IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Македонија и Свет > Право
  Активни теми Активни теми RSS - Закон за бракови помеѓу хомосексуалци?
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Закон за бракови помеѓу хомосексуалци?

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 151617
Автор
Порака
Alekxandar Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 10.Јули.2012
Статус: Офлајн
Поени: 1029
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Alekxandar Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Јули.2015 во 07:53
Имам неколку Израелци со кои долги години се допишуваме,а се запознав преку нет и стварно немам зборови за луѓето.Многу интересни,пријатни...едуцирани,а пред тоа имав некое мислење дека се многу затворени и посветени на традицијата.Исто како што и тие имаа некоја друга претстава за нас. Од нив дознав дека геј пропагандата е и таму навлезена,а новите генерации им се "Last in space" како и секаде...
Пријателката се вика Сара,да не ти опишувам како изгледа зашо имам наплив на безобразни идеи и она вика дека сега во Израел повеке жените одат во војна оти мажите биле за фини работи ....хаахахаа
Кон врв
Mazak Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 24.Мај.2015
Локација: YesImSupercool
Статус: Офлајн
Поени: 629
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Mazak Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Јули.2015 во 03:28
Ма, нездрава работа е тоа...овие гејевите се сите до еден СТРЕЈТОФОБИ, затоа и имаат такви луди идеи.
“Be content with what you have. You have enough to live a happy life.”
Кон врв
Messenger Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор

Vo ovoj svet, no ne od ovoj svet

Регистриран: 21.Април.2006
Статус: Офлајн
Поени: 18208
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Messenger Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Јуни.2017 во 15:01
Truth needs no laws to support it. Throughout history only lies and liars have resorted to the courts to enforce adherence to dogma.
Кон врв
ekszi88 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
In Love

Регистриран: 10.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 7007
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ekszi88 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Март.2019 во 20:36
Ние уште не можеме да донесеме закон за антидискриминација за лгбти+ лицата, а не па бракови. Далеку сме од тоа. Баш пред некој ден/недела беше кога се зборува за да се внесе сексуална ориентација и родов идентитет во законот за антидискриминација, и ете ти ги некои невладини побогу не знам од каде зборуваат како не смее да се дозволат бракови и посвојување на деца во Македонија. Сериозно? Bitch, we are still at the f**king basic sh*t. 
Never apologize for being sensitive or emotional. Let this be a sign that you've got a big heart aren't afraid to let others see it. Showing your emotions is a sign of strength!!
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 151617
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,156 секунди.