IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > АРХИВА > Забава, разно, игри, интима
  Активни теми Активни теми RSS - SLENG на Евросонг
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

SLENG на Евросонг

 Внеси реплика Внеси реплика страница  123>
Автор
Порака
E... Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 19.Ноември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 28
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај E... Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Тема: SLENG на Евросонг
    Испратена: 06.Февруари.2009 во 00:43
Охридската група Сленг деновиве ја достави конечната снимка на својата песна Генгста оро, со која ќе настапи на националниот Евросонг, до одговорните во МРТВ.
Генгста оро авторски ја потпишуваат Даниел Јовески (музика) и Кирил Марин (текст). За сценската интерпретација на темата Генгста оро и оргиналност на самата идеја, на сцената во Универзална ќе бидат задолжени четворицата изведувачи: Cerber (Климент Србиноски), Urban Minds (Наум Размоски и Горан Гулески) и Кирил Марин, кои ќе бидат подржани од двајца статисти заради збогатување на сценскиот настап. Тоа се Јован Куциноски и Бојан Трајчески.


Кон врв
ZoraNaSlobodata Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 03.Јуни.2008
Статус: Офлајн
Поени: 3392
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ZoraNaSlobodata Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Февруари.2009 во 11:34
Интересно,ќе ги слушнеме.
За нея ние живеемъ,за нея ние мремъ!
Кон врв
MaLe4kA* Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 18.Август.2006
Статус: Офлајн
Поени: 48
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај MaLe4kA* Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Февруари.2009 во 08:37
Zakon.среќа
http://schphotography.deviantart.com
Кон врв
MaLe4kA* Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 18.Август.2006
Статус: Офлајн
Поени: 48
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај MaLe4kA* Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Февруари.2009 во 08:39
Генгста оро – дефинитивно најмакедонска песна на националниот Евросонг

Охридската група Сленг деновиве ја достави конечната снимка на својата песна Генгста оро, со која ќе настапи на националниот Евросонг, до одговорните во МРТВ.

Генгста оро авторски ја потпишуваат Даниел Јовески (музика) и Кирил Марин (текст). За сценската интерпретација на темата Генгста оро и оргиналност на самата идеја, на сцената во Универзална ќе бидат задолжени четворицата изведувачи: Cerber (Климент Србиноски), Urban Minds (Наум Размоски и Горан Гулески) и Кирил Марин, кои ќе бидат подржани од двајца статисти заради збогатување на сценскиот настап. Тоа се Јован Куциноски и Бојан Трајчески.

Сигурно многу луѓе се прашуваат зошто името на песната е токму Генгста оро, па еве накратко да објасниме – вели авторот на музиката Даниел Јовески (фото 2), и дополнува: Сакавме песната да биде најмакедоска што до сега е пратена за Избор за песна на Евровизија. Затоа ќе докажеме дека песната и со македонски народни инструменти измиксани во модерен ритам (Gangsta style) ќе биде во светски тренд...
http://schphotography.deviantart.com
Кон врв
Lithium Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 01.Декември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 9407
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Lithium Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Февруари.2009 во 20:56
Да, ја слушнав песнава, и уште ова фалеше [:-&]
Па нормално, кога со се` испробаа оваква песна им остана на крај да пратат
You think you are perfect? Well, try walking on water...
Кон врв
Eli Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Ноември.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1968
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Eli Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Февруари.2009 во 14:23
Iskreno pesnava mi deluva tolku prosta,smesna..nema niso ubavo u nea..a i glasot na toj sto pee..ja stvarno ne znam koja im e celta na deckive so pesnava ali aj..moe mislenje
Човекот секогаш треба да остане човек,без разлика со што се бави и каков успех има..
Кон врв
Анастеа Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПИПИ долгиот чорап

Регистриран: 07.Април.2008
Статус: Офлајн
Поени: 35441
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Анастеа Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Февруари.2009 во 14:55
Карикатурасмеење барем според рефренот...
Кон врв
Andjelina Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Miss High Hill’s

Регистриран: 07.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 14129
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Andjelina Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Февруари.2009 во 15:01
ми личи на заебанција...кој ќе знае...жирито има толку префинет вкус,можеби сељачкава песна е добитна комбинацијазадоволство
Никогаш не научив дали е подобро да носиш патики или штикли кога ќе тргнеш во потрага по делот од душата кој ти недостасува

Кон врв
Анастеа Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПИПИ долгиот чорап

Регистриран: 07.Април.2008
Статус: Офлајн
Поени: 35441
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Анастеа Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Февруари.2009 во 15:02
Ништо не е чудно, кога е во прашање Евросонгот...
Кога можевме XXL да ги пратиме, зошто не би и овиесмеење
Кон врв
maestro13 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 20.Јуни.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 428
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај maestro13 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Февруари.2009 во 23:05
Според рефренот ми личи како лоша, баш да го слушнам цело и тоа чудо.
Кон врв
Legenda883 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 28.Јануари.2009
Статус: Офлајн
Поени: 701
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Legenda883 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Февруари.2009 во 07:44
Originally posted by Andjelina Andjelina напиша:

ми личи на заебанција...кој ќе знае...жирито има толку префинет вкус,можеби сељачкава песна е добитна комбинацијазадоволство
 
Da, i mene taka mi zvuchi i navisitna mi e smeshna vo shtosen smisol. Muzikata mi e interesena, barem kolku shto slushnav od refrenot.  Megutoa sepak, seriozno bi razmislila dali bi ja izbrala za predstavnik.  голема%20насмевка
 
A za "vkusot" na EU zhirito, i predhodno bea nepredvidlivi ama koga pred nekoja godina pobedi taa "rok-grupata" shto bea oblecheni kako gjavoli a pak pesnata zvucheshe kako na laichki band shto trenira vo garazha i namerno gi pushta zvuchnicite glasno za da go nevira komshijata - gi oborija site rekordi na "vkus".  Taka da mozhe se palat na loshi iznenaduvanja. голема%20насмевка
 
 
Кон врв
Gabriela_S Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Февруари.2008
Локација: On the stone
Статус: Офлајн
Поени: 21943
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Gabriela_S Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Февруари.2009 во 08:21
ck
Кон врв
E... Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 19.Ноември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 28
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај E... Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Февруари.2009 во 21:08

Si zedovme treto mesto ... pak e uspeh!!! Golem!!!
Кон врв
lilica Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 29.Август.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 548
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај lilica Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Февруари.2009 во 15:08
Каква држава,таква и песната. Скроена достојно да не претстави.Одличен текст!СУПЕР!Само напред наши!Последно место ви е сигурно, за погоре ..... може ќе упали,а?
Кој бара ќе најде.
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  123>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,398 секунди.