IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Спорт > Кошарка и ракомет
  Активни теми Активни теми RSS - Ракометарките бесни на Владата
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Ракометарките бесни на Владата

 Внеси реплика Внеси реплика
Автор
Порака
One_lovE Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Ветеринарка

Регистриран: 10.Декември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 124
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај One_lovE Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Тема: Ракометарките бесни на Владата
    Испратена: 04.Февруари.2009 во 21:55
Репрезентативките ги мачи впечатокот дека остана заборавено и недоволно вреднувано нивното седмо место на Европскиот шампионат. Сметаат дека заслужуваат повеќе од ветената колективна награда која и онака се уште не им е исплатена.

„Причината за овој прес со женската ракометна репрезентација е иритирачката одлука на Владата за доделување на награда на машките репрезентативци за успешниот настап на Светското првенство, за нивното залагање, за подигање на националниот дух. Притоа, заборавајќи дека некој друг, не толку далеку, исто така успеа да го подигне националниот дух, исто така го остави своето срце, душа и тело на теренот, за боите на оваа држава, за националниот дрес, за постигнување на висок резултат“, изјави Владимир Глигоров, селектор на женската репрезентација.


„Нека не го забораваат нашиот успех, а посебно Владата и државата за која ние секоја поединечно го дадовме максимумот за државата, а не за клубот. Значи таа која што треба нас да ни го честита тоа, ние немаме приеми ни кај премиерот, ни кај претседателот пред да почне Европското, а камоли после тој успех нас да ни рече: Еве ви девојки по едно бонбонче, браво што така достојно ја претставивте државата. Тука е нашиот револт значи секоја чест за мажите, да не се осетат сега дека ние ги напаѓаме, но каде е нашиот успех“, рече револтирано Драгана Пецевска.

„Би сакала да прашам, има едни изјави, машките се бореа со срце. Тогаш со што се боревме ние за да освоиме седмо место? Многу сме разочарани и не знаеме каде да најдеме мотив понатаму за да постигнеме поголеми резултати“, заклучи Јулија Портјанко.

Јас потолно се согласувам со девојките, со право се бунат.Хаос, срамота е ова што се случува во врска со женската ракометна репрезентација.
Затоа што нашите спортисти се наша гордост.
Ако некој се сеќава оваа приказна се повторува. Истото беше и со Кометал кога изгубија во финалето во 2005 од данскиот Шлагелсе. Сепак беа втори во Европа и тоа е за респект и тогаш беа девојките изреволтирани од односот на високите органи кои не покажаа ни грам поддршка и благодарност за тоа што тие го остварија на Европскиот Шампионат.
Само напред девојки, Македонија е со вас!

Кон врв
mrzla Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
натурална девојка

Регистриран: 14.Мај.2008
Статус: Офлајн
Поени: 13330
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mrzla Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Февруари.2009 во 01:32
зошто тогаш не се побунија дека им е малку
Кон врв
LouWeed Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
I AM THE KING OF ROCK&ROLL

Регистриран: 28.Мај.2005
Статус: Офлајн
Поени: 13012
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај LouWeed Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Февруари.2009 во 08:58
sami se krivi, koj odi vo kladilnica da se oblozuva protiv samiot sebe si.......
Кон врв
butel2 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 26.Јули.2005
Статус: Офлајн
Поени: 4138
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај butel2 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Февруари.2009 во 16:04
Originally posted by mrzla mrzla напиша:

зошто тогаш не се побунија дека им е малку


malku? pa tie ne dobija nisto , nitu gi povikaa na priem ,

arsinot za site treba da e ist
Кон врв
mrzla Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
натурална девојка

Регистриран: 14.Мај.2008
Статус: Офлајн
Поени: 13330
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mrzla Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Февруари.2009 во 16:44
како ништо..............?
екипата доби околу 30 000 евра да се поделат на сите
Кон врв
butel2 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 26.Јули.2005
Статус: Офлајн
Поени: 4138
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај butel2 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Февруари.2009 во 10:40
da, samo sto uste ne gi dobile...
Кон врв
Martina_3 Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 04.Декември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 41
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Martina_3 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Март.2009 во 15:56
so pravo se luti ,koga vo ovaa drzava nikoj ne obrnauva vnimanie na sportot nikoj ne se interesira bezveze
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,152 секунди.