IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Мода и убавина
  Активни теми Активни теми RSS - Целулит
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Целулит

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 45678 9>
Автор
Порака
*moon* Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 7657
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај *moon* Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Мај.2009 во 21:04
Originally posted by *moon* *moon* напиша:

samo skromni 55 kg....na nekoja visina od 165sm
,ako mislis na sprotivnoto se lazes......ne e ni tolku zabelezitelno
Ако го победиш моментот ти си најсилниот човек на светот
Кон врв
La Ninja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
She Hulk

Регистриран: 13.Јуни.2006
Статус: Офлајн
Поени: 1605
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај La Ninja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Мај.2009 во 21:05
sto sakas da kazes Moon?
Ne sum pijan, samo lezam na zemja i se raduvam....
Кон врв
*moon* Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 7657
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај *moon* Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Мај.2009 во 21:06
Originally posted by blueprayer blueprayer напиша:

sto sakas da kazes Moon?

ne e taka strasno na 55 celulit, no na nekoj 100....плачење
Ако го победиш моментот ти си најсилниот човек на светот
Кон врв
La Ninja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
She Hulk

Регистриран: 13.Јуни.2006
Статус: Офлајн
Поени: 1605
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај La Ninja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Мај.2009 во 21:08
vidi bas pokrupnite devojki poretko imaat celulit. toa se dokazalo 80 % deka imaat pomalku od devojkite koi se slabi. onie devojki koi cesto drzat dieti se bukvalno ko paca. dodeka krupnite se celosno cvrsti.
jas ne sum nitu debela nitu slaba. zlatna sredina so oblini i denes koga se zagledav vo moeto telo iskreno bev presrekna kako izgledam.
Ne sum pijan, samo lezam na zemja i se raduvam....
Кон врв
Trena Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 25.Јануари.2009
Статус: Офлајн
Поени: 3
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Trena Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Мај.2009 во 17:44
Ova so kafeto i jas go imam slusnato.Sega me potsetivte da probam i jas...Pozdrav
Кон врв
Eli Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Ноември.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1968
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Eli Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Мај.2009 во 23:58
Originally posted by blueprayer blueprayer напиша:

SRCKA ja bi ti rekla zemi si gel od brslen voopsto ne e skap a e top za brzo da se resi toj problem.


da ti kazam ke te poslusam i ke zemam denovive..valjda ke mi se isplati..a i znam od sto mi e nasobran..od naglo slabeenje i vrakanje na kilazata..ne sum debela,zlatna sredina sum,ne sum ni slaba ama ete se naogja celulit po malce vo predelot na nozete..
Човекот секогаш треба да остане човек,без разлика со што се бави и каков успех има..
Кон врв
La Ninja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
She Hulk

Регистриран: 13.Јуни.2006
Статус: Офлајн
Поени: 1605
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај La Ninja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Мај.2009 во 21:12
ne treba da si debela za da imas celulit srce. koa ke ti bide itno 3-4 dena po nekolku pati dnevnop gel od brslen i ke vidis kako se se menuva. no toa ti e samo za takva upotreba. ne go vadi celosno nikogas. ali dobro maskira toa e fakt.
Ne sum pijan, samo lezam na zemja i se raduvam....
Кон врв
katence Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Јули.2008
Статус: Офлајн
Поени: 33
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај katence Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Мај.2009 во 03:16
Originally posted by sunshine_baby sunshine_baby напиша:



Гел од бршлен кој е 200 денари во аптека ќе ви заврши работа во однос на зајакнување на кожата и подобрување на циркулацијата во провшинскиот слој!Пилингот со кафе е одличен,пробајте делува!

?????? пилинг со кафе???
Кон врв
Анастеа Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПИПИ долгиот чорап

Регистриран: 07.Април.2008
Статус: Офлајн
Поени: 35441
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Анастеа Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Мај.2009 во 09:58
Прочитај на првата страна од темава за пилингот со кафенамигнување
Кон врв
Glenn Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Тата-Мата

Регистриран: 14.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 3166
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Glenn Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Мај.2009 во 14:31
Јас забележувам дека мојот целулит драстично се намалува,(не исчезнува) кога пешачам многу под зголемен напор, на ридести површини и кога одам на море и многу пливам.
А таа кремата/гелот од бршлен е вистина ефикасен. Јас ја имам користено едно добри 6 месеци и многу бев задоволна од резултатите. Само да не се очекуваат чуда! а подобрување има.
Beauty fades, dumb is forever
Кон врв
katence Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Јули.2008
Статус: Офлајн
Поени: 33
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај katence Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Мај.2009 во 02:45
Originally posted by anastea anastea напиша:

Прочитај на првата страна од темава за пилингот со кафенамигнување



фалааааааааааа

Кон врв
Valerija Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 105588
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Valerija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Јуни.2009 во 09:31
Vekje edna nedela se masiram so gelot od brshlen
i zabelezuvam deka kozhata mi e mazna,drugo i ne ocekuvam..
kolku da mozam na raat da odam na odmorголема%20насмевка
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!
Кон врв
La Ninja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
She Hulk

Регистриран: 13.Јуни.2006
Статус: Офлајн
Поени: 1605
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај La Ninja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Јуни.2009 во 09:45
gelot od brslen bukvalno deluva denes za denes utre za utre голема%20насмевка ama fala bogu so postoi голема%20насмевка
Ne sum pijan, samo lezam na zemja i se raduvam....
Кон врв
Milaa Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
unique

Регистриран: 04.Јануари.2009
Статус: Офлајн
Поени: 1523
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Milaa Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Јуни.2009 во 10:00
многу вода и вежбање секој ден му е мајкатазадоволство
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 45678 9>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,188 секунди.