IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Интима > Семејство
  Активни теми Активни теми RSS - Син или ќерка?
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Син или ќерка?

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 3456>
Автор
Порака
Omar Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Too young to die...

Регистриран: 22.Февруари.2009
Статус: Офлајн
Поени: 12633
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Omar Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Јули.2010 во 18:12
Sakam bliznaci,mnogu sakam po moznost maski...

Ali dobro vika FB sto ke dade Gospod, ma da medicinata e tolku naprednata sto sekoja zelba moze da stane i realnost..
Кон врв
BellaGrandma Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор

Game over

Регистриран: 10.Јуни.2010
Статус: Офлајн
Поени: 20029
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај BellaGrandma Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Јули.2010 во 18:20
E da...ama ne e se..vo medicinata. Da si go prisilam teloto za da imam bliznaci ili 4-5...naednas
Iako sakam mnoooooogu deca...NO...sum i golem poddrzuvac na posvojuvanjeto ...znaci ne mora da se site moi...
Можат се да ти земат - богатството, најубавите години, радоста и сите заслуги, но секогаш ќе ти останат соништата за одново да го создадеш светот кој ти го украле.
Кон врв
Omar Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Too young to die...

Регистриран: 22.Февруари.2009
Статус: Офлајн
Поени: 12633
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Omar Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Јули.2010 во 18:25
Da ali ako ti e stvarno golema zelba i si sposoben/a dobro da iskesiras togas zaso da ne...   
Кон врв
sanja-a Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Only God Can Judge Me!

Регистриран: 12.Април.2009
Статус: Офлајн
Поени: 13457
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај sanja-a Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Јули.2010 во 19:00
прво па машко
Обожавам луѓе кои ме смеат.
Искрено, мислам дека смеењето е нешто што го сакам најмногу.
Тоа лечи многу болести. Можеби тоа е најважното нешто кај човекот.
Одри Хепберн
Кон врв
Tiggy Vicious Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Consume. Be silent. Die.

Регистриран: 27.Октомври.2009
Статус: Офлајн
Поени: 6238
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Tiggy Vicious Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Јули.2010 во 20:09
Син... сакам син.
What the hell is going on?
-The cruelest dream, reality
Кон врв
mariija Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 01.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 2459
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mariija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Јули.2010 во 00:15
4 mashki bebushki
Кон врв
Џо Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Каубоец

Регистриран: 17.Ноември.2009
Статус: Офлајн
Поени: 2121
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Џо Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Јули.2010 во 00:19
Originally posted by mariija mariija напиша:

4 mashki bebushki


Земи уше едно гратис , башка ко за кошаркарски тим...голема%20насмевкатрепкање
Ovo nebo nad nama
sjena je od zastora
kula na nebesima
u našim je prsimaКон врв
Iron Man Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
железен раз бираш

Регистриран: 11.Јануари.2009
Локација: Antarctica
Статус: Офлајн
Поени: 8032
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Iron Man Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 31.Јули.2010 во 21:21
Originally posted by Ssssssssssssss Ssssssssssssss напиша:

Kerka sakam za da plaknam oci na stari godiniизненадувањеболен

за тебе само бесилка

шо ти правела мајка ти (или татко ти) ко беше мал збунетост
кој знај какви трауми имаш претрпено


јас шо било само да се живи и здрави ама има време за тоа

уште сум млад голема%20насмевка

Кон врв
iskrena89 Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 16.Март.2012
Статус: Офлајн
Поени: 9
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај iskrena89 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Март.2012 во 23:11
Па би сакала уште една ќерка ( веке имам една керкичка )
Кон врв
evangeline Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Август.2011
Локација: Naxos
Статус: Офлајн
Поени: 6756
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај evangeline Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Март.2012 во 23:14
Originally posted by iskrena89 iskrena89 напиша:

Па би сакала уште една ќерка ( веке имам една керкичка )


Neka vi e ziva i zdrava. Jas bi sakala bilo shto, ama :-( ne doshlo vremego izgleda :-)
Кон врв
Santijago Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
PubLiCenEmY LatInoLoVerBoY YNWA-LF

Регистриран: 17.Јануари.2008
Локација: Tuka be ...
Статус: Офлајн
Поени: 21002
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Santijago Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Март.2012 во 01:34
Што ќе даде Господ тоа ... подеднакво ќе воспитувам и син и ќерка среќа
I'm out bcz of pathetic around here
Кон врв
Messenger Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор

Vo ovoj svet, no ne od ovoj svet

Регистриран: 21.Април.2006
Статус: Офлајн
Поени: 18200
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Messenger Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Март.2012 во 05:49
И двете се прeкрасни дарови !

Инаку, синот е син додека не се ожени, а ќерката е ќерка цел живот.

Така што - оние кои добиле ќерка имаат шанса да се радуваат на нејзината блискост цел живот. намигнување


Truth needs no laws to support it. Throughout history only lies and liars have resorted to the courts to enforce adherence to dogma.
Кон врв
емил Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
зависник идивидовски

Регистриран: 11.Август.2009
Статус: Офлајн
Поени: 85164
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај емил Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Март.2012 во 06:00
Originally posted by Messenger Messenger напиша:

И двете се прeкрасни дарови !

Инаку, синот е син додека не се ожени, а ќерката е ќерка цел живот.

Така што - оние кои добиле ќерка имаат шанса да се радуваат на нејзината блискост цел живот. намигнување


 

да ама кога се омажи и отиде во друга куќа веќе многу ретко можете да се гледате
Кон врв
Messenger Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор

Vo ovoj svet, no ne od ovoj svet

Регистриран: 21.Април.2006
Статус: Офлајн
Поени: 18200
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Messenger Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Март.2012 во 20:59
Ќерката е ќерка цел живот.

Кога ќе си отидат синот (повеќе не е како порано синот да остане со таткото и мајката) и ќерката, родителите почесто ќе се гледаат ќерката отколку синот... и таа повеќе ќе се грижи за нив.

Таа останува ќерка цел живот, а синот само додека не се ожени.

И уште нешто... Историјски, па и Библијски, таткото секогаш страда од синот. Кога тогаш, меѓу таткото и синот ќе се јави конфликт и несвесно ќе станат соперници. Тоа е машката природа и тука нема што да се прави...

Уште си млад и го немаш иживеано животот во неговата комплетност... ако бидеш буден и внимателен ќе го забележиш и увидиш кажаново. А тоа ќе те приготви за можната иднина во твојот живот. намигнување
 
 


Truth needs no laws to support it. Throughout history only lies and liars have resorted to the courts to enforce adherence to dogma.
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 3456>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,172 секунди.