IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Мода и убавина
  Активни теми Активни теми RSS - Носите ли часовник?
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Носите ли часовник?

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 3738394041 54>
Автор
Порака
Valerija Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 105588
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Valerija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Јануари.2014 во 20:57
http://i01.i.aliimg.com/wsphoto/v2/991067029_2/2014-New-Fashion-Casual-Crystal-Dress-Wristwatches-for-Elegant-Women-Ladies-Leather-Band-Rhinestone-Casual-Quartz.jpg
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!
Кон врв
Valerija Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 105588
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Valerija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Јануари.2014 во 09:19
http://www.gafasamarillas.com/wp-content/uploads/2013/11/Pepito_marco-mavilla2-2.jpg
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!
Кон врв
Valerija Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 105588
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Valerija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Јануари.2014 во 15:15
modni-predlozi-za-vikend-dnevna-sema-01
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!
Кон врв
ZeZnAtA Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Power

Регистриран: 26.Мај.2007
Статус: Офлајн
Поени: 19172
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ZeZnAtA Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Јануари.2014 во 01:59
Љубовта владее без меч и врзува без јаже!
Кон врв
Valerija Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 105588
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Valerija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Февруари.2014 во 18:17
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!
Кон врв
Valerija Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 105588
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Valerija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Февруари.2014 во 21:21
http://195.154.205.140/mesIMG/imgStd/38800.png
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!
Кон врв
Valerija Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 105588
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Valerija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Февруари.2014 во 21:23
http://miniimg.rightinthebox.com/images/384x384/201208/oewcwa1346153543769.jpghttp://saniul.com/wp-content/uploads/2012/03/natural-pearl-jewelry-watches-for-women.jpg
http://www.b2b4leads.com/data/frontImages/b2b/selling_images/1378536314_Parl-Watch-7.jpg
http://3.bp.blogspot.com/-Ronqtv8BnsY/Tu0nx4hp8II/AAAAAAAAAEk/y9z9lx1tV7I/s1600/pearl_watches_for_women_3axed.jpghttp://3.bp.blogspot.com/-Ronqtv8BnsY/Tu0nx4hp8II/AAAAAAAAAEk/y9z9lx1tV7I/s1600/pearl_watches_for_women_3axed.jpg
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!
Кон врв
Valerija Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 105588
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Valerija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Февруари.2014 во 21:25
http://i00.i.aliimg.com/wsphoto/v0/1121152496_1/2013-new-brand-women-love-fashion-pearl-sunglasses-glasses-frame-100-quality-assurance-wholesale-retail-free.jpg
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!
Кон врв
Valerija Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 105588
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Valerija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Февруари.2014 во 19:00
             Cartier" часовници: елеганција и иновација
„Cartier“ го претставува својот стил и елеганција, како два главни пристапи и во колекциите за оваа година.
„Cartier“ и оваа година претставува врвна изработка која отсекогаш ја практикува, со лансирање на иновативни часовници кои носат креативен печат на нивниот бренд, кој е светски реномиран.

Два од овие часовници ја претставуваат техничката креативност по највисоките „Cartier“ стандарди, а тоа се часовниците Rotonde de Cartier Astrocalendaire и Rotonde de Cartier Earth and Moon часовниците. Двата часовници носат ист белег на иновација и претставуваат уникатни и различни интерпретации на своите, веќе познати, и почитувани фунции.














Изменето од Valerija - 29.Ноември.2017 во 09:00
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!
Кон врв
Valerija Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 105588
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Valerija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Февруари.2014 во 19:09
                      Часовници кои го покажуваат времето во две временски зони
                                                                                                                                  







Уште од самото основање на „Baume & Mercier“ во центарот на Швајцарија во 1830 година, продолжија да го прошируваат пазарот ширум светот.
Патувањето стана важен дел за историјата на оваа компанија. Затоа природно било да додадат еден Dual Time часовник на својата луксузна „Clifton“ колекција: часовник кој работи така што прикажува две временски зони симултано на својот бројчаник.

Овој ефикасен и по малку потценет предмет ги исполнува потребите на луѓето кои патуваат ширум светот и сакаат да знаат колку е часот во земјата во која се наоѓаат, и во земјата од која доаѓаат.


Уметноста на патувањето е дел од историското наследство на оваа компанија, затоа што швајцарскиот произведувач на часовници ја разбрал важноста за ширење на своето влијание вон европското тло уште во 19 век.

„Baume & Mercier“ ѝ оддаваат почит на својата голема и славна историја со нови два GMT часовници кои ја комплетираат машката Clifton колекција. Овие елегантни вонвременски часовници се демонстрација на нивните амбиции на светските патници да им да им пружат корисни функционалности.

Овие луксузни часовници се 43 мм во пречник, со куќиште од фин челик.





Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!
Кон врв
Valerija Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 105588
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Valerija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Април.2014 во 10:16
cavali

Cavalli

EDC by Esprit

EDC by Esprit

La Mer

La Mer

1

La Mer

2

La Mer

marc jacobs

Marc Jacobs

Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!
Кон врв
Valerija Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 105588
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Valerija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Април.2014 во 08:36
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!
Кон врв
Valerija Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 105588
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Valerija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Јули.2014 во 16:31
Накит
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!
Кон врв
Valerija Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 105588
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Valerija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Јули.2014 во 07:30

bidete-zabelezani-letni-maski-casovnici-02.jpg


bidete-zabelezani-letni-maski-casovnici-03.jpg

bidete-zabelezani-letni-maski-casovnici-04.jpg

bidete-zabelezani-letni-maski-casovnici-05.jpg


Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 3738394041 54>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,344 секунди.