IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Уметност , култура и традиција
  Активни теми Активни теми RSS - airbrush
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

airbrush

 Внеси реплика Внеси реплика страница  12>
Автор
Порака
volkswagen Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Знам, комшивка ми е!

Регистриран: 18.Ноември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 4820
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај volkswagen Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Тема: airbrush
    Испратена: 16.Февруари.2009 во 17:02
Dali znaete kade mozam da nabavam AIRBRUSH oprema vo SK? Mi treba itno, a od ko ke go najdam ke ja prodolzime temava so umetnicki dela so airbrush. pozz
Кон врв
kejt-d-grejt Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 05.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 6228
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kejt-d-grejt Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Февруари.2009 во 18:09

volkswagen, браво за идејава

airbrush е модерна техника на сликање со помош на некој вид пиштол поврзан со компресор за воздух, кој овозможува прецизно нанесување на бојата во совршено танок и рамномерен слој.
После сликањето на истиот начин се нанесува и слој лак.
Најинтересни се сликите кои се боени со металик бои.
 
Ако сакаш да си типац и да си во шема, засучи ракавите и освежи си го моторот или колата со некоја wow ванземаљска слика.
Додуша, на оваа финта многу повеќе другарите твои ќе паднат на газ, отколку женските, ама... не%20знам
 
 
Кон врв
kejt-d-grejt Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 05.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 6228
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kejt-d-grejt Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Февруари.2009 во 18:19
Кон врв
МАРШАЛ Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
ГРОБАР ДО ГРОБА

Регистриран: 06.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 44396
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај МАРШАЛ Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Февруари.2009 во 18:23
Кон врв
МАРШАЛ Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
ГРОБАР ДО ГРОБА

Регистриран: 06.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 44396
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај МАРШАЛ Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Февруари.2009 во 18:24
Кон врв
МАРШАЛ Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
ГРОБАР ДО ГРОБА

Регистриран: 06.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 44396
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај МАРШАЛ Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Февруари.2009 во 18:26
Кон врв
volkswagen Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Знам, комшивка ми е!

Регистриран: 18.Ноември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 4820
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај volkswagen Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Февруари.2009 во 14:42
aman luge pomagjte, kaj da najdam airbrush set vo sk...itno e epten
Кон врв
kocko Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 26.Јуни.2007
Статус: Офлајн
Поени: 420
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kocko Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Февруари.2009 во 15:30
koga ke najdes vo sk , pisi!
Кон врв
volkswagen Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Знам, комшивка ми е!

Регистриран: 18.Ноември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 4820
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај volkswagen Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Февруари.2009 во 15:56
da ne znae nekoj kaj e pretstavnistvoto na SATA JET????
Кон врв
charbonell Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 24.Февруари.2009
Статус: Офлајн
Поени: 3
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај charbonell Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Февруари.2009 во 10:38
јас веќе доста време се занимавам со техниката кај нас наречена АЕРОГРАФ те AIRBRUSH И сакам да кажам дека не толку на ниво како што е во западните земји а во скопје аерограф во слободна продажба нема,а на некои места има како за сликраски материјали ама тие се на ниво на детски играчки отколку за професионална работа јас имам два модели и тоа купени еден од шведска за 200 еу другиот за 50 еу од бугарија едниот е за деликатно сликање а другото за големи површини.Професионален аерограф со добри особини се продава на приватно за најмалку 50- 100 еу
за слики се обидов да ставам дел од мојата работа ама незнам каде има таква опција бидејќи сум нов на форумов..
поздрав
Кон врв
volkswagen Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Знам, комшивка ми е!

Регистриран: 18.Ноември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 4820
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај volkswagen Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Февруари.2009 во 10:55
charbonell, prvo da ti posakam dobredojde na forumov i prijaten prestoj...se nadevam deka ke mozes da mi pomognes okolu aerograf tehnikata posto sakam da pocnam da se zanimavam so toa za sega amaterski, a ponatamu i profesionalno. Za pocetok sakam da te prasam od kade mozam od BG ( ili od drugive sosedni drzavi) da nabavam novo aparat4e za cena od okolku 50-70 evra. Odnapred blagodaram!

P.s. Za da postavis sliki pritisni na prethodniot post na ODGOVORI i vo menito ke najdes kopce so fotoaparat, ke, go vnesis linkot kade sto ti e slikata i zavrsena rabota. pozz
Кон врв
charbonell Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 24.Февруари.2009
Статус: Офлајн
Поени: 3
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај charbonell Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Февруари.2009 во 14:23
http://www.hi5.com/friend/photos/displayMyPhoto.do?photoId=1573332401&albumId=181220929&ownerId=196127213
 


еве една слика од мојата работа се надевам можете да ја видите од мојот профил..
инаку ке се распрашам каде можам да ти најдам за брзо квалитетен и ке ве контактирам..:)
но искрено во Солун во ARTIME имаш добри аерографи ако можеш да најдеш каталог ги има да ги видиш цената им е 80 па нагоре според мене се подобри далеку од бугарските..и се многу добри за почетници.


Изменето од kejt-d-grejt - 26.Февруари.2009 во 18:59
Кон врв
volkswagen Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Знам, комшивка ми е!

Регистриран: 18.Ноември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 4820
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај volkswagen Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Февруари.2009 во 18:57
kazi mi so marka e solidna, i kakva da baram
Кон врв
charbonell Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 24.Февруари.2009
Статус: Офлајн
Поени: 3
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај charbonell Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Февруари.2009 во 09:54
па имаш многу модели.сепак ако си почетник не се замарај каков модел е туку барај без игла колку да се научиш како и на кој начин функционира па потоа ке биде неопходно да си набавиш аерограф со игла кој е професионален,рака на срце можеш и сега да си набавиш со игла(внатрешен механизам на распрскување)ама учењето ке иде потешко еве ти некои модели без игла
-BD-128P Dual Action Siphon Feed Airbrush
-D-138 Basic Single-Action Airbrush Set
а од моделите со игла има мноогу добри ама тешко се наоѓаат во соседните земји така да најбитно да ебило каков модел со игла ама да биде во можност за мали детали (тоа ке ти објасни продавачот)
еве ти модели со игла
- BD-206 Multi-Purpose Precision Single-Action Gravity Feed Airbrus
- BD-208 High Detail Dual-Action Gravity Feed Airbrush
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  12>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,109 секунди.