IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Забава > Музика
  Активни теми Активни теми RSS - Акорди од песни за гитара
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Акорди од песни за гитара

 Внеси реплика Внеси реплика страница  12>
Автор
Порака
stivshot Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 10.Март.2008
Статус: Офлајн
Поени: 26
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај stivshot Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Тема: Акорди од песни за гитара
    Испратена: 27.Септември.2008 во 17:19
Zdravo! Moze li da mi kaze nekoj kade na koj sajt da najdam akordi(podsvirnuvam gitara vo slobodno vreme) ili pak ako ima nekoj nesto da isprati.Fala odnapred........


Изменето од anastea - 04.Февруари.2009 во 01:00
Кон врв
Анастеа Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПИПИ долгиот чорап

Регистриран: 07.Април.2008
Статус: Офлајн
Поени: 35441
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Анастеа Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Септември.2008 во 00:08
Можеш да пробаш овде, во следните теми:

http://forum.idividi.com.mk/forum_posts.asp?TID=6510&PN=1
http://forum.idividi.com.mk/forum_posts.asp?TID=6512&PN=1
http://forum.idividi.com.mk/forum_posts.asp?TID=9424&PN=1

Имаш овде стари македонски забавни и народни песни, како и ноти за класична гитара...
Повели... можеби ќе најдеш она што бараш...
Поздрав...
Кон врв
WhizKid Кликни и види ги опциите
Група
Група


Регистриран: 13.Јуни.2008
Статус: Офлајн
Поени: 82
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај WhizKid Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Септември.2008 во 16:26
Чукни во дрво - Леб и Сол

G D C G G D C G G Amol C D G   Х 2
реф: C G C G C G D D

-----------------------------

Сите твои слики - Ареа
(> - доле, < - горе)

>>< ><> <<> <<><
Dmol B   F   C

------------------------------

Усни на усни - Тоше

Amol F E Amol C C Dmol E Dmol E Dmol E Dmol E A E
реф: A D A    X 2 Fismol D E A    X 2

-------------------------------

Сонце во твојте руси коси - Тоше

Amol Amol F E Dmol E Amol Amol C C Dmol Dmol Amol F E E
---------------------||-------------------------- F A E
реф: A' D' E A A   X 2   D D A D A D A E E A
Кон врв
ZoraNaSlobodata Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 03.Јуни.2008
Статус: Офлајн
Поени: 3392
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ZoraNaSlobodata Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Јануари.2009 во 22:45
Ете јас ќе побарам мала консултација,случајно некој да не има ноти/акорди за народната македонска песна Со маки сум се родила,малце ме бунат некои делови и се нервирам .
Молам ако некој музичар знае да ми одговори .
За нея ние живеемъ,за нея ние мремъ!
Кон врв
Black_girl Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Beauty in Darkness

Регистриран: 12.Август.2008
Статус: Офлајн
Поени: 174
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Black_girl Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 31.Јануари.2009 во 14:17
Оооо, свириш на гитара?
Кон врв
ZoraNaSlobodata Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 03.Јуни.2008
Статус: Офлајн
Поени: 3392
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ZoraNaSlobodata Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 31.Јануари.2009 во 14:24
Да
За нея ние живеемъ,за нея ние мремъ!
Кон врв
Black_girl Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Beauty in Darkness

Регистриран: 12.Август.2008
Статус: Офлајн
Поени: 174
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Black_girl Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 31.Јануари.2009 во 18:57
Originally posted by ZoraNaSlobodata ZoraNaSlobodata напиша:

Да


Најс, јас пред месец-два почнав малку
Кон врв
Pentakostalec Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 11.Јули.2008
Статус: Офлајн
Поени: 583
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Pentakostalec Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Февруари.2009 во 06:02
Ajde da vidam so sakas moze i mozebi da sredime eve jas ne sum po rockot ama se potrodiv da napravam edna instrumentalka onaka samo so gitar4e,piano i bubljevi slusni i kazi so mislis{moze mnogu po jako da se sredi voa e onaka ko na sala:D}

http://rapidshare.com/files/192768573/Rock_Instrumental_Produced_By_PentakOstalec.mp3.html
Одете мегу сите народи и создавајте од нив мој ученици крштевајки ги во името на Таткото, Синот и Светиот Дух
Кон врв
ZoraNaSlobodata Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 03.Јуни.2008
Статус: Офлајн
Поени: 3392
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ZoraNaSlobodata Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Февруари.2009 во 12:05
Со што го направи ова,со тоа што го имаш линковано во твојата тема? Инаку интересно е само што повеќе ме потсеќа на некоја ориентална музика   
За нея ние живеемъ,за нея ние мремъ!
Кон врв
Pentakostalec Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 11.Јули.2008
Статус: Офлајн
Поени: 583
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Pentakostalec Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Февруари.2009 во 13:44
Ne Brat treba da znaes da sviris a jas po sluh go mavnav rock neam pojma bas
a za tipot Rap/Crunk/Hip Hip/Arabian Style sum ekspert.

Fruty Loops 7 brat go koristat megju najdobrite producenti baraj na net kje vidis.

Изменето од Pentakostalec - 02.Февруари.2009 во 13:44
Одете мегу сите народи и создавајте од нив мој ученици крштевајки ги во името на Таткото, Синот и Светиот Дух
Кон врв
ZoraNaSlobodata Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 03.Јуни.2008
Статус: Офлајн
Поени: 3392
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ZoraNaSlobodata Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Февруари.2009 во 18:48
Имам слушнато за неа,закон била.Јас користев Cubase на времето,препрофесионална беше за мене.

Изменето од ZoraNaSlobodata - 02.Февруари.2009 во 18:48
За нея ние живеемъ,за нея ние мремъ!
Кон врв
anakin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Unidentified Flying Object

Регистриран: 08.Август.2005
Локација: Machku Pichku
Статус: Офлајн
Поени: 18535
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај anakin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Февруари.2009 во 16:15
i jaz znam da sviram
no na edna zica
mi ide dobro голема%20насмевка
sekogas se cudev so kje im se 6


Изменето од anakin - 03.Февруари.2009 во 16:16
SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.

Кон врв
ZoraNaSlobodata Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 03.Јуни.2008
Статус: Офлајн
Поени: 3392
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ZoraNaSlobodata Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Февруари.2009 во 17:24
За нея ние живеемъ,за нея ние мремъ!
Кон врв
anakin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Unidentified Flying Object

Регистриран: 08.Август.2005
Локација: Machku Pichku
Статус: Офлајн
Поени: 18535
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај anakin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Февруари.2009 во 21:04
зоро кази ми ти
како се свирит това C4sus, нешо ми мути памет
SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.

Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  12>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,188 секунди.