IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Забава > Филм
  Активни теми Активни теми RSS - Нешто интересно
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Нешто интересно

 Внеси реплика Внеси реплика
Автор
Порака
IQ Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Darling

Регистриран: 11.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 12382
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај IQ Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Тема: Нешто интересно
    Испратена: 28.Јануари.2009 во 02:19
klik tuka, interesno e,za filmovi se raboti http://www.i-am-bored.com/bored_link.cfm?link_id=34767

[URL=http://g.imageshack.us/g.php?h=521&i=00001awbzx1.jpg][IMG]http://img521.imageshack.us/img521/
Кон врв
Eli Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Ноември.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1968
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Eli Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Јануари.2009 во 15:16
Ejj bravo..od kaj go iskopa bas e jako..pogodiv nekolku repliki..
Човекот секогаш треба да остане човек,без разлика со што се бави и каков успех има..
Кон врв
IQ Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Darling

Регистриран: 11.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 12382
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај IQ Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Јануари.2009 во 16:43
kolku? jas 5 samo

[URL=http://g.imageshack.us/g.php?h=521&i=00001awbzx1.jpg][IMG]http://img521.imageshack.us/img521/
Кон врв
Eli Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Ноември.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1968
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Eli Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Јануари.2009 во 19:18
Ja 3 beter..
Човекот секогаш треба да остане човек,без разлика со што се бави и каков успех има..
Кон врв
Evenstar Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Вечен оптимист

Регистриран: 09.Јули.2007
Статус: Офлајн
Поени: 3388
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Evenstar Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Јануари.2009 во 19:37
јас 4
It is our choices who show what we truly are, far more than our abilities.
Кон врв
Предраг Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 24.Јуни.2009
Статус: Офлајн
Поени: 224
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Предраг Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Јули.2009 во 13:44
Стара е страницава,но сепак,добро изработена.Има многу интересни стварки...
Кон врв
gonzo Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Мачкозил

Регистриран: 04.Декември.2008
Локација: У дневну
Статус: Офлајн
Поени: 3137
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај gonzo Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Октомври.2011 во 00:34


Ubavo objasneto...газење%20од%20смеење
You have the right to remain silent. Anything you say will be misquoted, then used against you.
Кон врв
*moon* Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 7657
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај *moon* Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Октомври.2011 во 00:35
Originally posted by gonzo gonzo напиша:Ubavo objasneto...газење%20од%20смеење

duri i poveke od toa !
Ако го победиш моментот ти си најсилниот човек на светот
Кон врв
Орка Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Август.2008
Статус: Офлајн
Поени: 44574
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Орка Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Јуни.2014 во 23:20
Кон врв
Zelenikovo Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 16.Јуни.2018
Статус: Офлајн
Поени: 809
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Zelenikovo Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Септември.2018 во 20:56

револуционерно силување на македонската јавност со филмски предреферендумски спин преку едноставна агитпроп техника https://en.wikipedia.org/wiki/Appeal_to_fear

се работи за инстант контроверзно наградениот илм на Јани Бојаџи кој гостувајќи денес на Алфа (yt реприза сигурно утре [1]) беше прилично неуверлив во однос заканите кои му биле испратени

https://alfa.mk/режисерот-на-ругање-на-христа-доби/

можеби Чоекот немал абер дека му сместиле, веројатно ко струмичанец полесно го легнале на брашно, ко што вели супер брзо да се сними и постпродукциски склепа филмот, за да на време да стигне за во Канада да прими супер чудна награда, а сето тоа да се поклопи во очи кампањата за галиматијас референдум, иако грците се озбилни кога велат дека дури и ваква еутаназија на АСНОМ за нив е малку та чинам дури и на мала врата да го спинуваат тука како конечно позитивен просто пак таму нема да помине, ксенофобијата нивна е поголема и од најпстрактното полтронство на локалните политички елити тука!

незнам само зошто толку малоумно се спинува дека ако не се одродиме може да ни се случи пак 2001-ва, а всушност и 2001-ва еше резултат бидејќи не бевме спремни да се самоукинеме, а сега пак дури имало спремни политичари тоа да го форсираат та дури и да го фалсификуваат, доколку опозицијата не се согласи да излезе на референдум бидејќи е заобиколена и во однос изборната комисија но и во однос преговорите апропо ци-за дилот, факт е дека нема ризикуваат отанизираните ваква прилика та и ќе го фалсификуваат референдумот, за што сигурно имаат и план б и план ц, се' само да одработат полесна верзија во однос танизирачкиот притисок кој сега е истерат со пуч софтпавериски а при евентуален ропаднат обид ќе го тераат сигурно хардпаверски, за што пак треба да ни е внатрешно поздравна честитка наградениов билм на ЈБкој треба да стори билмез гласачи од неопределените сограѓани!

интересно навистина е провокативно да се снимат зорт сцени во вакви околности, замислете тоа да го стори албански режисер аква галама ќе се крене меѓу македонците, каква и двосмислена порака да имало во вакви околности, но дефакто реакцијата на албанците е смешна та и дефинитивно е очигледно дека е фиар то апиал спин на струмиченцанци! нека ми извини Јани Боаџи но може само добро го извозеле, но воопшто не е случаен тајмингот, слично ко и со Исцелител ...
Кон врв
Zelenikovo Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 16.Јуни.2018
Статус: Офлајн
Поени: 809
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Zelenikovo Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Ноември.2018 во 05:30

не е фер да го рипнам тука потребно непотребното табање на ЈаниБ кое го истерав во нишката Агитпроп но за да биде поинтерно за оние кои ќе налетаат на горниов коментар еве продолжеток на аберот во повеќе варијанти

http://forum.idividi.com.mk/forum_posts.asp?TID=27894&PID=3131688#3131688

она што пак ме потсети пак на муабетов се вика филмска продукциа и потпродукција, знаете можеби и најдобро сценарио да има некој во рака ем најдобар режисер ако нема спонзори тнко да излезе нешто од долгометражен абер, значи сите со својот интерес, особено ако во прашање е добра забава за публиката дали, зар не живеат сите во 'седмата' уметност за тоа, хм донекаде кој како, бидејќи блокбастерски може да налетате на супер скап проект кој никому не му се исплател нит во свое време а не пак потоа, пр. хадсон хок [1] кој единствено од спунт на македонец може да му биде интересен во однос Македонската Историја и како и зошто некои нејзинините три дела ги грабал преку испомош од србинка бугар и грк, е сега кој е македонецот во филмот, го нема, со него го снимале истата година терминатор 2 [2] нејсе, првиот предочен филм би го посочил како идеална аналогија (колку истиот и да ет шкарт) дека во реалност исто така тајните служни и нивните мецени ем на овие нивните аги си тераат сценарио со Македонија веќе неколку века во континуитет, само за среќа србинката пред 70 години ја распродале, та македонецот кренал тро глава улетувајќи им од едно во друго сценарио, правејќи им тро бучК*риш, а посреди цела збрка, енес се обидуваат и него и сите наоколу да ги дефокусираат те со шаренило те со спиндерела абдаллук преку мал милион начини та дури и ефтини шортои во тој контекст ко оној на ЈаниБ, онака културна за ич пари сега неда ја приграбат туку од окални шиткачи на поклон да си го добијат пак третиот и последен дел кој не ет во нивни раце, нели преку закупените шиткачи ко актери влевајќиви страв дека ако не е така ќе го прекршеле сами од спунт та ќе било дамбетер, но аирилија и на вашиот памет и на нивниот ако наседнувате на таквите спинови, ццелта е преку Страв налик шок&ејв агитпроп да ве натераат сами да се самоодречете одсебе бидејќи така најлесно и ќе им угодите и понатака со светото да си поигруваат, кој би рекол и во самото нивно сценарио наопку се ет превртено заменети се многу суштини и поенти а единствено фокусот е на идејата дека Македонија никогаш е смее да биде повторно Обединета освен акомистата не е потчинеташто паке возможно само ако ве нема како Македонци како тоа поубо да го изведат него преку фрлање евроатлански моркови на крај да ве натераат сами да си го удрите стапот одглава, но Слободна Волја и ваша работа, и оп кај една третина од граѓаните им понминала фората но тоа е неуставно, а знаејќи ја каузалноста за тоа, та пополека има продолжение на сценариото во кое се надеваат дека од спунт при следните претседателски избори ќе потрча некој нивни пион Народ да гласа а така и да им ја парафира нивнатанујдурма за повторно и конечно дефрагментирање на Македонија и Македонците, но што е тука е СЛАВА БОГУ ЗА СЕ' наше е да траеме и трпиме во исто време чудејќи се колку само се трудат да спинуваат римските внуци бесконечно како би си ги ресетирале своите пагански стравови, при што бидејќи муабетот каузално етмогледало сета нивна самоизмама конечно нив од глава ќе им се удри, само треба НИЕ да не се вознемируваме и си дозволиме Благодатно да се ресетираме преку омраза и гнев, а што е возможно само доколку сме Воцрковени секоја Чест на оние кои се, бидејќи без нив сета останата земна слава пари и похоти се прав и пепел, што мислите зошто најсочен хедонизам ет истурен сред Православие, просто бидејќи единствен бедем на Човештвото во моментов е токму Тој, а како најлесно истиот да се сруши ако не преку разврат ненаситност и рамнодушност, иако одвреме навреме сместуваат да се лизнеме на чалам за полесно да си ресетираме Божја Сила која ет на нас ... затоа кој сака да се бори фокусот нека му ет кон оние аги во поднебесието кои како марионетимси ги играат тука доле оние кои слинат по минливите земни работи и појави, но дека е лесно Чоек да одолее не ет, особено не доколку си дозволи и малку луфта та да задреме, од лично искуство тоа наликува како Алпинист сред стаза на порозна карпа да почне карпесто диво цвеќе да собира, кажете ми која логика и каков аир од тоа, цвеќе на врвот во секој случај има во изобилие а попат екстра ризик за по некој свет убаина а од тоа на крај може да бидне голем зијан, не само за оној кој заглаил посреди туку и останатите на тоа јаже закачени, заради што убо е што има одвреме навреме некој да се развика и размафта да ве дефокусира од попатните фатаморгани, за пак Чоек да се фокусира на она што е битно, само на крај ако го утналмтајминг и го фатило невреме на врвот кузнај ако не гром сигурно хипотермија ќе го здрви, затоа треба и отпојќе свест дека за се' треба спремност како секој ден да му е на Човек последен притоа тежнеејќи кон Вечен Мир наместо амбис, што пак без ука и помош од Бога не е возможно та топло му препорачувам на секој еден иден алпинист штом тргнеш на тој пат не се врти назад, а доколкј се соблазниш и потслезиш не се задржувај долго таму доле во мочуриштето на заборавот, секогаш Срцето да ти биде кон Горе свртено ...
Кон врв
Zelenikovo Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 16.Јуни.2018
Статус: Офлајн
Поени: 809
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Zelenikovo Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Октомври.2019 во 03:54

еден вид вртење назад е налетување на неслучајни случајности особено кога тие се во даден континиум на околности, пример вечерва по незнам кој пат го гледам ЕОС т.е. енеми оф д стејт, во кој филм во сцената во кафеот на Брил додека екс-разузнавачот го декодира видеото и открива удбашкиот ум зад убиството на конгресниот спикер та срчнувајќи го фототипно налетува на инфо кој е и на датум кога е роден 09.11.1940 (7-ма минута од видеово) и оп почнуваат прашања да фрчат во мокот аха кога беше снимен филмов девеести, хм кога режисерот скина конци и дали не бил поупатен во одредени подфилмои воопшто, инкредибли смарт ор инкредибли ступид да им се исмева така фораџиско уметнички, што вели на крај во описот на видеото од линкот > The brave new world of ubiquitous surveillance described by Gene Hackman precedes the justifications of the post 9/11-Patriot Act era. т.е. виш ју вер хир каде и дадилката е извозена од системот и без да знае што е најтрагично, неретко тоа се ближните, познаниците, колегите, конечно удбашана сестрано се обидуваат да имаат тотал кинчрол нали смит во матриксот, само што забораваат дека смито&корупција подрака тоа и баш не оит подмачкано, просто се јавува идеолошки вакум кој пак многу веројатно ќе немаат против и еугеничарски та и трансхуманистички да го пополнат како би оствариле некаква безбедносна утопија, битно за постов пак да напоменам ето откако сум се дефокусирал пак од политика и геополитика и оп вакви гачки ме враќаат во форма на непотребна денгуба! особен склет за оној кој се одважил да им скубнува на стапиците за души во овој свет ...
Кон врв
Zelenikovo Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 16.Јуни.2018
Статус: Офлајн
Поени: 809
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Zelenikovo Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Април.2020 во 10:59

од скоро имаме нов колективен материјал за МеденаЗемја2 (веројатно со предпродукциско име РЅМ РеденаЅемјаМаштеинца) при што на лагер веќе има цвик-кадри од камерано за во продолжението од документарецо за Цвикот Во Македонија ... prashanje e samo dali e rezhisjori se spremni da se nafatat da klepaat scenarioto a i montazheri da miksaat kitapo ... секоја Чест за Братот што излегол сред кафезо во кој ги подзадржале додека ги потсместат некаде, но изгледа забоараваме дека кога е вондредна состојба единствен ага е Полција, па поарно ќе било од Протест да излезе надвор од автобусот за да се стрча некој од чуварите и застане сетне со раширени нозе до Шоферо и воспотави Ред и Поредок, што конечно и во секоја околност е неопходно доколку таму некаде знаеш дека гo има, него ли во свои раце правда да си земе Чоек, з’ш незнаеш дали тој некој пушач кој е, дали не му се заканил со по некое селфи на Шоферо дека или ќе се пуши или ќе му ја прави фората следен пат кога ќе се селфуе, а Шофер нормал ќе си рече ајт само не ми ги гибај Патници, иако паметно би било да можеа да захефтаат бар третина автобус со најлон одзади и оние кои си забораиле апчината во авионо а цигарите им останале во чорапи да си се потсмират за краток, но како кога во денешниве Автобуси нема чамчиња пардон џамчиња, а нема ни Шофер најлон на готвс бидејќи вакво нешто еднаш во милениум се случува, но ќе било уште покинематоградска фора да излезе од Протест колегата камерман пред Автобус наместо да се објаснува внатре в кафезот, вистина од каде знаеш како ќе реагира пушачот, воопшто дали и потоа нема да бидеш во ист Хотел подолго сонего та пробемот да се развлече, но кузнај Јас што би напраил, сигурно ако не смеам да излезам од автобусо та ќе се качам нанего чим за таква акробација не се спремни пушајла сопатниците ... навистина што би било кога би било ако од ова навистина се стори продолжение на Медена Земја, налик еее си испустивме селата та сега наместо на Којни или во Кочии да шетаме, мораме со Коли и автобуси да скиткаме, хм, но што би била замена за Авионо, Воз логично, арно ама и таму денес немаме Џамчиња па пак бељата фората шемата наместо културно на Џамче набрзинка да испафкаш нервозата - мислам оние кои си ја пушат од немајкаде попаметни начини на справување со стрес, но сме сакале модернизам по све страни, па свикнувајте или менувајте ако не на арпаџик Изворни комбиннации тогај на бруталистички ко во СРМа времиња ...

ако видам поубо И Ова Е Божја Промисла за да разбереме дека со лесно враќање назад нема, односно Мора Да Си Хардкор до болка за да од модернизмот и зацртаната глобалистичка патологија да се одвратиш, што јас за миг го препознав и во Медена Земја дека може да има склет последици та макар и од спунт кадровски во однос потенцијални идни Рурални Реемигранти кои виа тие Кадри уште попотенцијално моѓе да се демотивираат за Враќање на Корените ... мислам, посекако Оној кој сака насело да се Врати на Дедоина Огниште или в Пештера нема да двои какви услови има таму, но ако некако некој ти предочил Ехехеј Не Е То Урда Две Банки, ех навистина може и да се пишманиш! муабетов за оние кои не ме контаат ќе го дофтасаат (ако сакаат) преку следниот центриран линк, а паметно е да си стават и розеви очила кога ме читаат бидејќи нит сум сеирџија ниту пак чаламџија туку аберџија ...

http://forum.idividi.com.mk/forum_posts.asp?TID=27473&KW=Медена+Земја&PID=3152665#3152665Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,297 секунди.