IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Мода и убавина
  Активни теми Активни теми RSS - Купувате ли "факе" работи?!
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Купувате ли "факе" работи?!

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <123>
Автор
Порака
karamandi Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 19.Ноември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 1496
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај karamandi Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Јануари.2009 во 12:36
pa vo sutka sekoj kupuva se neli
Кон врв
Glenn Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Тата-Мата

Регистриран: 14.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 3166
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Glenn Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Јануари.2009 во 13:47
Само ако не изгледа ептен ефтино и фалц. Иначе не патам по иницијали, само естетика ми е битна.
Beauty fades, dumb is forever
Кон врв
doriangray Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Опсесивен компулсивец

Регистриран: 03.Јануари.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1460
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај doriangray Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Февруари.2009 во 20:46

Да, ако изгледа добро на мене.
Don't tell me what to do 'cause I'll never be uptight like you.
Don't look at me that way 'cause I ain't never gonna change.
And if you're talking about my life you're only wasting your own time!
Кон врв
criminal-F Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 02.Јануари.2009
Локација: Japan
Статус: Офлајн
Поени: 173
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај criminal-F Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Февруари.2009 во 22:45
oho ito kako za original trebit da si multi miljoner ta inace sve osven tehnologijata mie fake
Кон врв
Командантица Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Септември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 2129
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Командантица Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Февруари.2009 во 23:25
..е ај да ми кажите кој нема дома по нешто од тоа шо го викате “фаќе„?..па макар и еден лак за нокти да е, секој има..!
..Живеам за да умрам..!
Кон врв
nnikol Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 13.Ноември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 3198
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај nnikol Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Февруари.2009 во 10:06
Ne patam od takvi kompleksi,za da kupam neshto mora da mi se dopagja i dobro da mi stoi,voopshto ne mi e vazen brendot
I da imam fakje raboti

Изменето од nnikol - 12.Февруари.2009 во 10:07
подобро е да ти завидуваат одколку да те сожалуваат
Кон врв
Гостин Кликни и види ги опциите
Гостин
Гостин
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Гостин Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Февруари.2009 во 10:13
Originally posted by ZeZnAtA ZeZnAtA напиша:


Купувате ли "факе" работи?!(факе=лажни оргинали(фалсификати) пр.лажните Луј Витон торби и сл.)



А ТИ???
Кон врв
galenaa Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 09.Декември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 4107
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај galenaa Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Февруари.2009 во 15:47
kupvam se sto ke mi se bendisa i dobro mi sedi na mene
Кон врв
Командантица Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Септември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 2129
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Командантица Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Февруари.2009 во 21:17
Originally posted by nnikol nnikol напиша:

Ne patam od takvi kompleksi,za da kupam neshto mora da mi se dopagja i dobro da mi stoi,voopshto ne mi e vazen brendot
I da imam fakje raboti


..баш тоа,..сакав да го кажам..!
..Живеам за да умрам..!
Кон врв
nnikol Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 13.Ноември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 3198
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај nnikol Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Февруари.2009 во 22:58
Originally posted by Командантица Командантица напиша:

Originally posted by nnikol nnikol напиша:

Ne patam od takvi kompleksi,za da kupam neshto mora da mi se dopagja i dobro da mi stoi,voopshto ne mi e vazen brendot
I da imam fakje raboti


..баш тоа,..сакав да го кажам..!



подобро е да ти завидуваат одколку да те сожалуваат
Кон врв
Andjelina Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Miss High Hill’s

Регистриран: 07.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 14129
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Andjelina Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Февруари.2009 во 23:58
нашиот стандард ни дозволува воглавно лажњаци,за оригинали некако потешко
а не патам од тоа,важно ми е како ми стои
и не сум слеп следбеник на модата зашто  се не стои на секого
а оделото не го прави човекотнамигнување
Никогаш не научив дали е подобро да носиш патики или штикли кога ќе тргнеш во потрага по делот од душата кој ти недостасува

Кон врв
Biolica Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 09.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 808
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Biolica Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Февруари.2009 во 10:24
Sekako deka kupuvam i fejk , no ne od pazar i sutka da se gleda od kilometri deka e fejk , togas podobro ke nosam noname label od kolku losa i bleda kopija.
Kupuvam fejk ama racno izraboteni i poskapi fejks kade sto treba bagi za da se primeti deka e fejk , najcesto muabetam za canti poso tie mi oravaat problem , ne mi se dava megu 1500 do 7 iljadi evra za edna canta koja ke ja nosam nekolku meseci.
Кон врв
maria_magdalena Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
trouble seeker

Регистриран: 25.Октомври.2007
Статус: Офлајн
Поени: 8706
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај maria_magdalena Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Февруари.2009 во 21:29
Јасно...
Брендираните работи се добри, но кај нас повеќе ми се за лигушки кои со тоа сакаат да го изразат својот новопечен вкус и статус...

МИСЛИТЕ СЕ ОСЛОБОДЕНИ ОД ДАНОК.
Кон врв
lotus flower Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 08.Септември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 6937
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај lotus flower Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Февруари.2009 во 23:45
Ne,nikogas...
Nesakam prenatrupani raboti,nezavisno za sto stanuva zbor,a toa znaci deka nesakam ni premnogu garderoba,no ne i premalku...no tie parcinja sto gi imam mi se kvalitetni,prakticni-mozam da gi kombiniram so mnogu raboti i zatoa mozam da si dozvolam da si kupam poskapi raboti...
~Live the life you love, love the life you live~
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <123>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,812 секунди.