IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > АРХИВА > Историја и политика
  Активни теми Активни теми RSS - Гигантски знамиња за подигање на национална свест
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Гигантски знамиња за подигање на национална свест

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 34567 18>
Автор
Порака
butel2 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 26.Јули.2005
Статус: Офлајн
Поени: 4138
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај butel2 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Февруари.2009 во 14:18
Originally posted by LouWeed LouWeed напиша:

Originally posted by butel2 butel2 напиша:

a sega ic ne odat vo dzeb ... niti vo Svajcarija ...

zalno e koga se opravduva i podrzuva otvorniot reket i perenje pari


cekaj ti samo da vlezeme vo evropa pa da osetis sto e reket, mi placete tuka kao spomnato pogore a siguren sum deka 80% od vas ili ne plakjat danoci, struj itn...itn....


da, ic ne plakame.... na Gruevski od nebo kako dozd mu se slevaat parite vo budzetot
Кон врв
OUST Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 13.Јануари.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 6653
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај OUST Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Февруари.2009 во 14:19
Originally posted by LouWeed LouWeed напиша:


cekaj ti samo da vlezeme vo evropa pa da osetis sto e reket, mi placete tuka kao spomnato pogore a siguren sum deka 80% od vas ili ne plakjat danoci, struj itn...itn....


Ти за себе можеш да си кажеш дали плаќаш даноци и струја, а за останатите не е во ред да шпекулираш! Жалосно е што се опрадуваат глупостите што ги прави оваа влада, само под изговор дека минатата правела уште поголеми!!!
Кон врв
LouWeed Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
I AM THE KING OF ROCK&ROLL

Регистриран: 28.Мај.2005
Статус: Офлајн
Поени: 13012
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај LouWeed Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Февруари.2009 во 14:21
Originally posted by butel2 butel2 напиша:

Originally posted by LouWeed LouWeed напиша:

Originally posted by butel2 butel2 напиша:

a sega ic ne odat vo dzeb ... niti vo Svajcarija ...

zalno e koga se opravduva i podrzuva otvorniot reket i perenje pari


cekaj ti samo da vlezeme vo evropa pa da osetis sto e reket, mi placete tuka kao spomnato pogore a siguren sum deka 80% od vas ili ne plakjat danoci, struj itn...itn....


da, ic ne plakame.... na Gruevski od nebo kako dozd mu se slevaat parite vo budzetot


dada...kolku zimat socijalno a rabotat na crno, kolku stopanstvenici ne prijavuvat ili/i ne plakjat danok..itn,itn.....ali grujo neka opraj, ako ne koj go ebe, on e kriv a?

tipicno komunjarsko mislenje.....


Изменето од LouWeed - 24.Февруари.2009 во 14:21
Кон врв
ZoraNaSlobodata Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 03.Јуни.2008
Статус: Офлајн
Поени: 3392
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ZoraNaSlobodata Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Февруари.2009 во 14:21
Јас аплаудирав на постот бидејќи се однесуваше на тоа дека че се постават вакви знамиња,а не на причината поради која ќе се постават.
Зборот ми е дека вашите комуњарски души никогаш нема да бидат задоволни.
Ете во Битола имам едно огромно знаме пред паркот,изгледа прекрасно,и фала му на Бога уште имам пари за јадење.

Изменето од anastea - 24.Февруари.2009 во 14:41
За нея ние живеемъ,за нея ние мремъ!
Кон врв
LouWeed Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
I AM THE KING OF ROCK&ROLL

Регистриран: 28.Мај.2005
Статус: Офлајн
Поени: 13012
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај LouWeed Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Февруари.2009 во 14:22
Originally posted by ZoraNaSlobodata ZoraNaSlobodata напиша:

Јас аплаудирав на постот бидејќи се однесуваше на тоа дека че се постават вакви знамиња,а не на причината поради која ќе се постават.
Зборот ми е дека вашите комуњарски души никогаш нема да бидат задоволни.
Ете во Битола имам едно огромно знаме пред паркот,изгледа прекрасно,и фала му на Бога уште имам пари за јадење.




Изменето од anastea - 24.Февруари.2009 во 14:42
Кон врв
OUST Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 13.Јануари.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 6653
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај OUST Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Февруари.2009 во 14:23
Originally posted by ZoraNaSlobodata ZoraNaSlobodata напиша:

Јас аплаудирав на постот бидејќи се однесуваше на тоа дека че се постават вакви знамиња,а не на причината поради која ќе се постават.
Зборот ми е дека вашите комуњарски души никогаш нема да бидат задоволни.
Ете во Битола имам едно огромно знаме пред паркот,изгледа прекрасно,и фала му на Бога уште имам пари за јадење.


А ти како и обично, во немање на паметни аргументи да образложиш свој став, почнуваш да навредуваш се живо што не се сложува со тебе. Баш си добар репрезент на партијата во која слепо веруваш

Изменето од anastea - 24.Февруари.2009 во 14:42
Кон врв
Andjelina Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Miss High Hill’s

Регистриран: 07.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 14129
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Andjelina Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Февруари.2009 во 14:24
iguren sum deka 80% od vas ili ne plakjat danoci, struj itn...itn....
од кај си ти толку сигурен во тоа????
не плаќаат даноци,струја и се останато местата во кои нема Македонски знамиња а јас не живеам таму,значи ја немам таа привилегија да не плаќам
јас плаќам дупло за да ги покријам местата во кои се вее знаме на друга држава и тоа пред носот на патриотите како Грујо и компанија
кои под лажниот патриотизам вршат масовна пљачка

Никогаш не научив дали е подобро да носиш патики или штикли кога ќе тргнеш во потрага по делот од душата кој ти недостасува

Кон врв
ZoraNaSlobodata Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 03.Јуни.2008
Статус: Офлајн
Поени: 3392
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ZoraNaSlobodata Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Февруари.2009 во 14:24
Ај кажи ми една моја порака каде пишам дека сум симпатизер на која било партија?

Изменето од anastea - 24.Февруари.2009 во 14:43
За нея ние живеемъ,за нея ние мремъ!
Кон врв
Andjelina Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Miss High Hill’s

Регистриран: 07.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 14129
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Andjelina Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Февруари.2009 во 14:26
и зошто сите кои не го делат вашето мислење ги нарекувате КОМУЊАРИ
комуњарите пропагираа едноумие
што пропагирате вие???
Никогаш не научив дали е подобро да носиш патики или штикли кога ќе тргнеш во потрага по делот од душата кој ти недостасува

Кон врв
LouWeed Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
I AM THE KING OF ROCK&ROLL

Регистриран: 28.Мај.2005
Статус: Офлајн
Поени: 13012
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај LouWeed Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Февруари.2009 во 14:26
Originally posted by Andjelina Andjelina напиша:

iguren sum deka 80% od vas ili ne plakjat danoci, struj itn...itn....од кај си ти толку сигурен во тоа????не плаќаат даноци,струја и се останато местата во кои нема Македонски знамиња а јас не живеам таму,значи ја немам таа привилегија да не плаќамјас плаќам дупло за да ги покријам местата во кои се вее знаме на друга држава и тоа пред носот на патриотите како Грујо и компанијакои под лажниот патриотизам вршат масовна пљачка<span style="font-size: 10px;"></span>


tipicno klisee mislenje....ne se samo tie sto ne plakjat, ti kazuvam od iskustvo, sluzbeno iskustvo!

sekojpat e lesno so prst naa "drugite" da se pokazuva, ali crnite ofci segde gi ima


Изменето од LouWeed - 24.Февруари.2009 во 14:27
Кон врв
OUST Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 13.Јануари.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 6653
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај OUST Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Февруари.2009 во 14:27
Originally posted by ZoraNaSlobodata ZoraNaSlobodata напиша:

Ај кажи ми една моја порака каде пишам дека сум симпатизер на која било партија?


Нема потреба да се изјасниш, јасно се гледа од секој твој пост.


Изменето од anastea - 24.Февруари.2009 во 14:44
Кон врв
LouWeed Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
I AM THE KING OF ROCK&ROLL

Регистриран: 28.Мај.2005
Статус: Офлајн
Поени: 13012
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај LouWeed Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Февруари.2009 во 14:27
Originally posted by Andjelina Andjelina напиша:

и зошто сите кои не го делат вашето мислење ги нарекувате КОМУЊАРИкомуњарите пропагираа едноумиешто пропагирате вие???


ne, tie sto imat komunjarsko mislenje i staf
Кон врв
Andjelina Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Miss High Hill’s

Регистриран: 07.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 14129
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Andjelina Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Февруари.2009 во 14:28
Originally posted by LouWeed LouWeed напиша:

Originally posted by Andjelina Andjelina напиша:

iguren sum deka 80% od vas ili ne plakjat danoci, struj itn...itn....од кај си ти толку сигурен во тоа????не плаќаат даноци,струја и се останато местата во кои нема Македонски знамиња а јас не живеам таму,значи ја немам таа привилегија да не плаќамјас плаќам дупло за да ги покријам местата во кои се вее знаме на друга држава и тоа пред носот на патриотите како Грујо и компанијакои под лажниот патриотизам вршат масовна пљачка<span style="font-size: 10px;"></span>


tipicno klisee mislenje....ne se samo tie sto ne plakjat, ti kazuvam od iskustvo, sluzbeno iskustvo!

sekojpat e lesno so prst naa "drugite" da se pokazuva, ali crnite ofci segde gi ima

не,знам дека не се само тие
и министерствата не ги подмируваат своите долгови
и долга редица на бизнисмени
АМА ЈАС МОИТЕ СМЕТКИ ГИ ПОДМИРУВАМ РЕДОВНО
Никогаш не научив дали е подобро да носиш патики или штикли кога ќе тргнеш во потрага по делот од душата кој ти недостасува

Кон врв
ZoraNaSlobodata Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 03.Јуни.2008
Статус: Офлајн
Поени: 3392
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ZoraNaSlobodata Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Февруари.2009 во 14:29
OUST, значи ти тука даваш слободно толкување на мислењата и твои интрпретации?
Како што реков,се друи не имаш некои мое целосно признание дека сум симпатизер на која и да било партија слободно можиш...


Изменето од anastea - 24.Февруари.2009 во 14:46
За нея ние живеемъ,за нея ние мремъ!
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 34567 18>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,250 секунди.