Локација: На пат
Статус: Офлајн
Поени: 4490
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај spiros Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Март.2009 во 23:30
Кали, ти благодарам за добро мислениот совет!

Мојата единствена надеж е Милоста БОЖЈА, која од љубов кон вакви неверници и грешници како мене, се отелотвори во ИСУС ХРИСТОС!

Проблемот е во тоа што јас далеку сум од СОВРШЕНОСТА ХРИСТОВА и сеуште правам грешки кои секогаш силно ме подсетуваат на оние од минатото, така да многу се разочарувам.

Беден човек сум јас! Кој ќе ме спаси од ова смртоносно тело?

Му благодарам на Бога преку Исуса Христа, нашиот Господ!
Through the Blood of His Grace,
we are Forgiven and Free,
in Time & Eternity!

БОГ да го благослови Авраам, Исаaк, Израил ...!Кон врв
Македон Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор

Caesar Constantinus

Регистриран: 20.Јули.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 9928
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Македон Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Март.2009 во 23:37
Форумџии, простете ми и мене за се што сум ви згрешил, ако сум навредил некого или ако со некој мој коментар сум ве повредил.
Кон врв
KINGDAVID Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Solomon's father

Регистриран: 09.Октомври.2008
Статус: Офлајн
Поени: 9420
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај KINGDAVID Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Март.2009 во 23:38
Originally posted by KINGDAVID KINGDAVID напиша:


Brate Spiros, minatoto ne se vrakja, ne moze da se popravi ona sto se zgresilo.

Siguren sum deka ako moze da se vrati vremeto nazad ti bi gi ispravil site greski i bi go napravil ona sto e ispravno.

Ne mu dozvoluvaj na Satanata da ja ogorcuva tvojata dusa so nenamernite greski sto mozebi si gi napravil...

Bog neka te blagoslovi so vnatresen mir i neka te ispolni so Svetiot Duh . AMIN!


Go procita li ova brate Spiros?
Кон врв
spiros Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 28.Јули.2008
Локација: На пат
Статус: Офлајн
Поени: 4490
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај spiros Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Март.2009 во 23:55
Originally posted by KINGDAVID KINGDAVID напиша:


Go procita li ova brate Spiros?


Го прочитав. Фала ти брате, Кингдавиде, за советот а посебно за молитвата која ми значи многу!

За жал, обвинителот ужива постојано да ме обвинува и се радува кога некогаш поради тоа једва душа во мене останува!
Originally posted by macedon_alex macedon_alex напиша:

Форумџии, простете ми и мене за се што сум ви згрешил, ако сум навредил некого или ако со некој мој коментар сум ве повредил.


Мене не си ми згрешили ништо а за сите твои знаени и незнаени грешки, МИЛОСТА БОЖЈА (ИСУС) да ти ги избрише и никогаш веќе да не те товарат.

АМИН
Through the Blood of His Grace,
we are Forgiven and Free,
in Time & Eternity!

БОГ да го благослови Авраам, Исаaк, Израил ...!Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  123>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,156 секунди.