IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Други хобија
  Активни теми Активни теми RSS - Судоку
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Судоку

 Внеси реплика Внеси реплика страница  123>
Автор
Порака
bijonse1 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
bella Madonna

Регистриран: 14.Јануари.2009
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 16521
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај bijonse1 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Тема: Судоку
    Испратена: 20.Јануари.2009 во 00:19
Koga ne mozam da se skoncentritam ....so se veli mi leta pametot......zemam edno sudoko.......i nabrzina go resavam i nabrzina se osvezuvam !!! Sekogas idam so poluteska varijanta so 22 zadadeni brojki i vreme do 10 minuti!!!
Aj da vidime vase iskustvo........S U D O K O
Кон врв
Glenn Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Тата-Мата

Регистриран: 14.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 3166
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Glenn Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Јануари.2009 во 01:56
Никогаш не се ограничувам со време за Судоку, еднаш една одвратно тешка комбинација ја решавав месец дена, имено после неколку дена залудни обиди решението ми дојде само дури после еден месец. Едноставно ми текна.
Кон врв
Ssssssssssssss Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 21.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 197
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Ssssssssssssss Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Јануари.2009 во 16:13
Neam pamet za toa sudoko ili kako i da e
Кон врв
mrzla Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
натурална девојка

Регистриран: 14.Мај.2008
Статус: Офлајн
Поени: 13330
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mrzla Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Јануари.2009 во 19:33
Незнам како тоа набрзина го решаваш
Толку ли те бива
Ги пешавам најчесто тие со 9 ама ако се изнервирам на крај ќе го ишкртам цело......и така не го дорешувам
Кон врв
tamara1990 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 04.Септември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 293
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај tamara1990 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Јануари.2009 во 19:36
Uf sekogas se nerviram koga resavam SUDOKU...
Кон врв
bijonse1 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
bella Madonna

Регистриран: 14.Јануари.2009
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 16521
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај bijonse1 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Јануари.2009 во 21:03

Tamarce ne smees da se nerviras , resavaj sekoj den po edno i za izvesno vreme ke dobies i brzina i preciznost, a mozokot ke raboti li ke raboti I ke vidis kolkavo e zadovolstvoto posle reseno sudoko
Кон врв
bijonse1 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
bella Madonna

Регистриран: 14.Јануари.2009
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 16521
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај bijonse1 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Јануари.2009 во 21:06
Eve kako ke go resam
Eve ke oberam 2
od levo idam vertikalno....gore kocka ima dvojka,sredina ima dvojka ,dolnata kocka nema i ke bide najdole levo na kjose.......aj prodolzete da vidimw kako ke ide.........

Изменето од bijonse1 - 20.Јануари.2009 во 21:07
Кон врв
tamara1990 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 04.Септември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 293
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај tamara1990 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Јануари.2009 во 21:11
Originally posted by bijonse1 bijonse1 напиша:


Tamarce ne smees da se nerviras , resavaj sekoj den po edno i za izvesno vreme ke dobies i brzina i preciznost, a mozokot ke raboti li ke raboti I ke vidis kolkavo e zadovolstvoto posle reseno sudoko

Pa sekoj den probuvam ama namesto resenie dobivam nervoza Sepak fala na sovetot
Кон врв
Sunny Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Fantasy girl

Регистриран: 01.Октомври.2008
Статус: Офлајн
Поени: 19874
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Sunny Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Јануари.2009 во 21:28
bijonse1 кое ќоше ги има две?


Се шалам... и јас често со то се занимавам... ме релаксира
Пријателите се како ѕвездите. Не ги гледаш секогаш, но знаеш дека се тука некаде!    
Кон врв
james dean Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 05.Февруари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 4476
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај james dean Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Јануари.2009 во 23:17


Ха.... ... Минатата година неколку месеци бев загрозен со СУДОКУ...
Решавав по неколку на ден... а на крајот се префрлив на оние supreme и extreme...
Тоа е да ти заглави мозок... Се натпреварувавме кој прв ќе открие некоја бројка...
Тогаш ги научив сите начини како се доаѓа до бројките... па и оние X - wing, Swardfish... итн..

Прочитав дека судокуто било многу добро за "мозочна гимнастика" ...     

И една анегдота...
Еднаш решавав судоку во авион...
... и продолжив "смирено" да си решавам и додека имаше турбуленции... "не обраќајќи внимание на она што се случува" ... за после тоа да сватам дека сум го испогрешил....

   
Кон врв
blackeye Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
The Body

Регистриран: 24.Август.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4058
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај blackeye Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Јануари.2009 во 14:41
nekolku godini resavam...i kako sto rece james dean dobro e za mozocnata gimnastika...iskreno gi resavam mnogu brzo, pa nekogas koga sum natprevaruvacki raspolozena si zadavam vreminja koi moram da gi ostvaramсреќаimam i vo mob, pa koga mi e dosadno koga patuvam ili porano koga odev na predavanja na fak redovno si resavav!
Ne znam kako da pobegnem
od sna,
I ne znam dal' te iko voli kao ja,
Al' ne bi ova noc tako bolela,
Da me nisi volela....
Кон врв
criminal-F Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 02.Јануари.2009
Локација: Japan
Статус: Офлајн
Поени: 173
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај criminal-F Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Јануари.2009 во 01:02
temava e malce filozofski sudoku ne e hobija tuku e tester na mozok i IQ ama pak resavam interesno e
Кон врв
Lithium Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 01.Декември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 9407
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Lithium Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 31.Јануари.2009 во 22:22
Купувам цел крстозбор само со судоку :)))))
Кон врв
гoстин Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 29.Февруари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 7557
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај гoстин Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Февруари.2009 во 23:02
Obozavam Sudoku koga mi e dosadno i imam do mene resavam ali ako napravis greska odi najdi ja

Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  123>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,469 секунди.