IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Мистерии и астрологија
  Активни теми Активни теми RSS - Како се штитите од малери?
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Како се штитите од малери?

 Внеси реплика Внеси реплика страница  123 11>
Автор
Порака
ПодВодно Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 09.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 7391
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ПодВодно Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Тема: Како се штитите од малери?
    Испратена: 02.Февруари.2009 во 01:12

Постои тема отворена од почитуваниот Збунет „Колку често ве бие малер?“.

Оваа тема, пак, е потрага по „превентива“ како да се спречи наместо да се лечи.

Заборавете го сега Марфи и неговите закони.

Што правите за да се заштитите од малер кога се работи за нешто што ви е важно (испит, деловен состанок, романтичен судар , спортски натпревар)?

И, што покажува искуството? Дејствува ли превентивата?

Кон врв
zabegan Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Другарот на Мона Лиза

Регистриран: 06.Април.2007
Статус: Офлајн
Поени: 9774
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zabegan Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Февруари.2009 во 01:13
не постои такво нешто како малер, малерот ние сами си го создаваме 
размисли пред да напишеш глупост
Кон врв
ПодВодно Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 09.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 7391
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ПодВодно Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Февруари.2009 во 01:17


а-ха, ти тоа од искуство тврдиш или од дома те учеа така?

на пр. мене баба ми ми велеше „сине, кога одиш на важно место - прво со десната нога напред“   
Кон врв
Anthony Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 3379
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Anthony Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Февруари.2009 во 08:37
Oblekuvam majca i gakji naopaku, i chorapi isto taka, ponataamy si povtoruvam tri pati vo sebe "koj urochi -k*r ov ochi", ponatamu popljukuvam tri pati , chukam tri pati vo drvo, se pomestuvam od mesto, ako crna machka pomine - vrtam za 180stepeni i ne pominuvam ,vo kraen sluchaj odam po bajachki....
It’s nice to be important....it’s   important to be nice!
Кон врв
OUST Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 13.Јануари.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 6653
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај OUST Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Февруари.2009 во 08:45
Originally posted by filmadzijka filmadzijka напиша:



а-ха, ти тоа од искуство тврдиш или од дома те учеа така?

на пр. мене баба ми ми велеше „сине, кога одиш на важно место - прво со десната нога напред“   


Тоа „со десна нога напред“ е суеверие кое е останато од постарите генерации и широко прифатено од сите нас. Кога бев како помал бев суеверен и често знае да се вратам неколку чекори назад ако ми го помине патот црна мачка или како што кажа ти, да влезам со десна нога кога одам на важно место. Сега веќе не правам ништо од тоа. Баш кога бев да го полагам последниот испит ми помина црна мачка пред нозе и не се вратив Уствари може мачката е крива што ми го одложија испитот
Кон врв
maria_magdalena Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
trouble seeker

Регистриран: 25.Октомври.2007
Статус: Офлајн
Поени: 8706
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај maria_magdalena Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Февруари.2009 во 10:07
Ќе се прекрстам трипати, обавезно носам сино окце на привезок заедно со крст и полумесец со ѕвезда, потоа ќе ми истурат зад мене чаша вода да ми тргне, па тргнувам со десна нога, но ако сретнам малер комшија обавезно се враќам и процедурата оди од почеток.
МИСЛИТЕ СЕ ОСЛОБОДЕНИ ОД ДАНОК.
Кон врв
zbunet Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Претседник Зеленковски

Регистриран: 24.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 15549
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zbunet Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Февруари.2009 во 10:39
Obicno za da mi trgne so nekoe zensko ja pocituvam procedurata sto znaci prvo pocinjame so krevet, a po nekolku meseci ja pustam da ide vo kujna...doduse niedna ne ni pobarala obratno zatoa sto ja pocituvaat tradicijata...
Кон врв
La Ninja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
She Hulk

Регистриран: 13.Јуни.2006
Статус: Офлајн
Поени: 1605
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај La Ninja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Февруари.2009 во 10:41
toa e sveta tradicija zbunet смеење
Ne sum pijan, samo lezam na zemja i se raduvam....
Кон врв
ПодВодно Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 09.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 7391
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ПодВодно Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Февруари.2009 во 10:49


ова вака испаѓа дека темата е за Мистерии и астрологија. јас заштитата од малери повеќе ја гледам како психичка подготовка за да се соочиме со некој битен момент - ослободување од товарот на мислата „а што ако нешто тргне наопаку“. многу од украсите што ги носиме, потковици, окцето, (полу)скапоцени камења во основа се талисмани .
Кон врв
fragola Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 02.Февруари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 3829
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај fragola Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Февруари.2009 во 10:51
Nauciv se pobrzo da gi prepoznavam i potoa se pocesto nemam slobodno vreme za niv
I get enough exercise...just pushing my luck.
Кон врв
zbunet Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Претседник Зеленковски

Регистриран: 24.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 15549
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zbunet Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Февруари.2009 во 10:51
Za sreka pred se treba si zakacis nesto sto visi
Кон врв
ПодВодно Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 09.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 7391
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ПодВодно Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Февруари.2009 во 10:56
Originally posted by zbunet zbunet напиша:

Obicno za da mi trgne so nekoe zensko ja pocituvam procedurata sto znaci prvo pocinjame so krevet, a po nekolku meseci ja pustam da ide vo kujna...doduse niedna ne ni pobarala obratno zatoa sto ja pocituvaat tradicijata...




ако почнела со приправничкиот стаж во кујна сигурно ќе испливал цел малер на површина: скршени чаши, загорени тенџериња, прекипено млеко ...

значи, сексот е најдобра заштита од малери

Кон врв
dejanpp Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Април.2008
Статус: Офлајн
Поени: 893
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај dejanpp Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Февруари.2009 во 10:57
PA  NEGLEDAM  STO  IMA  TUKA  DA  SE  FILOZOFIRA  ILI   DA  SE  UPOTREBUVAAT  PSIHOLOSKI  TAKTIKI  KOI  SE  POZNATI  NAUCNO  PSIHOLOSKI  ZASTO  TOA  GO  UPOTREBUVAAT  SAMO  LUJDZE  STO  VERUVAAT  VO  MALERI  A  TOA  SE  NEKOI  MISTICNI"  LUJDZE
 
   inaku  i  mene  mi  se  slucuva  od  nekoi  lica  da  pocustvuvam  taka  nesto  negativno  no  jas  niv  ne  gi  vikam  maleri  nego   avtomatski  se  potsecam   na  lice  slicno  na  toa  koe   vo  minatoto  mi  predizvikalo  da  se  custvuvam  loso  pa  posle  sleduva  verskiot  proces  pokajanie  so  pomos  na  koju  se  otkazuvam od  takva  sredba- davam vetuvaujne  deka  nema  da  stapam  vo  kontakt  povtorno  so  lice  kako  nego.i  veruvajte  pokajanieto  e   psiholoska  izmena  pa  povejke  takvi  lica  nema  da  vi  pravat  maler.
Кон врв
Legenda883 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 28.Јануари.2009
Статус: Офлајн
Поени: 701
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Legenda883 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Февруари.2009 во 10:57
Ednostavno, gi izbegavam lugjeto shto "mi mirisaat na maler".
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  123 11>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,180 секунди.