IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Фотографија, камери и видео
  Активни теми Активни теми RSS - MI TREBA SOVET
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

MI TREBA SOVET

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <123>
Автор
Порака
anakin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Unidentified Flying Object

Регистриран: 08.Август.2005
Локација: Machku Pichku
Статус: Офлајн
Поени: 18535
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај anakin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Јануари.2009 во 21:29
na site im se zablagodaruvam za sovetot
utre kje gi kontaktiram
dali kje mi platat
a i treba da proveram dali vo prethodnite broevi na  KOMPLETNA ne
mi drpnaa uste
fala vi prijateli големо%20гушкање
SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.

Кон врв
anakin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Unidentified Flying Object

Регистриран: 08.Август.2005
Локација: Machku Pichku
Статус: Офлајн
Поени: 18535
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај anakin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Јануари.2009 во 21:33
obie tri se kradenite

The%20image%20“http://gallery.photo.net/photo/6445037-md.jpg”%20cannot%20be%20displayed,%20because%20it%20contains%20errors.
The%20image%20“http://gallery.photo.net/photo/6317662-md.jpg”%20cannot%20be%20displayed,%20because%20it%20contains%20errors.
The%20image%20“http://gallery.photo.net/photo/6175222-md.jpg”%20cannot%20be%20displayed,%20because%20it%20contains%20errors.
SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.

Кон врв
loser Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Април.2006
Статус: Офлајн
Поени: 150
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај loser Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Јануари.2009 во 22:14
Super soveti ti dale, neznam sto uste bi dodal. Najdobro da odis kaj niv i sam da vidis sto e rabotata. Nego da te prasam nesto drugo, ti si  avtorot na originalnite fotografii ? Devojkava mi izgleda nesto mnogu poznata samo neznam od kade. 
Кон врв
сашо Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 08.Декември.2006
Статус: Офлајн
Поени: 538
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај сашо Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Јануари.2009 во 15:32
dobro prasanje :-)
O veliki Anakine - ke ni storis aber kako projde celata rabota? Mislam deka site ne interesira toa.
may the force b with u :-)))
objektiv pred aparat, subjektiv pozadi
Кон врв
igor_sk Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 28.Јануари.2009
Статус: Офлајн
Поени: 7
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај igor_sk Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Јануари.2009 во 07:19
Мене ми треба исто така совет.
Планирам да зимам 450д, body only, па не сум сигорен што леќа да земам. Не ми треба зум леќа, повеќе би сакал едноставна, со добар фокус, и макро опција.

Таа што ја даваат со китот Canon f/3.5-5.6 18-55mm IS Lens ми изгледа солидна. Има и image stabilizer. Можеби имате некој подобар предлог за мене освен таа.

Фала
Кон врв
сашо Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 08.Декември.2006
Статус: Офлајн
Поени: 538
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај сашо Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Јануари.2009 во 10:07
si ja utnal temata brat, Mire ima edna takva postirano so OGROMNI bukvi, stalno e na prva stranica, stoi so meseci, nikoj ne prasuva od koga ja stai-aj copy-paste tamu-naprai ni kejf :-)
poz
s
objektiv pred aparat, subjektiv pozadi
Кон врв
igor_sk Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 28.Јануари.2009
Статус: Офлајн
Поени: 7
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај igor_sk Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Јануари.2009 во 15:07
Vazi, eve sega.
ja vidov "baram sovet" i mislev deka se poklapase.

Se izvinuvam.

Update: temata "SOVET ZA KUPUVANJE DIGITALEC" od Mire e zaklucena. Aj ako moze kazi mi na koja tema da go pisam komentarov, ili da otvoram nova?

neznam zosto, ama nemozam da ja izbrisam porakata odozgora. Ima opcija samo edit. Toa go probav uste pred da ja napisam ovaa poraka. Izgleda ti prvo mora da ja izbrises tvojata poraka.
Jas kje ja ostavam ovaa poraka za da moze da ja vidis, pa vecer kje ja izbrisam, zaedno so drugata, ako e mozno.

Pozdrav

Изменето од igor_sk - 28.Јануари.2009 во 15:13
Кон врв
сашо Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 08.Декември.2006
Статус: Офлајн
Поени: 538
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај сашо Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Јануари.2009 во 15:55
ne, ne e do mojata poraka, mozes da editiras, odnosno izbrises i ostavis samo space, ili edna tocka, ne mozes da izbrises skroz, ama ne e strashno, veruvam nikoj nema da ti se luti i da ostane vaka kako sto e :-)
eee, sea vidov, zakluceno :-/... pustaj nova tema jpg (p=b) :-)
ajt
moze da zamolime moderatorite da izbrisat ova se sto ne e vo kontekst


Изменето од сашо - 28.Јануари.2009 во 15:56
objektiv pred aparat, subjektiv pozadi
Кон врв
brza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Февруари.2006
Локација: vidiFOTOupotpis
Статус: Офлајн
Поени: 34534
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај brza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Февруари.2009 во 22:23
a be , momci?,..ima li pomosh za ova?,..mi se zaeba aparatot!тага,..ako nekoj znae ,..pls,..da mi pomogne!























Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein
Кон врв
сашо Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 08.Декември.2006
Статус: Офлајн
Поени: 538
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај сашо Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Февруари.2009 во 22:54
da ne ti se zaigral mozda ? :-P
nego, aj kazi, se sluci neso posebno? so aparat e ? kolku e star? padna? jadese burek vrz nego? ti go kolnese nekoja baba sto si ja fotkala bez da ti dozvoli? takvi nesta ? vaka - izgleda kao - crko' marshal... ama aj expl
objektiv pred aparat, subjektiv pozadi
Кон врв
brza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Февруари.2006
Локација: vidiFOTOupotpis
Статус: Офлајн
Поени: 34534
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај brza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Февруари.2009 во 23:04
a be ne se zaebavaj!тага,...nishto ne sum mu napravil,..koga padna snegot,..go izvadiv od futrola da napravam nekoja slika na gletkata  od balkon,..i ete shto izleguva,...zamachkani boi,...,..i ,..shto da ti opishuvam,..gledash i samiot!,...prvpat takvo neshto da se sluchi,..i toa naglo ,.odednash
inache ,.aparatot e od onie tenkite ,.SONY T33,..od pred chetiri godini,..a i  ne e epten mnogu koristen,..
koj znae dali voopshto i moze da se popravi toa,..barem  ne tuka,..ako znaesh ,..kazuvaj,..

a i ,..ne e bitno ,..ama ,.se isprchiv 400evra za nego ,..i toa od grchka,..tuka beshe ,..istovremene,..530 evra!


Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein
Кон врв
сашо Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 08.Декември.2006
Статус: Офлајн
Поени: 538
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај сашо Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Февруари.2009 во 23:43
ok, sorry, bilo je jace od mene... si probal posle dali se slucuva istoto? dali e mozda od temperatura? dali e mozda baterijata riknata ? (ova optimisticki) mozda ne dava adekvatno napojuvanje pa imas akvareli?
dali ima reset button negde skrien taa kamera ? (vidi manual ili pedro)... (ova epten optimisticki)
probaj izvadi ja baterijata, neka se isprazni, polni do kraj i 1 more try ? ova se se magiski fori sto ti kazuvam oti ne znam popametni a vidi
drug tip, odi vo videodata... servis, jas, za zal sum imal nekolku sredbi od prv vid so niv, i ok se deckite,
objektiv pred aparat, subjektiv pozadi
Кон врв
brza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Февруари.2006
Локација: vidiFOTOupotpis
Статус: Офлајн
Поени: 34534
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај brza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Февруари.2009 во 23:48
se sum probal shto nabroja,..i pak isto,..baterijata ,..pokazuva deka se polni,..ne sto% ama ,..blizu,...

takov kvar ne e opishan vo ,.manual...

sum bil vo data,..ama , za televizor,..zarem i digitalni aparati ,.."popravaat"?


Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein
Кон врв
сашо Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 08.Декември.2006
Статус: Офлајн
Поени: 538
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај сашо Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Февруари.2009 во 00:08
da, imav sony828, koj koga go pozajmiv, nevkusno go zapoznaa so gravitacija, aj  sto omda skontaa sto mu e tuku imaa i spare part-nekoj mal chip koj ne znam sto pravi, i go zamenija za 1h... i ene go rabote... taka sto-vidi ( i mene na forumov mi gi preporacaa) , sto e najinteresno ne bese skapo...50e cinam ?

objektiv pred aparat, subjektiv pozadi
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <123>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,309 секунди.