IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Фотографија, камери и видео
  Активни теми Активни теми RSS - MI TREBA SOVET
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

MI TREBA SOVET

 Внеси реплика Внеси реплика страница  123>
Автор
Порака
anakin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Unidentified Flying Object

Регистриран: 08.Август.2005
Локација: Machku Pichku
Статус: Офлајн
Поени: 18535
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај anakin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Тема: MI TREBA SOVET
    Испратена: 25.Јануари.2009 во 23:31
mi treba sovet ,,pameten od vas fotografi
vo SPISANIETO KOMPLETNA januari 2009 vo nego se staveni 3 moi fotografii
simnati od photo.net

ubavi se nema so , a sea? a jas?
a ironijata e deka postot kade se staveni se vika NEMA NI BLAGODARAMгазење%20од%20смеење

koj od vas ima pametna idea?


pozdrav do Vas
SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.

Кон врв
kostovigor Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 139
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kostovigor Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Јануари.2009 во 00:22
Да го побараш Митат Митатос (извини, ти го заборавив името), тој имаше искуство со ова - два пати .

Икао мислам дека ништо не можеш да направиш освен да отидеш и да направиш муабет со луѓето од списанието

Изменето од kostovigor - 26.Јануари.2009 во 00:23
Кон врв
hypertech Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 02.Март.2007
Статус: Офлајн
Поени: 600
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај hypertech Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Јануари.2009 во 00:40
Mitat Seferi..
Od sharlatani nema da dobiesh nikogash nishto, najpametno ti e da pobarash FEATURE na tvojata rabota kako kompenzacija.
Nekoj napis na 2-3 strani.
Bar mene bi mi ja zadovolilo toa nepravdata :D
eos 1D mk4 , EF 24L , EF 50L , EF 85L , EF 135L , EF 200L , EF 400L
Кон врв
anakin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Unidentified Flying Object

Регистриран: 08.Август.2005
Локација: Machku Pichku
Статус: Офлајн
Поени: 18535
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај anakin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Јануари.2009 во 00:44
ne mi trbat feature od lopovite
hehehhe
od cel svetski internet najdoa od makedonski avtor da kradat
gospode sacuvaj
газење%20од%20смеење
SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.

Кон врв
hypertech Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 02.Март.2007
Статус: Офлајн
Поени: 600
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај hypertech Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Јануари.2009 во 01:29
abe localen feature e dobra rabota :)
eos 1D mk4 , EF 24L , EF 50L , EF 85L , EF 135L , EF 200L , EF 400L
Кон врв
mdeni Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 23.Август.2007
Статус: Офлајн
Поени: 719
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mdeni Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Јануари.2009 во 01:33
Daj stavi eden sken...
Кон врв
dimi Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 20.Септември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 406
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај dimi Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Јануари.2009 во 10:57
obidi se da napravis spogodba so niv i baraj da ti platat... ako se bunat zakani se so tuzba
 
barem jas toa bi go napravil


Изменето од dimi - 26.Јануари.2009 во 10:57
Кон врв
Igor-T Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 19.Март.2006
Статус: Офлајн
Поени: 622
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Igor-T Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Јануари.2009 во 11:23
Kontaktiraj so Exclusive i Backstage,
neka napravat prilog, neka dignat "galama".

Oni samo chekaat nekoj da izogovaraat.

среќа

Pozdrav

Igor



Кон врв
сашо Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 08.Декември.2006
Статус: Офлајн
Поени: 538
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај сашо Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Јануари.2009 во 12:49
ако добро се сеќавам на photo.net убаво се објаснети правилата, а сигурен сум дека на секоја страна, под секоја фотка си пишува дека фотографиите се сопственост на авторот. Јас би им отишол, со принт од тоа, на уредникот за фотографија (доколку го имаат -тој е одговорен, а доколку не) кај главниот и одговорен уредник. Не љуто, ами кулерски, со прашање-што мислат да направат по повод кршењето на законот/авторските права и дали треба да си ги бараш институционално или ќе се договорите?
 Од она што јас контам е дека Анакине - не ти треба пари или FEATURE, туку, фер третман? или лошо сум разбрал.
Ако е тоа, тогаш побарај во наредниот број да напишат она-се извинуваме... фотките оридоа непотпишани... бла бла... Анакин СК, кој љубезно и муфте ни ги отстапи, може да му ги погледнете генијалните дела на „....photo.net“ ..м ?
иако јас би барал оштета ( или паштета збунетост) , не ради новац него да се научат кретеновци на манири и минимална професионалност во работа.

objektiv pred aparat, subjektiv pozadi
Кон врв
сашо Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 08.Декември.2006
Статус: Офлајн
Поени: 538
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај сашо Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Јануари.2009 во 12:51
apendix :-P
a za mediumski support, pishi mu na onoj Goran Vekickovski-zevzekmanija, sum gledal nekolku pati, mene mi izgledase deka covekot poprilicno normalno gi tretira takvite neshta (zevzekluci :-PP ) http://www.zevzek.com.mk
ajt
objektiv pred aparat, subjektiv pozadi
Кон врв
Александар_А Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 20.Јануари.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1271
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Александар_А Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Јануари.2009 во 16:07
Originally posted by Igor-T Igor-T напиша:

Kontaktiraj so Exclusive i Backstage,
neka napravat prilog, neka dignat "galama".

Oni samo chekaat nekoj da izogovaraat.

среќа

Pozdrav

Igor



 
Е да, ама така само реклама ќе им направат. тага
Кон врв
Александар_А Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 20.Јануари.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1271
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Александар_А Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Јануари.2009 во 16:09
Originally posted by сашо сашо напиша:

apendix :-P
a za mediumski support, pishi mu na onoj Goran Vekickovski-zevzekmanija, sum gledal nekolku pati, mene mi izgledase deka covekot poprilicno normalno gi tretira takvite neshta (zevzekluci :-PP ) http://www.zevzek.com.mk
ajt
 
И јас сметам дека човекот е на место, ама некако реклама да им се правиииии... нешто не ми се допаѓа.
Кон врв
La Ninja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
She Hulk

Регистриран: 13.Јуни.2006
Статус: Офлајн
Поени: 1605
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај La Ninja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Јануари.2009 во 16:13
Originally posted by anakin anakin напиша:

ne mi trbat feature od lopovite
hehehhe
od cel svetski internet najdoa od makedonski avtor da kradat
gospode sacuvaj
газење%20од%20смеење
може твоите слики биле светски трепкање
Ne sum pijan, samo lezam na zemja i se raduvam....
Кон врв
brza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Февруари.2006
Локација: vidiFOTOupotpis
Статус: Офлајн
Поени: 34534
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај brza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Јануари.2009 во 16:17
zoshto mi kuka,..bratot?!збунетост
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  123>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,125 секунди.