IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Фотографија, камери и видео
  Активни теми Активни теми RSS - Izlozba na FK Fotografika
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Izlozba na FK Fotografika

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <123>
Автор
Порака
Dogi Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 19.Април.2005
Статус: Офлајн
Поени: 3168
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Dogi Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Февруари.2009 во 15:14
прилепската презентација не ја видов, ама на оваа ќе гледам да дојдам!
Јас сум мајстор!

Кликни овде за комуникација со мене (потоа кликнете во полето 'Edit nickname' и впишете го вашето име)
Кон врв
Searcher Кликни и види ги опциите
Група
Група


Регистриран: 18.Октомври.2008
Статус: Офлајн
Поени: 46
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Searcher Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Февруари.2009 во 10:57
Izlozbata ja vidov. I pisav post no na drugo mesto po moja greska (se izvinuvam za toa), kaj sto e temata "Informacii/Diskusija za FK "FOTOGRAFIKA".
I da povtoram, navistina mi se dopadna izlozbata, fotografiite, mnogu izdrzani, ne ona, apstraktno, plagijatski, da izgleda "kako umetnicki", tuku stvarno so originalni poraki i cisto, samite fotografii barem za mene se privlecni! Mozebi ova ne e potrebno da se kaze, no sepak...
Nema pocetnicki pokusai. Se gleda deka drugarcinjata imaat iskustvo so ckrapaloto i so mausot.
Jas posakuvam uste povece idei da se ostvarat. I drugo, posakuvam sorabotka so site. (Samo ova da ne izgleda pateticna recenica?)
Pozdrav od Prilepa Grada


Кон врв
bobicar1 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 13.Септември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 1099
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај bobicar1 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Февруари.2009 во 15:46
http://www.culture.in.mk/story_mk.asp?id=27256&rub=36


Изменето од bobicar1 - 03.Февруари.2009 во 15:49
Кон врв
Searcher Кликни и види ги опциите
Група
Група


Регистриран: 18.Октомври.2008
Статус: Офлајн
Поени: 46
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Searcher Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Февруари.2009 во 14:21

Убаво. Од тука можат да се информираат сите кои би биле заинтересирани за збиднувањата околу култура и уметност.

Изменето од Searcher - 04.Февруари.2009 во 19:25
Кон врв
bobicar1 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 13.Септември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 1099
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај bobicar1 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Февруари.2009 во 13:25












Изменето од bobicar1 - 05.Февруари.2009 во 13:29
Кон врв
dimi Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 20.Септември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 406
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај dimi Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Февруари.2009 во 14:59
gi razgleduvam slikive na bobi, se ubavo se siri fotografijata niz makedonija, arno ama celo vreme edna misla mi proagja niz glava dodeka gi gledam.
Kamermankata Bobi, kamermankata!!!!! ona treba da bide vo fokusot, a ne vlado i kompanija i nekoj si sliki tamu... :):Pголема%20насмевка 
Кон врв
mviktor Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 16.Септември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 73
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mviktor Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Февруари.2009 во 15:09
Originally posted by dimi dimi напиша:

Kamermankata Bobi, kamermankata!!!!! ona treba da bide vo fokusot, a ne vlado i kompanija i nekoj si sliki tamu... :):Pголема%20насмевка 


i jas na toa si pomisliv голема%20насмевка

Sony A900; Carl Zeiss 1,8/135; Tamron 2,8/90; Minolta 1,4/50; Sony 2,8/20
Кон врв
Tegla Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 16.Април.2007
Статус: Офлајн
Поени: 2213
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Tegla Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Февруари.2009 во 15:13
Originally posted by dimi dimi напиша:

Kamermankata Bobi, kamermankata!!!!! ona treba da bide vo fokusot, a ne vlado i kompanija i nekoj si sliki tamu... :):Pголема%20насмевка 


Vednas kje dobie rabota vo bilo koja TV stanica голема%20насмевкаголема%20насмевкаголема%20насмевка
That is called grain. It is supposed to be there.
Кон врв
dimi Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 20.Септември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 406
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај dimi Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Февруари.2009 во 16:21
jas se mislam da otvoram TV stanica :)
Кон врв
kiko_33 Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 12.Декември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 28
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kiko_33 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Февруари.2009 во 16:41
Uf, uf, boli glava ! Shto e ubavo i na boga mu e milo!

Tuku da prasham neshto. Koga vece izlozbava kruzi niz drzavicevo nashe malo i ubavo, koga da ja ochekuvame vo Tetovo, daj malku i nie vamu ( jes da sme zapad ) da vidime neshto taka evropsko.

Patem da ve informiram ( slushnav na TV ) deka na 11.02. sreda vo 20:00 h. vo M.S. ce ima izlozba Marko Georgiev.
Кон врв
mickeymkd Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 03.Август.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 368
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mickeymkd Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Февруари.2009 во 18:50
Камерманкава за која ТВ работи за Playboy TV? голема%20насмевка
Canon Powershot S90,Sony DSLR A700,Sony 18-70mm f3.5-5.6 DT,Sigma 10-20mm f4-5.6 EX DC,Sigma 17-70mm f2.8-4.5 DC, Tamron 90mm f2.8 SP AF Di,Minolta 70-210mm f4 AF,Minolta 50mm f1.7 AF,Sony HVL-F56AM.
Кон врв
itan14 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Јануари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 545
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај itan14 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Февруари.2009 во 20:07
Bogami, top e kamermankataголема%20насмевкаголема%20насмевкаголема%20насмевкаголема%20насмевка. Kamo portreti?
Кон врв
Vojkan Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 02.Мај.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 387
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Vojkan Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Февруари.2009 во 20:40
Ебати ксметот, морав да се вратам иначе овде со задоволство ќе дадев убодна реч. Овај, уводна реч, де.
Ernst Haas: "Leica, schmeica. The camera doesn't make a bit of difference. All of them can record what you are seeing. But, you have to SEE."
Кон врв
focus Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 15.Септември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 78
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај focus Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Февруари.2009 во 02:55
Eeeej deca, poleka ....
Taa kamermankata i nie uste ne ja znajme u Kavadarci, a vi odma nesto ....
Jas ja gledam poslednite nekolku izlozbi vo Kavadarci i devojceto me bendisue, mislam profesionalno. Stvarno, odamna nemam videno snimatel od televizija, lokalna neli, so slusalki na glavata i se uveriv deka ne gi nose samo kako ukras ami nesto slusa so niv.
Taka da ce ve molam: "Nastrana racete od nasite mladi talenti"!
Nemojte da ni sozdavate problemi, taman da pocneme so reafirmacija na klubot i op! Skopjani odma bi da ni gi zemat mladite nadezi. Ne biva taka.
If your pictures aren't good enough, you aren't close enough.
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <123>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,172 секунди.