IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Интима > Љубов
  Активни теми Активни теми RSS - Дали ги контролирате вашите емоции?!
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Дали ги контролирате вашите емоции?!

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 34567 14>
Автор
Порака
Spirit Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 20.Јануари.2009
Статус: Офлајн
Поени: 1610
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Spirit Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Февруари.2009 во 15:40
замисли никој да не може да си ги контролира ,кое лудило би било :)
Кон врв
Enigma Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 11.Април.2008
Статус: Офлајн
Поени: 9984
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Enigma Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Февруари.2009 во 19:38
ne,retko nekogash vo odredeni situacii,koga smetam i deka nemora da gi pokazam emociite a toa smetam ako licnosta ili mojot sogovornik ne e zasluzen da znae za mojata srekja ili taga,vo sprotivno ne gi krijam emociite i smetam deka ne treba da se krijat
Mojata dusha ne e pateka,da minesh i da zaminesh,mojata dusha ne e kamin da se zgreesh i da zaminesh,mojata dusha e bozji hram-vleguvash i ostanuvash tamu
Кон врв
anelija l Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 10.Јануари.2009
Статус: Офлајн
Поени: 609
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај anelija l Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Февруари.2009 во 00:18
bi sakala no nemozam,mi izdavat
Кон врв
kejt-d-grejt Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 05.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 6228
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kejt-d-grejt Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Февруари.2009 во 16:11
не, и неќам да ги контролирам.
јас сум една од среќните што ги има среќа
некои ги немаат.
Кон врв
lotus flower Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 08.Септември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 6937
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај lotus flower Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Февруари.2009 во 16:36
Stepenot na kontrola na moite emocii(nezavisno dali se pozitivni ili negativni) zavisi od okolnostite i licnosta so koja sum vo kontakt..na nekoj luge koi smetam deka ne zasluzuvaat ne gi ni pokazuvam moite emocii,imam samo edna neutralna nasmevkaсреќаi smisleno scenario kako da gi trgnam od vrat.
No sekogas postoi stepen na kontrola,duri i koga nekoja licnost mi e mnogu bliska i mnogu draga...ponekogas postojat momenti koga treba da gi zastitime od nekoj raboti,ili za da dostigneme nekoj vozviseni emocii,ili ne e vistinsko vreme za prezentacija na svojata sustina, pa mora privremeno da gi potisneme svoite cuvstva...mislam deka kristalno kontrolirana emotivnost so bliski i dragi luge e toa pravotoголема%20насмевка
~Live the life you love, love the life you live~
Кон врв
nelson Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
НАИВЕН НА МАЈКА

Регистриран: 11.Октомври.2008
Статус: Офлајн
Поени: 6313
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај nelson Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Февруари.2009 во 12:47
vo glavnom da!ne kogas i poveke nego sto treba...od kontrolata imaam zaboraeno kako e toa da bidis bez kontrola! a sakam da probam kako e...ama ne odi....se naprajv kamen crn...намигнување
Zeleo bih da te, vezanih ociju, prepoznajem u hiljadama.Ala bih se napipao!
Кон врв
becenevem Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Септември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 2108
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај becenevem Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Февруари.2009 во 15:04
neeeee, sekogas drug gi kontrolira
Кон врв
zverka_ Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 11.Декември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 6604
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zverka_ Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Февруари.2009 во 16:50
Ponekoga znam da se kontroliram,ponekogas ne....Se zavisi od toa koj gi predizvikuva tie emocii,bez razlika dali se pozitivni ili negativni.
Кон врв
ANITA11 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 04.Јануари.2009
Статус: Офлајн
Поени: 21488
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ANITA11 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Февруари.2009 во 20:53
ponekogas ne
Кон врв
bijonse1 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
bella Madonna

Регистриран: 14.Јануари.2009
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 16521
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај bijonse1 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Февруари.2009 во 21:32
Pa sigurno .......eve imam kontrolna tabla !!!
Кон врв
Zdravko81 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 24.Февруари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 1689
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Zdravko81 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Февруари.2009 во 23:28
Samo ponekogash inaku teshko moze da kontroliram neshto vistinsko
Луѓето имаат избор, но важно е да се држат до тој избор
Кон врв
Klapsomun Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 03.Јануари.2009
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 2050
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Klapsomun Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Март.2009 во 21:22
Nemozam da gi kontroliram ako me rcnat vo momentot ke kazam mnogu raboti i sto mislam i sto ne mislam a posle ke mi bide krivo i kako i site maski ke si se isplaceme malce i toa e toa
Кон врв
LEZITE MISHEVI Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 23.Февруари.2009
Статус: Офлајн
Поени: 16
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај LEZITE MISHEVI Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Март.2009 во 22:11
a shto bea toa emocii.?:)
Кон врв
nelson Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
НАИВЕН НА МАЈКА

Регистриран: 11.Октомври.2008
Статус: Офлајн
Поени: 6313
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај nelson Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Март.2009 во 22:11
voglavnom da...
Zeleo bih da te, vezanih ociju, prepoznajem u hiljadama.Ala bih se napipao!
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 34567 14>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,265 секунди.