IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Интима > Семејство
  Активни теми Активни теми RSS - Разлики меѓу децата
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Разлики меѓу децата

 Внеси реплика Внеси реплика страница  123>
Автор
Порака
chuchuliga Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Мај.2006
Статус: Офлајн
Поени: 893
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај chuchuliga Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Тема: Разлики меѓу децата
    Испратена: 26.Јануари.2009 во 17:54

Ајде, тест на искреност: дали правите разлики меѓу децата? Дали ги воспитувате на ист начин? Дали правите разлика меѓу машкото и девојчето? Дали девојчето мора да ја одменува мама додека синчето си игра play station? Или поминаа тие времиња? Или и двајцата имаат и вршат исти задачи дома?

Кон врв
IQ Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Darling

Регистриран: 11.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 12382
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај IQ Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Јануари.2009 во 19:23
kaj povekjeto sho gi znam sincheto igra playstation a kerkata tresi tepisoni
nekoi za srekja, se ponapredni i gi teraat i mashkoto i zenskoto dete podednakvo da bidat odgovorni za red po doma, chistota i slichni domashni obvrski... isto taka dosta chesto i DVETE se ligavi i ne rabotat nishto po doma a dobivaat se sho ke posakaat.

prati go student vo drug grad i ke stane poodgovoren i posvesen za nekoi raboti, a mazite za promena ke nauchat i po nekoe jadenje da zgotvat a ne se da chekaat od nekoj drug da im napravi

[URL=http://g.imageshack.us/g.php?h=521&i=00001awbzx1.jpg][IMG]http://img521.imageshack.us/img521/
Кон врв
Гостин Кликни и види ги опциите
Гостин
Гостин
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Гостин Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Јануари.2009 во 00:07
МОИТЕ СЕ МАЛИ ДА СЕ КАЖЕ ...
КОГА СТАНУВА ЗБОР ЗА ОБВРСКИТЕ ОКОЛУ СПРЕМАЊЕ ПО ДОМА, ПОДЕДНАКВО ГИ ТРЕТИРАМ И ДВЕТЕ.
ГИ ВОСПИТУВАМ `СЛИЧНО` БИДЕЈЌИ ГОЛЕМОТО Е МАШКО А МАЛОТО ЖЕНСКО...
`СЛИЧНО` БИДЕЈЌИ СЕПАК ТРЕБА ДА СЕ ИМА НЕКОЈА РАЗЛИКА ВО ОДНЕСУВАЊЕТО, МАШКО-ЖЕНСКО, ТОЈ ДА СТАНЕ МАЖ , А ТАА ЖЕНА...


"IQ" ИАКО СЕ МАЛИ НЕ СЕ ЛИГАВИ, И НЕ ДОБИВААТ СЕ ШТО ЌЕ ПОСАКААТ ... СЕ ЗНАЕ КАЈ МЕНЕ ШТО МОЖЕ, А ШТО НЕ

СОВЕТ ЗА ДРУГИТЕ ... КОЛКУ И ДА ВИ СЕ МИЛИ, А НАЈМИЛИ СЕ ОД СЕ И СЕШТО, ЗА НИВНО ДОБРО САМО ЦВРСТА РАКА ... НЕ МИСЛЕВ НА ЌОТЕК, ЦВРСТ СТАВ И НЕПОПУСТЛИВОСТ
Кон врв
ANITA11 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 04.Јануари.2009
Статус: Офлајн
Поени: 21488
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ANITA11 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Јануари.2009 во 19:06
isti mi se i dvete deca ...zasega razgaleni
Кон врв
kiki_kiki Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 21.Декември.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1267
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kiki_kiki Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Јануари.2009 во 19:24
не ги гали многу ке ти се качат главата

Изменето од kiki_kiki - 28.Јануари.2009 во 19:24
Кон врв
mrzla Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
натурална девојка

Регистриран: 14.Мај.2008
Статус: Офлајн
Поени: 13330
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mrzla Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Јануари.2009 во 20:37
многу мразам лигави и невоспитани деца....
па затоа и мислам дека ќе бидам лоша и строга мајка
Кон врв
ZoraNaSlobodata Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 03.Јуни.2008
Статус: Офлајн
Поени: 3392
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ZoraNaSlobodata Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Јануари.2009 во 20:43
Originally posted by chuchuliga chuchuliga напиша:

<FONT face="Georgia, Times New Roman, Times, serif" size=2>Ајде, тест на искреност: дали правите разлики меѓу децата? Дали ги воспитувате на ист начин? Дали правите разлика меѓу машкото и девојчето? Дали девојчето мора да ја одменува мама додека синчето си игра play station? Или поминаа тие времиња? Или и двајцата имаат и вршат исти задачи дома?




Мајка ми не прави никаква разлика меѓу нас,затоа и јас и сестра ми со прст не мрдаме низ дома .

Инаку многу нејќам родители кои ги делат своите деца
За нея ние живеемъ,за нея ние мремъ!
Кон врв
Delicia Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
*dream catcher*

Регистриран: 20.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 10984
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Delicia Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Јануари.2009 во 09:05
Originally posted by chuchuliga chuchuliga напиша:

Ајде, тест на искреност: дали правите разлики меѓу децата? Дали ги воспитувате на ист начин? Дали правите разлика меѓу машкото и девојчето? Дали девојчето мора да ја одменува мама додека синчето си игра play station? Или поминаа тие времиња? Или и двајцата имаат и вршат исти задачи дома?

 
.....Zosto bi bila potrebna iskrenost za da se kaze deka nemoze da se odnesuvame istoзбунетост
....Normalno e deka ne mozeme da se odnesuvame isto sprema decata,zato sto sekoe dete si ima svoj karakter.....No bazata na vospituvanjeto e ista.....
 
....Vo mojov sluçaj ,nemam zensko ,no  moite sinovi se vospitani deka nema zenska ,maska rabotaсреќа....i mozam da kazem deka sum gorda za toa ,zatoa sto za nivni godini se sposobni da" funkcioniraat"sami .....среќа
......
...It just takes a second to realize how wrong you are, about... everything...
Кон врв
МАРШАЛ Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
ГРОБАР ДО ГРОБА

Регистриран: 06.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 44396
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај МАРШАЛ Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Јануари.2009 во 09:09
ne se site prsti na rakata isti ..... no site bolat podednakvo koga kje se preseces ....... ne velam deka nema ... mozebi ima roditeli koi pravat razlika pomedju decata ... no togas se nametnuva drugo prasanje ..... dali decata zasluzuvaat takvi roditeli i dali tie roditeli zasluzuvaat deca  ............

Изменето од miroslav_g8 - 29.Јануари.2009 во 09:10
Кон врв
ana marija Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
UBAJNA

Регистриран: 05.Септември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 12244
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ana marija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Јануари.2009 во 09:22
jas imam dve kerki i iako se razlika vo godinite
no podednakvo gi tretiram dvete nema galenje shto
ednata e pogolema od drugata ili obratno........dvete podednakvoсреќа
GIVE ME GIVE ME JUST A LITTLE SMILE
Кон врв
ZeZnAtA Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Power

Регистриран: 26.Мај.2007
Статус: Офлајн
Поени: 19172
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ZeZnAtA Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Јануари.2009 во 09:36
Originally posted by miroslav_g8 miroslav_g8 напиша:

ne se site prsti na rakata isti ..... no site bolat podednakvo koga kje se preseces ....... ne velam deka nema ... mozebi ima roditeli koi pravat razlika pomedju decata ... no togas se nametnuva drugo prasanje ..... dali decata zasluzuvaat takvi roditeli i dali tie roditeli zasluzuvaat deca  ............


не%20вреден
Љубовта владее без меч и врзува без јаже!
Кон врв
Zlatnik Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 23.Август.2005
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 2605
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Zlatnik Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Јануари.2009 во 12:27
Originally posted by chuchuliga chuchuliga напиша:

Ајде, тест на искреност: дали правите разлики меѓу децата? Дали ги воспитувате на ист начин? Дали правите разлика меѓу машкото и девојчето? Дали девојчето мора да ја одменува мама додека синчето си игра play station? Или поминаа тие времиња? Или и двајцата имаат и вршат исти задачи дома?

Додека жена ми прави ручек, јас гледам Discovery science, ќерка ми (16) ги пегла алиштата, а син ми (13,5) оди на некој сајт по астрономија. Но, кога јас цепам дрва, син ми ги носи на спрат, ќерка ми го „окупира“ компјутерот, а женчето моељубов гледа „Храна и вино“ (За да го затвори кругов).плазењесмеење
Како што гледате, јас правам разлика меѓу децата!намигнувањеголема%20насмевка

Неоттуѓиво е правото на секој поединец да живее во својата заблуда!
Кон врв
karamandi Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 19.Ноември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 1496
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај karamandi Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Јануари.2009 во 14:56
razlika koj prst da go isecam ke me boli li si gi sakam decata nema razliki
Кон врв
ANITA11 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 04.Јануари.2009
Статус: Офлајн
Поени: 21488
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ANITA11 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Јануари.2009 во 19:46
PA NEMA RAZLIKA
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  123>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,203 секунди.