IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > АРХИВА > Историја и политика
  Активни теми Активни теми RSS - Гигантски знамиња за подигање на национална свест
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Гигантски знамиња за подигање на национална свест

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 1415161718>
Автор
Порака
zagor Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Уникатен песимист

Регистриран: 27.Септември.2007
Локација: Congo
Статус: Офлајн
Поени: 12850
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zagor Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Октомври.2010 во 15:07
.....јас почнав само столбови без знаме да гледам..дали не можат да се договорат КОЕ ЗНАМЕ да го стават?(гол јарбол на раскрсницата кај пластичарската улица)...цел месец нема ништо..
...zagor e ziv,se drugo e laga.
Кон врв
DragancoLeskoec Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 01.Август.2009
Статус: Офлајн
Поени: 984
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај DragancoLeskoec Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Октомври.2010 во 15:15
Знамињата се во ред, знамиња треба да има, има во секоја разумна држава.
Кон врв
zagor Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Уникатен песимист

Регистриран: 27.Септември.2007
Локација: Congo
Статус: Офлајн
Поени: 12850
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zagor Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Октомври.2010 во 15:36
да,ама столбовите(јарболите де..) во Чаир зјаат голи..како громобрани на предавател.
Ке има ли маж во оваа држава(јас се плашам од висина,мене не ме рачунајте..) што ќе се качи и да закачи знаме?...како што некогаш се правело после победата на фронтот.
...zagor e ziv,se drugo e laga.
Кон врв
brza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Февруари.2006
Локација: vidiFOTOupotpis
Статус: Офлајн
Поени: 34534
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај brza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Ноември.2010 во 20:27
...tolku beshe djevata za niv ,znachi...збунетост
 
si lapna nekoj nekoe milionche i ovie zakjutea vekje,...kako ribi !изненадување
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein
Кон врв
marsovec Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 18.Април.2010
Статус: Офлајн
Поени: 3378
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај marsovec Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Ноември.2010 во 20:38
Да не добијат неколку стапа...на онаа територија...на Јанкуловска...во целата контрола на РМ...Туристиве кога ќе се научат на ова знамињава...кога ќе минуваат од Групчин нагоре...ќе си мислат влегле во друга држава...среќа нема пасоши да им бараат...
Инаку за  прибирање на пари и полнење на џеповите има многу начини...јарболиве се само сегмент од глупавоста но и итроштината на КРАДАЧИТЕ...да кажам по скопски АПАШИВЕ...вонземјанинда
СЕ Е КОНЕЧНО САМО ГЛУПОСТА Е БЕСКОНЕЧНА - САМО КАЈ НАС
Кон врв
brza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Февруари.2006
Локација: vidiFOTOupotpis
Статус: Офлајн
Поени: 34534
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај brza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Ноември.2010 во 20:47
....ama i im vredeshe,... da vidish,изненадување
 
 
...nemash pojma kolku mi ja podignaa nacionalnata svest...да
 
...a i na groto drugi...naravno !да
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein
Кон врв
marsovec Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 18.Април.2010
Статус: Офлајн
Поени: 3378
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај marsovec Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Ноември.2010 во 16:25
Ова со подигањево...Дадоа ли отчет и колчку се опарија и колку ЈА ДИГНАА????даплазење
СЕ Е КОНЕЧНО САМО ГЛУПОСТА Е БЕСКОНЕЧНА - САМО КАЈ НАС
Кон врв
brza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Февруари.2006
Локација: vidiFOTOupotpis
Статус: Офлајн
Поени: 34534
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај brza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Ноември.2010 во 16:54
...bogami..i jas se pitam ,..kolku navistina ....mu ja dignaa?!лутина
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein
Кон врв
емил Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
зависник идивидовски

Регистриран: 11.Август.2009
Статус: Офлајн
Поени: 85179
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај емил Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Ноември.2010 во 16:55
убаво е кога се возиш во автобусот и го гледаш родното знаме како се вее на јарболот љубовљубов
Кон врв
Генерал Митре Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
бадајалџија

Регистриран: 19.Ноември.2009
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 646
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Генерал Митре Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Ноември.2010 во 18:29
супер работа.Само така ќе ги заборавиш сите гладни, болни без нега, невработени, сите дупки и прљавштини во градот и сите други убавини кои ги гледаш додека се возиш со автобус и сурфаш на бесплатниот интернет.
Уште поубаво ќе биде кога ќе се возиш со двокатните автобуси. Онака поблизу до врвот на јарболот.Потопло..како да си се доближил до сонцето нели?


Изменето од Генерал Митре - 19.Ноември.2010 во 18:30
Кон врв
емил Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
зависник идивидовски

Регистриран: 11.Август.2009
Статус: Офлајн
Поени: 85179
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај емил Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Ноември.2010 во 18:33
апсолутно
 
секогаш кога го гледам родното знаме да се вее ми станува убаво во душата,а и животот не е толку црн како се обидувате да ни го покажете тука трима форумџии среќа


Изменето од емил - 19.Ноември.2010 во 18:35
Кон врв
marsovec Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 18.Април.2010
Статус: Офлајн
Поени: 3378
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај marsovec Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Ноември.2010 во 19:27
Originally posted by емил емил напиша:

апсолутно
 
секогаш кога го гледам родното знаме да се вее ми станува убаво во душата,а и животот не е толку црн како се обидувате да ни го покажете тука трима форумџии среќа

REPORAKA DA SI KUPIS POVEK'E I DA SI STAVIS, DOMA, NA VLEZOT, VO DVOROT...ZA DA TI GO PODIGNAT patriotizmot...DOKOLKU GO NEMAS...?плазење

СЕ Е КОНЕЧНО САМО ГЛУПОСТА Е БЕСКОНЕЧНА - САМО КАЈ НАС
Кон врв
емил Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
зависник идивидовски

Регистриран: 11.Август.2009
Статус: Офлајн
Поени: 85179
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај емил Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Ноември.2010 во 19:34
кажи ми смета ли ти кога одиш кон работа и го гледаш знамето како се вее на едно ведро небе и позади знамето се покажува сонцето
 
???


Изменето од емил - 19.Ноември.2010 во 19:34
Кон врв
anakin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Unidentified Flying Object

Регистриран: 08.Август.2005
Локација: Machku Pichku
Статус: Офлајн
Поени: 18535
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај anakin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Ноември.2010 во 19:43
Originally posted by емил емил напиша:

апсолутно
 
секогаш кога го гледам родното знаме да се вее ми станува убаво во душата,а и животот не е толку црн како се обидувате да ни го покажете тука трима форумџии среќа



se moli moderatorite da go ostavat ova tolku golemo
oti ova e golema misla na eden bugarin
za koja mu blagodaram i skidam kapa

nekogas si gi mrazam svoite .. gi narekuvam gomnari.. supci.. gnasi.. polikitakti.. prevaranti.. i mi ide zaedno so niv da goram u pekolot , da si prodademe se so e nase, i ime i zeni i deca.. so ne bi koga mozeme da si ja prodavame zemjata na dedovcite

nekogas navistina mi se povrakja...



Изменето од Анастеа - 22.Ноември.2010 во 13:58
SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.

Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 1415161718>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,172 секунди.