IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Фотографија, камери и видео
  Активни теми Активни теми RSS - Izlozba na FK Fotografika
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Izlozba na FK Fotografika

 Внеси реплика Внеси реплика страница  123>
Автор
Порака
JANE971 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Canon-џија

Регистриран: 20.Декември.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1711
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај JANE971 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Тема: Izlozba na FK Fotografika
    Испратена: 15.Јануари.2009 во 00:28
 So osobena cest i gordost Ve pokanuvam i Ve izvestuvam deka od 16 .01.2009 godina, so pocetok vo 19 casot, vo Prilep, vo domot na kulturata "Marko Cepenkov" ke bide pretstavena godinasnata izlozba FK Fotografika. Po Skopje , Prilep e vtor grad vo RM koj ke bide domakin na godinastata izlozba na FK Fotografika i prv vo nizata gradovi kade ke bide pretstavena izlozbata. Samoto toa pokazuva deka fotografijata kako umetnost si go naoga patot do svojata publika nasekade vo RM.
 Smetajte se pokaneti site koi ste vo moznost da ja posetat ovaa izlozba i da gi poglednete nasite fotografii.

Pozdrav i dobro svetloголема%20насмевка


Изменето од JANE971 - 15.Јануари.2009 во 00:48
Born to be alive...

http://on.net.mk/galerija/jane-ljorovski
Кон врв
сашо Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 08.Декември.2006
Статус: Офлајн
Поени: 538
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај сашо Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Јануари.2009 во 12:05
aferin 
objektiv pred aparat, subjektiv pozadi
Кон врв
jblagoja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 14.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 79
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај jblagoja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Јануари.2009 во 12:55
Prilepcani ke imaat moznost da gi vidat Markovi kuli nad oblacite

Computers are useless. They can only give you answers. (Pablo Picasso)
Кон врв
Mire Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 15.Септември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 1594
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Mire Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Јануари.2009 во 20:40
Eve nekolku fotki od izlozbata:

Flaerot od izlozbata:



Izlozbata ja otvorija Direktorot na Prileskiot Centar za Kultura "Marko Cepenkov", Toni Chapleski, i Vojkan Milenkovic:






Otvoranjeto bese prikladno obogateno i so nastap na tancova dvojka:



Interesno e i kako direktorot na Centarot i novinarite ja doziveale izlozbata na FK Fotografika среќа:




Tolku avantgardna i tematska ne ce da bese bas ... ama moram da priznaam deka godi koga nekoj ce ja narece taka намигнување

Pozdrav, Mire
Da se obideme da pomogneme i na onie, navidum izgubeni slucai. Za preporacana postapka    klikni TUKA
Кон врв
m_p Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 25.Јуни.2008
Локација: Trinidad and Tobago
Статус: Офлајн
Поени: 107
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај m_p Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Јануари.2009 во 21:06
flaerot e soodveten :) hihihi
Кон врв
Janus Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Август.2005
Статус: Офлајн
Поени: 499
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Janus Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Јануари.2009 во 21:19
way to go...
Кон врв
Vojkan Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 02.Мај.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 387
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Vojkan Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Јануари.2009 во 21:27
Сум се згрбавил. :(

п.с. Другпат треба некој од управен одбор да зборува.
Ernst Haas: "Leica, schmeica. The camera doesn't make a bit of difference. All of them can record what you are seeing. But, you have to SEE."
Кон врв
Glecin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 11.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 450
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Glecin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Јануари.2009 во 02:29
Chestitki za izlozhbata,

a pred se na inicijativata da se prikazhe niz cela Makedonija, ako ne se lazham ova e vekje vtora manifestacija so takva tendencija. Neshto shto kaj drugite foto reprezeni vo R.Makedonija teshko se sluchuva.

odlichno

P.S ZA Vojkan ich ne se somnevam deka odlichno se snashol vo dadenata situacija!
There is more in life than books you know, but not much more!
Кон врв
bobicar1 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 13.Септември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 1099
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај bobicar1 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Јануари.2009 во 13:44



За поголема верзија:
десен кли и "view image"

Изменето од bobicar1 - 21.Јануари.2009 во 13:46
Кон врв
DreamCatcher Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 27
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај DreamCatcher Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Јануари.2009 во 17:26
Zosto ne mozam da gi vidam moite sliki ?
"Не напрегај се да ме гледаш,јас имам свој тек,тешко да ме разбереш.
Јас сум како подземна река,под белиот варовник на дните, изворот ми е - далечна детинска ноќ."
Кон врв
bobicar1 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 13.Септември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 1099
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај bobicar1 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Јануари.2009 во 18:42
Originally posted by Dream Catcher Dream Catcher напиша:

Zosto ne mozam da gi vidam moite sliki ?


Твоите фотографии се наоѓаат на второто пано на левата страна од влезот.
Во десната вертикала трета од горе е количката и во левата вертикала во средина се наоѓа далматинецот

Изменето од bobicar1 - 21.Јануари.2009 во 18:43
Кон врв
aboskovski Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 09.Октомври.2005
Статус: Офлајн
Поени: 336
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај aboskovski Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Јануари.2009 во 19:46
Cestitiki i od mene! Bravo za ovaa Avan(t)gardna izlozba vo Prilepa grada.
Кон врв
DreamCatcher Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 27
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај DreamCatcher Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Јануари.2009 во 20:21
Aaaaaaaaaaa......fala na odgovor
"Не напрегај се да ме гледаш,јас имам свој тек,тешко да ме разбереш.
Јас сум како подземна река,под белиот варовник на дните, изворот ми е - далечна детинска ноќ."
Кон врв
bobicar1 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 13.Септември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 1099
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај bobicar1 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Февруари.2009 во 15:01
По Прилеп, годишната изложба на ФК Фотографика се сели во Кавадарци.
Домаќин ќе биде домот на културата, во центарот на градот, а отворањето е закажано за среда, 04.02.2009 во 19:30ч


Изменето од bobicar1 - 01.Февруари.2009 во 15:07
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  123>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,188 секунди.