IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > АРХИВА > Историја и политика
  Активни теми Активни теми RSS - Гигантски знамиња за подигање на национална свест
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Гигантски знамиња за подигање на национална свест

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 161718
Автор
Порака
brza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Февруари.2006
Локација: vidiFOTOupotpis
Статус: Офлајн
Поени: 34534
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај brza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Ноември.2010 во 19:18
...samouveren k'o i uvek! газење%20од%20смеење
 
 
...zoshto be  kako mene ,..a ne kako tebe?!изненадувањезбунетост
 
zatoa shto bi ti gi obesil site tvoi milenici koishto ja (k)gradat drzvava?збунетост...sigurno zatoa , neli?намигнување
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein
Кон врв
anakin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Unidentified Flying Object

Регистриран: 08.Август.2005
Локација: Machku Pichku
Статус: Офлајн
Поени: 18535
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај anakin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Ноември.2010 во 19:22
ne
zatoa sto si napisal tvoeto zname

ete zatoa

od takvi kako tebe, nit kje se veet nit kje cini drzavata

prvo za pocetok sakajte si ja svojata zemja, ne na omalovazuvajte

a politicari???? psujte kolku sakate...

ete ima golema razlika megju mene i tebe JAS SI JA SAKAM MAKEDONIJA NEZAVISNO STO SE SLUCUVA VO NEA

SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.

Кон врв
brza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Февруари.2006
Локација: vidiFOTOupotpis
Статус: Офлајн
Поени: 34534
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај brza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Ноември.2010 во 19:49
Originally posted by anakin anakin напиша:

ne
zatoa sto si napisal tvoeto zname

ete zatoa

od takvi kako tebe, nit kje se veet nit kje cini drzavata

prvo za pocetok sakajte si ja svojata zemja, ne na omalovazuvajte

a politicari???? psujte kolku sakate...

ete ima golema razlika megju mene i tebe JAS SI JA SAKAM MAKEDONIJA NEZAVISNO STO SE SLUCUVA VO NEA

imash pravo tuka!изненадување...sekogash ke ima razlika megju mene  I mnogu drugi i...tebe!да
 
zatoa i e vakva zemjava , be brat,..poradi takvi kako tebe,..shto gi velichaat stvarite poradi koi shto  vo drugi zemji   gnijat po zatvori,..ako voopshto i im ostanala glavata povrzana so teloto !
 
inache,..vekje rekov,..bash i me boli za tvojata drzava i zname...poradi bash takvi raboti shto gi pravat ovie sega i poradi rabotite shto ne gi pravele onie ...togash!
 
 
i nema da me boli se dodeka ne vidam nekoj da visi ili...da bide smesten tamu kaj shto bi bil vo ,...normalni zemji ,..!
 
 
da r'mba mesec dena polovina narod  za pisljhivi stotina evra,..a , nekoj lajnar preku nokj,... da mi izigrava nekoja kojznae kakva velichina ,...samo poradi 'sposobnosta" da graba kolku i kaj ke stigne,....
 
...nek' ti e ziva i zdrava  zemjata i neka produzi so takvi bezuslovni ptrioti kako tebe  ...daleku ke dogura...


Изменето од Анастеа - 22.Ноември.2010 во 14:14
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein
Кон врв
zabegan Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Другарот на Мона Лиза

Регистриран: 06.Април.2007
Статус: Офлајн
Поени: 9774
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zabegan Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Ноември.2010 во 20:25
ако дозволуваш некој постојано да ја уништува државата, тоа не значи дека ја сакаш, туку напротив дека ја мразиш и сакаш што е можно поскоро да пропадне...
сакање на државата е да си ја браниш, градиш и да и помагаш во целост, а не да се восхитуваш на нејзиното знаме, почитта кон државните симболи е само мал дел од патриотизмот, има многу поголеми работи во патриотизмот од тоа кој ќе стави поголемо знаме на најпогрешна локација...


Изменето од zabegan - 20.Ноември.2010 во 20:25
размисли пред да напишеш глупост
Кон врв
anakin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Unidentified Flying Object

Регистриран: 08.Август.2005
Локација: Machku Pichku
Статус: Офлајн
Поени: 18535
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај anakin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Ноември.2010 во 20:36
bla bla bla

la paroli od site strani,,, patetika zivaда
SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.

Кон врв
Zeksi71 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 18.Ноември.2009
Статус: Офлајн
Поени: 2391
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Zeksi71 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Ноември.2010 во 02:34
Kjuti kjuti Anakin,

Od patetikata koja se siri od MK mi ide na Mars da se otselam. Ima poedinci na koi nikogas nisto ne im cini, samo e bitno da dojdat ovde ili na nekoe drugo mesto da se isplukaat, ako ima nekogo da izvredjaat itn...

Изменето од Анастеа - 22.Ноември.2010 во 14:15
"Када је неко глуп не можеш му то ни доказати" Душко Радовиќ
Кон врв
marsovec Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 18.Април.2010
Статус: Офлајн
Поени: 3378
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај marsovec Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Ноември.2010 во 08:29
Originally posted by Zeksi71 Zeksi71 напиша:

Kjuti kjuti Anakin,

Od patetikata koja se siri od MK mi ide na Mars da se otselam. Ima poedinci na koi nikogas nisto ne im cini, samo e bitno da dojdat ovde ili na nekoe drugo mesto da se isplukaat, ako ima nekogo da izvredjaat itn...

Mоже да си понесат и гиганстко ЗНАМЕ со себе...за одбележување на Марс...Овде преку вардар и западна Македонија не е ДОЗВОЛЕНО...Патриотизмот го дигаат кај оние кои го имааt...плазење

Изменето од Анастеа - 22.Ноември.2010 во 14:19
СЕ Е КОНЕЧНО САМО ГЛУПОСТА Е БЕСКОНЕЧНА - САМО КАЈ НАС
Кон врв
brza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Февруари.2006
Локација: vidiFOTOupotpis
Статус: Офлајн
Поени: 34534
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај brza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Ноември.2010 во 13:59
...pa ima pravo chovekot.изненадување..koga neshto ne vredi za nishto...se pluka!да
 
...inache ,...i da ima vredno neshto toa 'neshto",
 
...toa e ponishteno od ona ,...ponevrednoto  !не
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 161718
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,453 секунди.