IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Филозофија и психологиjа
  Активни теми Активни теми RSS - МАСКИ
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

МАСКИ

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <12345 10>
Автор
Порака
Milaa Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
unique

Регистриран: 04.Јануари.2009
Статус: Офлајн
Поени: 1523
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Milaa Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Јануари.2009 во 14:40
Кон врв
Дак Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 09.Ноември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 477
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Дак Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Јануари.2009 во 16:46

Порано имав многу маски,но со тек на времето обледеа,сега сум само јас,и да знаете поубаво ми е без маски,барем сум своја уникатна.

Љубов и само љубов
Кон врв
DAC23 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 20.Декември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 357
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај DAC23 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Јануари.2009 во 18:18
Маската на Џим Кери му стои најдобро,а јас се маскирам само во специјални пригоди и настани носам секакви видови на маски додека утврдам дали треба да ја симнам маската и пред кого ке ми бега возот за европа,затоа би препорачувам не носете маски
Кон врв
La Ninja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
She Hulk

Регистриран: 13.Јуни.2006
Статус: Офлајн
Поени: 1605
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај La Ninja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Февруари.2009 во 19:20
Denovive ja koristam ovaa

za da ne primetat deka zapravo sum...

Cel zivot izigravam klovn i se smeam....a za sto?

Inace maskata na Jim C. e najtop.


Изменето од blueprayer - 03.Февруари.2009 во 19:21
Ne sum pijan, samo lezam na zemja i se raduvam....
Кон врв
Sho-Sana Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 24.Ноември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 2944
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Sho-Sana Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Февруари.2009 во 21:41
На една педа од нашиот нос, во една замислена точка, се среќаваат нашата личност и нашата персона.
Сите луѓе од оваа страна на таа замислена точка, се личностите во нашиот живот, кои ја знаат нашата личност. Со нив се сакаме, блиски сме, интимни, си припаѓаме еден на друг. Со нив се бакнуваме, гушкаме, се смееме кога ни се смее и плачеме кога ни се плаче.
Сите луѓе од онаа страна на таа замислена точка, се персоните со кои мора да го живееме нашиот човечки живот, да функционираме секојдневно и персонално. Со нив се смееме и кога треба и кога мора, со нив не плачеме ниту кога треба ниту кога мора.
Поместувањето на границата на нашата или туѓата личност и персона зависи и од нашата, но и од туѓата, емотивна и социјална интелигенција.
Ако сретнеш човек со кој:
- вреди да зборуваш а не зборуваш, си го изгубил човекот,
- не вреди да зборуваш а зборуваш, си го изгубил зборот.
Мудриот човек не ги губи ни човекот ни зборот. Конфучиe
Кон врв
anakin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Unidentified Flying Object

Регистриран: 08.Август.2005
Локација: Machku Pichku
Статус: Офлајн
Поени: 18535
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај anakin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Февруари.2009 во 21:49
не%20вреден
SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.

Кон врв
Spirit Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 20.Јануари.2009
Статус: Офлајн
Поени: 1610
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Spirit Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Февруари.2009 во 14:33
Од посебно значење е моментот на одлука кога некого ке го пуштиме од оваа страна на маската .
Кон врв
ANITA11 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 04.Јануари.2009
Статус: Офлајн
Поени: 21488
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ANITA11 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Февруари.2009 во 18:24
simnete gi maskite....
Кон врв
Gabriela_S Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Февруари.2008
Локација: On the stone
Статус: Офлајн
Поени: 21943
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Gabriela_S Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Февруари.2009 во 14:11
Ako sum tazna se sminkam, se doteruvam i stavam edna vakva maska posle toa se cuvstvuvam silna i samouverena
Ako dosla svekrva mi stavam nasmeana maska(normalno) posle toa, koga ke si zamini se cuvstvuvam srekna
Maskite mi pomagaat da si go podobram raspolozenieto, ednostavno se sozivuvam so niv
Najubavo mi e koga stavam loza maska , a vo dusava sum maksimalno raspolozena
Кон врв
zbunet Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Претседник Зеленковски

Регистриран: 24.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 15549
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zbunet Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Февруари.2009 во 19:00
Па кога ти се иде у вц, а не можеш да идеш, правиш фаца ко да не ти се иде
Кон врв
ПодВодно Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 09.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 7391
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ПодВодно Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Февруари.2009 во 21:01
маска носам само на аватарот.

инаку сум целата кирилица - се` ми се чита на лицето

Кон врв
zbunet Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Претседник Зеленковски

Регистриран: 24.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 15549
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zbunet Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Февруари.2009 во 11:20
A ja " Smejem se ,smejem se, a plakao biii " Oliver mandic
Кон врв
Glenn Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Тата-Мата

Регистриран: 14.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 3166
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Glenn Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Февруари.2009 во 15:39
Секогаш ја носам со себе маска наречена „воздржаност„ која знае да ми ја дувне ветерот понекогаш
Позади таа маска е цел еден свет од огнови и контрадикторости, рајки убавини и мрачни стравови.
Не се смеам без потреба, лицето ме боли кога треба да го искривам во неспонтана насмевка.

Изменето од GlenKlouz - 06.Февруари.2009 во 15:40
Beauty fades, dumb is forever
Кон врв
zbunet Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Претседник Зеленковски

Регистриран: 24.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 15549
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zbunet Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Февруари.2009 во 17:10
Koga ke me navjasaat problemi vo prvo vreme reagiram luto i koga ke se potrosam, se isponasam histericno, se kezam ko zelen makar i kamenja na glava mi pagale
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <12345 10>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,219 секунди.