IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Здравје > Исхрана и кулинарство
  Активни теми Активни теми RSS - Какво масло за јадење употребувате?
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Какво масло за јадење употребувате?

 Внеси реплика Внеси реплика страница  12>
Автор
Порака
polzavce Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 14.Октомври.2008
Локација: Angola
Статус: Офлајн
Поени: 1325
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај polzavce Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Тема: Какво масло за јадење употребувате?
    Испратена: 28.Јануари.2009 во 00:34

Јасна е темата.

сончогледово, маслиново, ленено, тиквино итн.......
Кон врв
polzavce Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 14.Октомври.2008
Локација: Angola
Статус: Офлајн
Поени: 1325
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај polzavce Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Јануари.2009 во 00:36

Јас за готвење- маслиново рафинирано

за салати- маслиново ладно цедено

Пред некој ден купив од виталија масло од ленено семе. Уф колку ми е грозно. Тоа не се јаде....бљак, бљак, бљак...Си упропасив една салата и морав да ја фрлам па ми беше криво за зеленчукот......а и за парите зашто скапо е.....
Кон врв
butel2 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 26.Јули.2005
Статус: Офлајн
Поени: 4138
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај butel2 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Јануари.2009 во 09:23
za salati maslinovo ladno cedeno, za gotvenje , nekogas od pcenka, nekogas rastitelno, obicno Floriol
Кон врв
Valerija Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 105588
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Valerija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Јануари.2009 во 11:32
Brilijant najchesto..
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!
Кон врв
Glenn Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Тата-Мата

Регистриран: 14.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 3166
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Glenn Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Јануари.2009 во 14:33
За месо, јајца пржење и такви некои ствари сончогледово,
маслиново масло за салати, за риба, кога печам месо во рерна, за пица зачинето масло, за готвење некои др, поделикатни јадења путер.
Користам и растително масло, кога како есто сончогледово.
Beauty fades, dumb is forever
Кон врв
DAC23 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 20.Декември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 357
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај DAC23 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Јануари.2009 во 18:58
ladno cedeno iscedeno od prirodata a nekogas jas sam go cedam so goli racimojot sograganin zan mitrev go preporacuva fila iscedeno od prirodata steta sto ne moze da vidi da dojde na forumov mala reklama de nie stipjanite mora da se drzime
Кон врв
Majkl Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 20.Јуни.2008
Статус: Офлајн
Поени: 3019
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Majkl Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Јануари.2009 во 21:14
ladno cedeno, ama koga przam togas rafinirano. Ladno cedenoto ne podnesuva pojaki termicki obrabotki.
Кон врв
Eli Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Ноември.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1968
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Eli Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Јануари.2009 во 11:05
Najcesto maslinovo koristam..
Човекот секогаш треба да остане човек,без разлика со што се бави и каков успех има..
Кон врв
THEPRINCESS Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 29.Декември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 4676
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај THEPRINCESS Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 31.Јануари.2009 во 17:13
epa ne znam mama prae rucek, ja ne se zamaram,mislam deka Kristal se vika zejtinot so go koriste
Кон врв
BisernA Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 27.Јули.2008
Статус: Офлајн
Поени: 4662
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај BisernA Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 31.Јануари.2009 во 18:02
маслиново е бљак во манџи... тоа ти иде повеќе само за салата...

а за полжавче... лененото е многу здраво... ама е многу одбивно
Кон врв
polzavce Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 14.Октомври.2008
Локација: Angola
Статус: Офлајн
Поени: 1325
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај polzavce Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 31.Јануари.2009 во 19:01

Бисерна ако го јадеш лененото дај кажи жити се како, со што?

Премногу е јако.........дури и за мене.......
Кон врв
La Ninja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
She Hulk

Регистриран: 13.Јуни.2006
Статус: Офлајн
Поени: 1605
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај La Ninja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 31.Јануари.2009 во 19:15
od susam mi e top
Ne sum pijan, samo lezam na zemja i se raduvam....
Кон врв
BisernA Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 27.Јули.2008
Статус: Офлајн
Поени: 4662
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај BisernA Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 31.Јануари.2009 во 20:11
мене лененото ми го препишаа од вита диет клубот... една лажичка на сабајле со голема чаша сок од лимон... без шеќер нормално...

многу е здраво, јас се чувствував некако не знам... олеснето, поздраво... само е претерано одбивно... и престанав по месец дена

совет, ако решиш да го пиеш... замижи и пред да голтнеш напи се и од лимонот... за да не го осетиш
Кон врв
Eli Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Ноември.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1968
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Eli Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Февруари.2009 во 21:46
Originally posted by BisernA BisernA напиша:

маслиново е бљак во манџи... тоа ти иде повеќе само за салата...

а за полжавче... лененото е многу здраво... ама е многу одбивно


Da zatoa za vo mandzi ima posebno maslinovo,a za salati si e posebno..iako u salati e definitivno poubavo
Човекот секогаш треба да остане човек,без разлика со што се бави и каков успех има..
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  12>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,265 секунди.