IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Општо > Разно
  Активни теми Активни теми RSS - Што ве остави без збор денес..
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Што ве остави без збор денес..

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 9394959697>
Автор
Порака
zamislena Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 03.Јануари.2010
Статус: Офлајн
Поени: 14566
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zamislena Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Јуни.2015 во 23:48
Кон врв
Gabriela_S Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Февруари.2008
Локација: On the stone
Статус: Офлајн
Поени: 21943
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Gabriela_S Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Јуни.2015 во 23:57
Никогаш немој да се каеш за нештото што си го направил, ако во тој момент си бил среќен
Кон врв
Ninja 35 Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 24.Февруари.2009
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 17840
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Ninja 35 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Јуни.2015 во 00:17
не можем да ги разберам папараците....како може да се толку ретардирани....изненадување

http://hitportal.com.mk/Show_Bizz-detail/ke-posakate-nikogash-da-ne-bidete-slavni-video-od-kim-kako-bega-od-paparatsite/

ким кардашијан
Ако ти изгледа премногу лесно , имаш некаде згрешено !!!
Кон врв
zamislena Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 03.Јануари.2010
Статус: Офлајн
Поени: 14566
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zamislena Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Јуни.2015 во 00:24
зошто  бе нинџо  ретардирани  ?
нив тоа им е работа, а на оваа Ким  само тоа и е потребно  ѓавол

тебе ти се случило ли некогаш  да те следат  ајдеплазење
Кон врв
zamislena Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 03.Јануари.2010
Статус: Офлајн
Поени: 14566
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zamislena Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Јуни.2015 во 20:41
Кон врв
Mazak Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 24.Мај.2015
Локација: YesImSupercool
Статус: Офлајн
Поени: 629
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Mazak Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Јуни.2015 во 20:43
лол...

Не е до лепотата до карактерот е.

Изменето од Mazak - 24.Јуни.2015 во 20:44
“Be content with what you have. You have enough to live a happy life.”
Кон врв
zamislena Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 03.Јануари.2010
Статус: Офлајн
Поени: 14566
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zamislena Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Јули.2015 во 23:30
Кон врв
Schatzii7 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Unglaublich

Регистриран: 19.Октомври.2011
Локација: Lost somewhere
Статус: Офлајн
Поени: 7055
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Schatzii7 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Јули.2015 во 15:46
Утката што сум ја направилазагриженост
до толку па да не приметам.
»Wenn ein Deutscher einen Zug ausrauben möchte, kauft er sich als erstes eine Fahrkarte.« :) (Lenin 1917)
Кон врв
evangeline Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Август.2011
Локација: Naxos
Статус: Офлајн
Поени: 6758
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај evangeline Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Јули.2015 во 15:43
Не знам што им е на луѓево..
Се појавува после 25 години и мисли дека сите ќе го чекаат со раширени раце?!
Море кога ги построив денес, роднини биле, епа преку таквото ако се роднини.
Секој мора да си го знае своето место. Секој!
Ако сакаш да ми бидеш роднина, однесувај се како таков. Спушти се од облаци и биди човек.
Во спротивно, фаќај магла на жешково. 
М-А-Г-Л-А!
А не да дојдеш и да ми зборуваш за игнорантност и непријателство..

Е тоа ме остави без збор.
Дрскоста на луѓето!
Внимавај кому му веруваш.
И ѓаволот еднаш беше ангел.


Being RICH
is not about how much you have,
BUT about how much you GIVE

Кон врв
Орка Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Август.2008
Статус: Офлајн
Поени: 44574
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Орка Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Август.2015 во 11:06
Понудата од вујко ми...Иако пријатна,само уште
еден шамар од тоа кај сум шо сум до кај сум и за шо сум
Кон врв
Орка Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Август.2008
Статус: Офлајн
Поени: 44574
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Орка Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Август.2015 во 12:35
Работава во државава стана дај што даш...Па и мајмун да е.
Кон врв
д4 б3 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Јули.2014
Статус: Офлајн
Поени: 1206
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај д4  б3 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Август.2015 во 15:13
old d4b3
Кон врв
outlook123 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Maya

Регистриран: 16.Октомври.2014
Статус: Офлајн
Поени: 1633
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај outlook123 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Август.2015 во 20:00
не само денес, ама не битно.. само сдк - вие двете .. колку сте лицемерни само.. видете се.. ме налутивте - ете

а на дарлингот(ќе се препознае..а и знаете..) може вода да и носите и двете..

ај чао!!

пс. криво ме сфаќа,те- јбг.

Изменето од outlook123 - 11.Август.2015 во 20:07
едно е - не се две
Кон врв
Valerija Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 105588
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Valerija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Септември.2015 во 16:05
Потресно сведоштво на очајниот татко: Децата ми се лизнаа во морето, не успеав да ги додржам

Таткото на тригодишното дете чија фотографија како лежи мртво на плажата во Бодрум, Турција го обиколи светот, вели дека единствено што посакува сега е да лежи во гроб со своите деца.

Тригодишното удавено дете Ајлан К*рди, кое беше исфрлено на брегот во турскиот округ Бодрум, беше меѓу дванаесетмината сириски бегалци, за кои се претпоставува дека загинале оваа недела во обид да стигнат до грчкиот остров Кос. Фотографиите со тригодишното дете беа објавени на социјалните мрежи и други медиуми и предизвикаа шок во целиот свет.

– Ми се лизна од рацете, изјави таткото на детето Абдулах К*рди.

Тој раскажа за ужасните трауми за време на семејното „патување на надежта“ во чамец од турскиот брег до Кос.


За време на патувањето Абдулах К*рди ги загубил двете деца, Ајлан и Галип, како и сопругата 27-годишната Захим К*рдиАбдулах успеал да се спаси и допливал до турскиот брег.

Тој изјави дека неговото семејство два пати се обидувало да стигне до Кос и оти два пати плаќало за тоа.


– Првиот пат не запре крајбрежната стража. Вториот пат организаторите не го одржаа зборот и не ги доведоа чамците. Поради тоа сами си обезбедивме чамец, истакна тој.

Тој рече дека бил принуден да ја преземе контролата на чамецот откако капетанот скокнал во паника во морето кога имало премногу високи бранови.

– Влеговме во морето и за неколку минути капетанот забележа дека брановите беа многу високи и како што се обидуваше да го управуваа чамецот и да ја преземе контролата, бевме погодени од силен бран. Тој во паника се фрли во морето и избега. Јас го презедов управувањето на чамецот, но брановите беа толку високи што потона веднаш.


Откако поминале 500 метри од брегот чамецот почнал да се полни со вода. Патниците биле во паника. – Имавме појаси за спасување, но чамецот се преврте. Ја држев жена ми за раце, а децата едноставно ми слизнаа од рацете, раскажа К*рди.

– Не бев во стостојба да ги слушнам гласовите на моите деца, бидејќи луѓето наоколу врескаа. Се обидов да ги спасам моите момчиња, но не успеав, додаде тој.


– Моите деца беа најубавите децата во светот. Прекрасни. Тие ме будеа секое утро да си играм со нив и сега, ги немам и двете. Сега сè што сакам е да лежам во гроб во близина на мојата сопруга и децата – рече таткото за „Скај њуз“.

Фотографијата на Ајлан К*рди го истакна во прв план прашањето за тоа како очајните мигранти ги ризикуваат своите животи за да се обидат да стигнат до Европа.


К*рди објасни дека чамецот бил преполн, на него се наоѓале 13 луѓе. Тој со двете деца и неговата сопруга сакале да стигнат до Канада и да се пријават со статус на бегалци.

Погребани удавените сириски деца и нивната мајка - Во сирискиот град Кобанеденес беа погребани двете сириски деца и нивната мајка кои се удавија во обид да стигнат до Грција.


Тригодишниот Ајлан и неговиот брат, беа меѓу 12-те сириски бегалци кои загинаа неделава во обид да стигнат од Турција до грчкиот остров Кос. Снимките на тригодишниот Ајлан го обиколија светот.

Таткото на децата Абдулах К*рди присуствуваше на погребот во Кобане. Тој изрази надеж дека загинувањето на неговото семејство ќе ги поттикне арапските држави да им помогнат на сириските бегалци.


– Барам од арапските влади, не од европските земји, да видат што се случи со моите деца и заради нив да им помогнат на луѓето, истакна К*рди.




Изменето од Valerija - 04.Септември.2015 во 16:05
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 9394959697>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,391 секунди.