IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Забава > Ноќен живот
  Активни теми Активни теми RSS - Club Event Updater
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Club Event Updater

 Внеси реплика Внеси реплика страница  123 6>
Автор
Порака
Flix Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Клабинг

Регистриран: 14.Септември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 9229
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Flix Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Тема: Club Event Updater
    Испратена: 28.Јануари.2009 во 20:11
Мислам дека нема тема од ваков тип .

Значи тука ќе ставаме извесзтувања за сите настани, журки што ќе се случуваат во наредниот период, во Македонија и блиските соседни земји.

Еве јас ќе почнам.
-------------------------------------------------------------------------------------

 •31. Jануари Сабота   KiNK  (Monumantal, Leba Zel Maar Teen)

club Retox (Skopje, MK)
06. Фебруари  Петок Darren Emerson

club Colosseum  (Skopje, MK)

---------------------------------------------------------------------------


31. Јануари Сабота Djuma Soundsystem

club Chervilo (Sofia, BG)
31. Јануари  Benny Benassi

 Yalta club (Sofia, BG)
06. Фебруари  петок  UMEK, Matthew Hoag


club Escape (Sofia, BG)

-----------------------------------------------------------------------------------

31. Јануари сабота  Dino Psaras  Xperiment & Intellect DJs

X-Lagoom (Belgrade, SRB)
  
Кон врв
BisernA Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 27.Јули.2008
Статус: Офлајн
Поени: 4662
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај BisernA Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Јануари.2009 во 22:06
добар предлог Флипси мислам да ја поставам темата стики, за да ни биде при рака
Кон врв
Flix Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Клабинг

Регистриран: 14.Септември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 9229
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Flix Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Јануари.2009 во 00:33
Се надевам ќе се најди и ќе се трудам да ставам почесто што како има намигнување
Кон врв
Flix Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Клабинг

Регистриран: 14.Септември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 9229
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Flix Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Февруари.2009 во 18:16
21. Фебруари Сабота  (скопски Саем) Карта во пред продажба 300 ден.

Talamasca (live & DJ set) голема%20насмевкаголема%20насмевка


Bushava Azbuka, Navigator, SatelliteКон врв
Flix Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Клабинг

Регистриран: 14.Септември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 9229
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Flix Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Февруари.2009 во 16:28
27 ноември Петок

Марк Brown

Colosseum club


голема%20насмевка
Кон врв
LouWeed Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
I AM THE KING OF ROCK&ROLL

Регистриран: 28.Мај.2005
Статус: Офлајн
Поени: 13012
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај LouWeed Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Февруари.2009 во 11:15
Кон врв
Flix Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Клабинг

Регистриран: 14.Септември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 9229
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Flix Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Март.2009 во 14:42
20.March
Friday

Roger Sanchez

venue: Yalta club (Sofia, BG)

start: 23:00

__________________________________________________


20.March
Friday

Gadjo

venue: Colosseum club (Skopje, MK)

start: 23:00Изменето од Flix - 19.Март.2009 во 14:43
Кон врв
La Ninja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
She Hulk

Регистриран: 13.Јуни.2006
Статус: Офлајн
Поени: 1605
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај La Ninja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Март.2009 во 09:05
Imase edna vakva tema koga bev moderator ovde..ali nekako slabo idese pa zatoa vise ja nema голема%20насмевкаголема%20насмевкаголема%20насмевка


11 April, Sabota od 21 oo h. FIST vo CASTRO
Ne sum pijan, samo lezam na zemja i se raduvam....
Кон врв
Flix Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Клабинг

Регистриран: 14.Септември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 9229
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Flix Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Април.2009 во 13:05

Кон врв
Flix Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Клабинг

Регистриран: 14.Септември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 9229
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Flix Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Април.2009 во 14:29
И оваа сабота :) во софиа
 


Или наредната недела во солун the master Армин Van Buuren голема%20насмевкаголема%20насмевка
Кон врв
Flix Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Клабинг

Регистриран: 14.Септември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 9229
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Flix Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Мај.2009 во 01:04
22.May
Friday
k*rd Maverick

Colosseum club (Skopje, MK)
 
27.May
Wednesday
Oliver Huntemann
Intellect
URBANfest vol.2
Ultra (Open air) (Tetovo, MK)


15.May
Friday
Tocadisco
DJ Mag
Yalta club (Sofia, BG)


09.May
Saturday
David Guetta

Beogradska Arena (Belgrade, SRB)

Кон врв
La Ninja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
She Hulk

Регистриран: 13.Јуни.2006
Статус: Офлајн
Поени: 1605
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај La Ninja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Мај.2009 во 21:24

Рокабили панк во "Кастро"

Американскиот рокабили панк бенд "Ал анд д Блек Кетс" вечерва ќе настапта во клубот "Кастро" во Скопје.Концертот е закажан за о 21,часот, цената на влезниците е 300 денари.
"Ал енд д Блек Кетс" се бенд од Мичинген кој вторпат гостуваат во Македонија. Организаторите "Кастро" и музичката продавница "Максимум рокенрол" ги најавуваат како бенд со енергија далеку поекспресивна отколку онаа што своевремено ја нудеа нивните славни ментори.

Ne sum pijan, samo lezam na zemja i se raduvam....
Кон врв
La Ninja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
She Hulk

Регистриран: 13.Јуни.2006
Статус: Офлајн
Поени: 1605
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај La Ninja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Мај.2009 во 21:33

ВЕЧЕРВА ВО УНИВЕРЗАЛНАТА САЛА

Мексиканската дива Лила Даунс го отвора "Офф-фест"

Прекрасниот вокал на Мексиканката Лила Даунс, вечерва во 21 ч. во Универзална сала го отвора осмото издание на фестивалот "Офф-фест". Даунс настапува придружена од седумчлен состав и како дел од светската промотивна турнеја на нејзиниот нов албум "Истреси" (Схаке Ањаѕ), издаден во септември минатата година.
Лила Даунс за македонската публика, веројатно, најмногу е позната по тоа што го позајмува својот вокал за неколку композиции на филмот "Фрида", меѓу кои е и за Оскар номинираната "Запали во сино" (Бурн Ит Блуе). Од 1994 досега издава 9 критички одлично оценети албуми, а средбата со џез-пијанистот Пол Коен, денес нејзин сопруг и уметнички директор, е пресвртница за глобална кариера во која џезот на Коен и исклучително емотивниот и традиционален стил на Даунс резултираат со албуми кои $ донесоа глобално признание и турнеи насекаде низ светот.
Влезницата за вечерашниот настап на Лила Даунс чини 500 денари.
Следно на програмата на"Офф-фест" е проекцијата на документарниот филм "Пети Смит: Сонот за живот" утре во 20 ч. во Кинотека на Македонија.
Ne sum pijan, samo lezam na zemja i se raduvam....
Кон врв
Flix Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Клабинг

Регистриран: 14.Септември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 9229
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Flix Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Јуни.2009 во 14:37


Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  123 6>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,172 секунди.