IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Мистерии и астрологија
  Активни теми Активни теми RSS - Времето тече пребрзо...
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Времето тече пребрзо...

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1234 5>
Автор
Порака
kiki_kiki Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 21.Декември.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1267
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kiki_kiki Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Јануари.2009 во 17:42
Originally posted by ANITA11 ANITA11 напиша:

JA SAM KAO SAAT STO KASNIIIIIIII
znaci ti si kako nasiot sinubus sto e stalno na vreme
Кон врв
ANITA11 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 04.Јануари.2009
Статус: Офлајн
Поени: 21488
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ANITA11 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Јануари.2009 во 20:55
Кон врв
becenevem Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Септември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 2108
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај becenevem Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Февруари.2009 во 17:53
vremeto ne tece,
mozokot ni e zapusen,
pa koga ke se otpusi naednas letnalo po nesto
Кон врв
Командантица Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Септември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 2129
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Командантица Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Февруари.2009 во 14:30
само убавите моменти брзо поминуваат затоа што не го забележуваме изминатото време,..се што е убаво,кратко трае..!
..Живеам за да умрам..!
Кон врв
becenevem Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Септември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 2108
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај becenevem Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Март.2009 во 20:58
najbrzo pominuva maliot odmor,
a na kraj zivotot ke ni dojde kako
leten raspust
Кон врв
bijonse1 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
bella Madonna

Регистриран: 14.Јануари.2009
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 16521
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај bijonse1 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Август.2009 во 14:33
Originally posted by напиша:

Ne vi se cini deka vremeto prebrzo tece?? Imam cuvstvo deka eden cas , eden den, eden mesec i godina trae pomalku otkolku na primer pred 5 da ne recam 10 godini......sto mislite sto se slucuva.........dali se slucuva nesto so dvizenjeto na zemjata sprema sonceto , nejzina oska ?Ili e nesto drugo .....ne vi se slucilo da istata rabota porano ja zavrsuvavte i imavte dovolno slobodno vreme , a denes vi nedostiga vreme a kamoli da imate uste slobodno vreme??
Ajde da vidime vase mislenje???

Toa e tocno.....sega bas ne mozam ..ama ke ja zemam obvrskata naucno da ja dokazam ova pojava koja e vistinska..
Кон врв
mariija Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 01.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 2459
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mariija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Август.2009 во 15:25
nikogash dovolno vreme
Кон врв
pagane Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 21.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 13044
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај pagane Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Август.2009 во 15:40
Originally posted by kejt-d-grejt kejt-d-grejt напиша:

кога сме заеднољубов многу брзо тече, маму му е***
дури го чекам да дојде - споооооорооо...споооорроооо....тага


така е.
Кон врв
fiore Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Март.2009
Статус: Офлајн
Поени: 121
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај fiore Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Август.2009 во 17:07
vremeto e relativno...
pr.za dete 1 goinka sto ima,dodeka napolni 2 godini ke pomine tolku vreme kolku sto toa ziveelo(1 godina)odnosno uste tolku vreme kolku sto toa ziveelo; a za covek sto ima da receme 30 god.taa edna godina do 31 da napravi e 30 pati pomalku od zivotot sto go ima iziveano...
Кон врв
pagane Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 21.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 13044
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај pagane Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Август.2009 во 17:12
од гл.т. на денешниот ден- тебе пребрзу.
од гл.т. на вчерашниот...пребавно.
Кон врв
Командантица Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Септември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 2129
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Командантица Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Август.2009 во 17:53
понекогаш мислам дека разумот е крив,..баш кога не сакаме да тече бавно се` оди брзо и обратно...на некој начин и самите ние можеме да го темпираме,..мислите се криви за се.
..Живеам за да умрам..!
Кон врв
Предраг Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 24.Јуни.2009
Статус: Офлајн
Поени: 224
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Предраг Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Август.2009 во 11:43
Вистина или не,и јас го чувствувам ова,и не ми се свиѓа.

Единствен одговор кој можам да го понудам е оној што го адаптирав од една веб-страница кој гласи дека,луѓето ја уништуваат аурата на земјата,такашто честичките на “аурата“ го забрзуваат своето движење а така и целата планета Земја револвира побрзо околу својата оска.
Револвирањето на Земјата се вика исто и Шуманова резонанца-чиј коефициент е скоро 2 пати поголем од пред околу 1000 години.
Кон врв
DDarko Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Миротворец

Регистриран: 14.Мај.2009
Статус: Офлајн
Поени: 4356
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај DDarko Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Август.2009 во 12:47
Togash zoshto ne mozhe da mi zavrshi letniot raspust?
Кон врв
Eli Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Ноември.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1968
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Eli Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Август.2009 во 15:20
Стварно..како поминува времето односно како растам така се побрзо и побрзо ми поминува а тоа не ми се сфиѓа ама ич!
Човекот секогаш треба да остане човек,без разлика со што се бави и каков успех има..
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1234 5>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,125 секунди.