IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > АРХИВА > Историја и политика
  Активни теми Активни теми RSS - Гигантски знамиња за подигање на национална свест
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Гигантски знамиња за подигање на национална свест

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 15161718>
Автор
Порака
marsovec Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 18.Април.2010
Статус: Офлајн
Поени: 3378
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај marsovec Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Ноември.2010 во 20:15
Originally posted by емил емил напиша:

кажи ми смета ли ти кога одиш кон работа и го гледаш знамето како се вее на едно ведро небе и позади знамето се покажува сонцето
 
???
Ми пречи кога под мото или платформа на патриотизам...или бнлагородна акција или идеја ...МЕ КРАДАТ....ТОА МНОГУ...ПРЕМНОГУ МИ ПРЕЧИ...плазењеплазењеплазење.
СЕ Е КОНЕЧНО САМО ГЛУПОСТА Е БЕСКОНЕЧНА - САМО КАЈ НАС
Кон врв
емил Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
зависник идивидовски

Регистриран: 11.Август.2009
Статус: Офлајн
Поени: 85179
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај емил Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Ноември.2010 во 20:21
Originally posted by marsovec marsovec напиша:

Ми пречи кога под мото или платформа на патриотизам...или бнлагородна акција или идеја ...МЕ КРАДАТ....ТОА МНОГУ...ПРЕМНОГУ МИ ПРЕЧИ...плазењеплазењеплазење.
 
 
Знамињата  се ставени од кметот на соответната населба.Независно од која партија е.А и подобро е да стават некое преголемо знаме одколку да се чудиш каде се ти парите од даноците.
Кон врв
anakin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Unidentified Flying Object

Регистриран: 08.Август.2005
Локација: Machku Pichku
Статус: Офлајн
Поени: 18535
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај anakin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Ноември.2010 во 20:24
и подобро е да стават некое преголемо знаме одколку да се чудиш каде се ти парите од даноците.голема%20насмевка
SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.

Кон врв
marsovec Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 18.Април.2010
Статус: Офлајн
Поени: 3378
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај marsovec Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Ноември.2010 во 20:36
Originally posted by емил емил напиша:

Originally posted by marsovec marsovec напиша:

Ми пречи кога под мото или платформа на патриотизам...или бнлагородна акција или идеја ...МЕ КРАДАТ....ТОА МНОГУ...ПРЕМНОГУ МИ ПРЕЧИ...плазењеплазењеплазење.
 
 
Знамињата  се ставени од кметот на соответната населба.Независно од која партија е.А и подобро е да стават некое преголемо знаме одколку да се чудиш каде се ти парите од даноците.
Ова КМЕТОВИТЕ...ги поставуваа Бугарриштана фашистички кога ја окупираа Македонија...Кметови...навистина добри смешки...Но кај нас нема кметови...Феудалци можеби има а и сли8чно на кметови...А има и циркузанти......плазење

Изменето од Анастеа - 22.Ноември.2010 во 13:59
СЕ Е КОНЕЧНО САМО ГЛУПОСТА Е БЕСКОНЕЧНА - САМО КАЈ НАС
Кон врв
емил Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
зависник идивидовски

Регистриран: 11.Август.2009
Статус: Офлајн
Поени: 85179
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај емил Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Ноември.2010 во 20:40
штом мислиш дека бугарштината е виновна да се вејат из Скопје прекрасни македонски знамија значи си далеко од вистината и немаш појма што се случува во градот ти
Кон врв
brza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Февруари.2006
Локација: vidiFOTOupotpis
Статус: Офлајн
Поени: 34534
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај brza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Ноември.2010 во 20:40
samo da vidish , brat , mene od shto mi se povrakja,...i na milioni drugi vo zemjava....
 
ama eve, ochigledno vakvi stvari ne dopiraat do tebe:изненадување
 
Originally posted by Генерал Митре Генерал Митре напиша:

супер работа.Само така ќе ги заборавиш сите гладни, болни без нега, невработени, сите дупки и прљавштини во градот и сите други убавини кои ги гледаш додека се возиш со автобус и сурфаш на бесплатниот интернет.
Уште поубаво ќе биде кога ќе се возиш со двокатните автобуси. Онака поблизу до врвот на јарболот.Потопло..како да си се доближил до сонцето нели?



 
....zatoa , brat, bash me zabole mene i na mnogumina drugi ,..za tvoeto zname i ime,...

..se dodeka postojat vakvi raboti vo tvojava ljubena zemja!да


Изменето од Анастеа - 22.Ноември.2010 во 14:09
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein
Кон врв
емил Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
зависник идивидовски

Регистриран: 11.Август.2009
Статус: Офлајн
Поени: 85179
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај емил Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Ноември.2010 во 20:49
Кога доаѓам во Македонија и до автобуската ,токму спроти албанските населби има огромни македонски знамиња ....и вие пак сте незадоволени.Се што е направено во последниве 3-4 години ви смета ,а не ви смета споменикот на Скендербег каде го гледат сите странци кога влегуваат во главниот ви град....

Изменето од Анастеа - 22.Ноември.2010 во 14:10
Кон врв
brza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Февруари.2006
Локација: vidiFOTOupotpis
Статус: Офлајн
Поени: 34534
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај brza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Ноември.2010 во 20:54
Originally posted by емил емил напиша:

Кога доаѓам во Македонија и до автобуската ,токму спроти албанските населби има огромни македонски знамиња ....и вие пак сте незадоволени.Се што е направено во последниве 3-4 години ви смета ,а не ви смета споменикот на Скендербег каде го гледат сите странци кога влегуваат во главниот ви град....
 

   
 
i ima pravo,...sproti...zatoa shto vnatre vo albanskite naselbi , teshko deka nekoe makedonsko zname ke ja prezivee nokjta!збунетост
 
 
ili nema pojma shto znachi sproti vo makedonskiot jazik,..ili neshto drugo e vo pitanje,....
 



Изменето од Анастеа - 22.Ноември.2010 во 14:11
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein
Кон врв
marsovec Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 18.Април.2010
Статус: Офлајн
Поени: 3378
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај marsovec Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Ноември.2010 во 20:57
Ми пречи брцкање во мојот џеп без МОЕ одобрение и ми пречи кога некојси однадвор...или однатре а однадвор...соли памет за работи кои не се за дискусија...ептен се провидни...Се работи за обичен КРИМИНАЛ затскриен со божемен патриотизам...И будалите го гледаат тоа а и им е јасно...да
СЕ Е КОНЕЧНО САМО ГЛУПОСТА Е БЕСКОНЕЧНА - САМО КАЈ НАС
Кон врв
anakin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Unidentified Flying Object

Регистриран: 08.Август.2005
Локација: Machku Pichku
Статус: Офлајн
Поени: 18535
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај anakin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Ноември.2010 во 02:07
velat deka se potrosija mnogu pari na znaminjata
me interesira kade otidoa istite pari na neznaminjata

изненадување

isto mnogu pari na lavovite
a kade se istite tie pari na nelavovite
.
gledam strasno mnogu pari se strosi na nesta, koi se gledat
tolku mnogu sto glava boli
me interesira kaj idele pari od koi glava boli na nenestata???
изненадување


SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.

Кон врв
brza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Февруари.2006
Локација: vidiFOTOupotpis
Статус: Офлајн
Поени: 34534
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај brza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Ноември.2010 во 19:03
...taka shto...800 000 000 evra se triipol pati !!! pomalku  od,...3 000 000 000  evra!
 
ete taka e mozno !                                                                                                                           
                           
...na tie shto ne im e jasno  kako ....bilo mozno!
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein
Кон врв
anakin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Unidentified Flying Object

Регистриран: 08.Август.2005
Локација: Machku Pichku
Статус: Офлајн
Поени: 18535
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај anakin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Ноември.2010 во 19:04
kako e mozno da nema aracinovo kanalizacija???????

голема%20насмевка dodushe nema ni golemi znaminja\\

mozebi zatoa edno ide so drugo смеење

голема%20насмевка
SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.

Кон врв
brza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Февруари.2006
Локација: vidiFOTOupotpis
Статус: Офлајн
Поени: 34534
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај brza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Ноември.2010 во 19:10
...kanalizacija i ke im napravat...koga -togash ,да
samo ne veruvam deka nekogash tamu i tvoeto zname ke go veesh!смеење
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein
Кон врв
anakin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Unidentified Flying Object

Регистриран: 08.Август.2005
Локација: Machku Pichku
Статус: Офлајн
Поени: 18535
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај anakin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Ноември.2010 во 19:11
za zal da
no toa ne e poradi takvi ko mene
nego poradi takvi ko tebe

SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.

Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 15161718>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,219 секунди.